Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Matka alkoholička
#8418
Re: Matka alkoholička Před 12 rok  
Taky se přidávám s prozbou o pomoc mam matku alkoholičku ktera pije už asi 20let..mě je 22 takže skoro celý můj život,nevim co mám dělat a co si sni počit,za ty leta vynechala alkohol jen na půl roku jinak má každý den vypite,bohužel bydlime s manželem a synem s rodičema v jednom domě takže to mám denně na očich a pomoct ji nejde,otec je stím smířený připadá mi že mu to ani nijak nevadi nebo si spiš zvykl,chci ji pomoct ale nevim jak vubec si to nechce přiznat,když je opilá je zlá hledá hádky na každem rohu měla težký život jeji otec byl alkoholik,ale když už se stane že je střizlivá je to skvělá matka,babička a pak dostane abstak když se nenapije tak se třese nevim zda je ještě nějaka šance ji pomoct když nechce,nehci o ni přijit ale co dělat.
Michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8419
Re: Matka alkoholička Před 12 rok  
Alkoholik,aby přestal pít musí přiznat svoji porážku.Musí si přiznat,že kdykoliv sáhne po první skleničce rozjede se jeho pití,které není schopen kontrolovat.Tudíž si musí přiznat vlastní bezmocnost.To je základ a první předpoklad k tomu,aby se rozhodl skončit s pitím.To stejné však platí i pro rodinné příslušníky,kteří s hrůzou sledují úpadek svých nejbližších.Vaše matka si svoji bezmocnost není schopna přiznat.Nezbývá vám nic jiného,než aby jste ji přijala vy.Jste bezmocná nad pitím své matky.V tomto okamžiku nemůžete nic jiného,než se začít modlit a poprosit Boha,aby matce nějakým způsobem pomohl on.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8636
Re: Matka alkoholička Před 12 rok  
Tak sem zašla i se sestrou k jeji obvodni lekařce, rekli sme ji co matka vyvadi jak pije..Bohuzel nas slusne rečeno poslala do prdele s tim že nemá opravneni ani dovoleno mluvit o matce.Na otazku zda by nam mohla pomoct odsekla ze nam neveri ze maminku zna x let a ze by poznala ze by pila. Na to sem ji rekla ze je dr na dve veci kdyz nepozna alkoholika... Navic nas vyhodila s tim ze nam nema co rict.. Matka dal pije je agresivnejsi a vyhazuje dal flasky z oken.. Este to muzu zkusit pres svoji dr ta mi da potvrzeni o vlivu na muj zdrav.stav(JSem po transplantaci srdce) tak snad to zabere, bo ja jinak nevim.. Synovec vubec nechce byt v matcine spolecnosti, cokoliv rekne matka mu osoci ze dela kraviny a ze je to hajzl...
Zuzka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8637
Re: Matka alkoholička Před 12 rok  
A co tak využít možnosti a když něco přežene nechat ji odvést na záchytku-ta se volá přes policii.Vy budete mít doklad v ruce.za to to stojí.Myslím,že doktorka byla naštvaná protože byla upozorněna,že mnohé na matce přehlédla,že vlastně udělala nějakou chybu.To lidé a obzvlášT´lékaři těžce nesou.Jistě i vy můžete požádat svého lákaře,protože taková situace s alkoholikem v rodině se promítne do zdravotního stavu všech členů v rodině.Trpí všichni.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8670
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 12 měsíce  
Ahoj
Mám tovový problém s mámou,je to alkoholička a nechce si to přiznat.Mě je 15 a všchno to začalo tak před 4 až 5 lety při rozvodu. Když poprvé začala pít tak to trvalo okolo půl roku co jí několik dní byo špatně a zvracela a zbytek dní z týdne prospala,měla deprese a dopíjela to vodkou. Naštěstí mi pomáhala babička s dědou, kolikrát už byl na ni nátlak že se odtěhuju,že půjdu k tátovi..nic ji nedonutilo jít do léčebny. Pak asi co půl roku se u ní našla flaška a asi dva týdny s tím ležela a pak najednou dělala že nic a přišlo to naní až po dalším půl roce.V minulém roce a v tomto roce se to mnohem zhoršilo a je to už každý měsíc co pije a asi jenom týden a půl je ztřízlivá. Když se napije tak jenom spí a nechce nic jíst klidně za den vypije litr vodky. jakmile má něco vypito tak je na mě but stašně milá až neodbytná a nebo po mě řve at si du za svím dokonalým otcem a jeho přítelkyní..Jenom spí tvrdí že nic nepila k když narazím na alkoho tak řekne že jí bylo špatně tak si dala a nebo po mě začne řvát že jsem na ni hnusná a že sní dělám alkoholika.. Do práce nechodí a neělá ani žádné jiné věci , nikomu nebere telefony...myslím že má zase deprese...už nevím co sní mám dělat, prosím poraďte mi ..
Andy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8672
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 12 měsíce  
Ahoj,je mi tě líto.Tvoje máma neunesla rozvod.Není jediná žena,která do toho spadla díky tomu,že neunesla realitu.Neuvědomuje si,že přichází i o tebe,své dítě-bohužel.Opravdu by bylo nejmoudřejší od mámy odejít.Nechat ji-at´se rozhodne jak chce dožít svůj život.Měli by jste si o tom promluvit všichni až bude máma střízlivá-po tahu.Dát ji ultimátum.Potřebuje psychiatra,skupinové terapie a nepít-všechno má k dispozici v léčebně.Pokud zůstaneš doma,situaci nezachráníš-spíš naopak budeš v ohrožení a v psychickém teroru.Vrátit se můžeš-až jak se máma opravdu radikálně rozhodne a USKUTEČNÍ SVŮJ ZÁVAZEK
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#27441
Re: Matka alkoholička Před 8 rok, 11 měsíce  
Nejlepší asi bude to že ji budete doma zamykat a ldyž ji uvidíte s alkoholem vylít
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter