Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1213141516171819
Dolů
Téma: Matka alkoholička
#5564
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
Zdravím všechny.Přiznám se,že jsem dlouho nebyla na diskuzi.Také příspěvky,které mi chodily z fora,které mi chodíly jsem pro veliký počet musela mazat-nepřečtené.Přiznám se,že po více jak 8letém neskutečně obohajujícím životě ve střízlivosti,kterou jsem až nyní přijala jako NEJDŮLEŽITĚJŠÍ SOUČÁST SVÉHO ŽIVOTA-jen ona je základem poznání podstaty pravdivosti ale též opravdovosti před kterou jsem ze strachu z bolesti utíkala do ještě většího utpení,které alkoholismus přináší-i přes všechno toto poznání jsem zrecidivovala.Jak je to možné????Zapomněla jsem na základní věc-JÁ JSEM ALKOLIČKA-můj život se mění.MÁ nemoc zůstává stále-JE BEZESPORU PROGRESIVNĚJŠÍ A BUDE-stejně tak se mne čas od času bude chtít dostat na lopatu.A O TOM JE CELÁ ZÁVISLOST-na mně je poznávat SEBE SAMA,stejně jako VČAS ROZPOZNAT,KDY KE MNĚ PROMLOVÁ NE,MÉ JÁ,ALE ONA SAMA-toto jsem musela hledat opět v léčebně,kde jsem se díky svým přátelům ocitla ještě včas.Ještě celý týden tam mi trvalo,než jsem si přiznala a pochopila CELOU SVOJI SITUACI.I když jsem minimálně půl roku předtím,než jsem se skutečně napila byla opět naprosto mimo realitu,v mylném přesvědčení,že JÁ UŽ VÍM VŠECHNO A TÍM PRÁVĚ MI VŮBEC NIC NEHROZÍ-jinak se tomu říká PÝCHA,po které musí následovat pád(recidiva,jejíž původcem jsem jedině já-a finále v hrobě.Toto mi připomněla celá diskuse s panem CIDRICHEM.Těžko se přijímá,vlastní zkušenost může být poučením-v případě štěstí,nebo vlastní záhubou.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5565
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
dakujeme
máša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5566
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
Jano ,půlka tvého příspěvku se mi četla moc dobře.Pak jsem strnula.Děkuju za odvahu a upřímnost se sem vrátit a vůbec recidivu zastavit.Už jsem to tady psala,proto sem chodím,protože je pro mě důležité si připomínat svoji ZAVISLOST.Přeji ti hodně pokory a sil do dalšího boje.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5569
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
Se závislostí ani s životem se nedá bojovat.Takovýto boj vede k zbytečnému utrpení.Vím,že většina z nás jsme byli vedeni k přesvědčení,že máme být silní.Stejně jako slýchávali život je boj.V tomto duchu žily generace před námi poznamenaní útrapou války.Alkoholik žije také na válečném poli v rozpoutané vnější ale i vnitřní válce,kterou nikdy nemá šanci vyhrát.Nemoc se nedá léčit,dokud si ji sám člověk nepřizná,stejně jako život se nedá žít do té chvíle,než jej dokážu přijmout-takový,jaký doopravdy je.Stejně tak nikdy nemůžu žít nikdy v klidu-dokud nepřijmu sama sebe.Je to paradox-ale dokud nejsem schopna vidět a přijmout to,co mám,to,co mi v životě zůstalo,dokud si tohoto nejsem schopna začít vážit nedojde k UVĚDOMNĚNÍ ANI K VLASTNÍ ODVAZE A TOUZE CHTÍT ZAČÍT USKUTEČNIT ZMĚNY VE SVÉM ZPŮSOBU ŽIVOTA A MYŠLENÍ!BEZ USKUTEČnÓVÁNÍ TĚCHTO ZMĚN JE MÁ ŠANCE NA JAKÝKOLIV ŽIVOT NULOVÁ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5570
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
Tímto chci říct,že pro mne samotnou NENÍ PRAVÁ ODVAHA A SÍLA V BOJI ALE PRÁVĚ V PŘIJÍMÁNÍ.Má vlastní touha po boji,touha po vyhlášení války někomu,či něčemu co nedokážu přijmout či pochopit skutečnost takovou,jaká je mne má schopnost vyvést z míry natolik,že se časem pro ni budu schopna napít.V podstatě nikdy za tím nebude stát ani druhý člověk,ani situace-i když já sama o tom budu přesvědčená,že právě toto je ten pravý důvod.Pravý důvod bude spočívat jen v tom,že jsem NEPŘIJETÍM NEUNESLA SAMA SEBE.Jako člověk,který onemocněl závislostí nemůžu vydržet žít střízlivým životem bez střízlivého vidění.tím objektivního myšlení,stejně jako v radosti a spokojenosti.Každá mnou vyhlášená válka se časem má schopnost obrátit ve mně jen proti mně.Protože časem pochopím,že žádný boj mne neučiní šťastnou.Tím,že jsem přestala pít mé vlastní zlo nezmizelo.Já se nestala andělem,jen bych začala přikrmovat bestii,která by to moc chtěla.Já se můžu na sebe zdravě naštvat a začít dělat všechno proto,aby tomu tak nebylo!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5572
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
Myslím,že nemá cenu se přít o slovo boj.Asi obě myslíme totéž.Nepřijmutí sama sebe,stráta víry v smysluplný život.Neschopnost přijmout to co mám a přijmout fakt,že život je často i to,co nechci.Teď se po dlouhé době cítím sama se sebou cítím dobře.Dřív jsem se ráda neměla, a to bylo příčinou mých depresí.Nemohla jsem se sebou vydržet,nejraději bych vyskočila ze své vlastní kůže.Teď mám pocit znovuzrození.Jako by se ve mě narodil nový člověk.Mám tendenci se o něho starat.Začala jsem ho mít ráda.Mám každodenní euforii,že nechlastám.To že se člověk nenechá vláčet davem,nechce prožít život jako nešťastný,dokáže vystoupit z bludného kruhu se dá nazvat bojem.V tom procesu znovuzrození jsem se naprogramovala na boj.Krize ve mě zmobilizovaly síly.Chci dál žít smysluplný život pro sebe i pro druhé.Ale je to "boj",spíš bych tedy použila slovo "styl žití",pro mě přirozené,protože kdyby bych to opravdu pojmula jako něco do čeho se musím nutit,to že nepiju,jako ,že nesmím,tak mi to dlouho nevydrželo.Protose mi tam tedy objevil ten boj a taky především ta pokora.Protože se uvědomuji,že mi všechny tyto mechanismy důležité pro mé přežití mohou selhat.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5573
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
Myslím,že nemá cenu se přít o slovo boj.Asi obě myslíme totéž.Nepřijmutí sama sebe,stráta víry v smysluplný život.Neschopnost přijmout to co mám a přijmout fakt,že život je často i to,co nechci.Teď se po dlouhé době cítím sama se sebou cítím dobře.Dřív jsem se ráda neměla, a to bylo příčinou mých depresí.Nemohla jsem se sebou vydržet,nejraději bych vyskočila ze své vlastní kůže.Teď mám pocit znovuzrození.Jako by se ve mě narodil nový člověk.Mám tendenci se o něho starat.Začala jsem ho mít ráda.Mám každodenní euforii,že nechlastám.To že se člověk nenechá vláčet davem,nechce prožít život jako nešťastný,dokáže vystoupit z bludného kruhu se dá nazvat bojem.V tom procesu znovuzrození jsem se naprogramovala na boj.Krize ve mě zmobilizovaly síly.Chci dál žít smysluplný život pro sebe i pro druhé.Ale je to "boj",spíš bych tedy použila slovo "styl žití",pro mě přirozené,protože kdyby bych to opravdu pojmula jako něco do čeho se musím nutit,to že nepiju,jako ,že nesmím,tak mi to dlouho nevydrželo.Protose mi tam tedy objevil ten boj a taky především ta pokora.Protože se uvědomuji,že mi všechny tyto mechanismy důležité pro mé přežití mohou selhat.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5574
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
Myslím,že nemá cenu se přít o slovo boj.Asi obě myslíme totéž.Nepřijmutí sama sebe,stráta víry v smysluplný život.Neschopnost přijmout to co mám a přijmout fakt,že život je často i to,co nechci.Teď se po dlouhé době cítím sama se sebou cítím dobře.Dřív jsem se ráda neměla, a to bylo příčinou mých depresí.Nemohla jsem se sebou vydržet,nejraději bych vyskočila ze své vlastní kůže.Teď mám pocit znovuzrození.Jako by se ve mě narodil nový člověk.Mám tendenci se o něho starat.Začala jsem ho mít ráda.Mám každodenní euforii,že nechlastám.To že se člověk nenechá vláčet davem,nechce prožít život jako nešťastný,dokáže vystoupit z bludného kruhu se dá nazvat bojem.V tom procesu znovuzrození jsem se naprogramovala na boj.Krize ve mě zmobilizovaly síly.Chci dál žít smysluplný život pro sebe i pro druhé.Ale je to "boj",spíš bych tedy použila slovo "styl žití",pro mě přirozené,protože kdyby bych to opravdu pojmula jako něco do čeho se musím nutit,to že nepiju,jako ,že nesmím,tak mi to dlouho nevydrželo.Protose mi tam tedy objevil ten boj a taky především ta pokora.Protože se uvědomuji,že mi všechny tyto mechanismy důležité pro mé přežití mohou selhat.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5576
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
To je moc dobře.Bez pokory nemůžu být objektivní.Starám se o svoji dementní 87letou už dementní matku.Jenom díky tomu,že si uvědomuju kolik nás toho v životě spojovalo neodůvodněné stavy úzkostí,strachu,život v předsudcích a soudech,stejně jako ve lžích vlastního přesvědčení,které vedly jen k zatvrzelosti a nepochopení,sklony k obětování sebe sama pro vlastní přesvědčení,že právě toto je je jediné a správné.Život v opaku a protikladu především postavený vždy jen sama proti sobě musí vést k onemocnění duše tak,jak se stalo právě a nejen nám oběma,Jen díky opakovaným pobytům v léčebnách které byly spojeny s mými problémy s pitím,bez psychoterapií,bez odpuštění bych tuto péči nebyla schopna nikdy unést.I přesto všechno se ve mne často chce všechno vzbouřit,chce se mi křičet.Tím mám možnost si uvědomit jak málo jsem pokorná,kolik umíněnosti a vzdoru se ve mně nachází.Stejně jako to,že svojí neústupností,odporem a tvrdostí docílím u druhého člověka jen a jen stejného,ne-li horšího cítění,kterou už je jen pravý opak lásky- nenávist.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5578
Re: Matka alkoholička Před 12 rok, 9 měsíce  
Člověk, který bojuje, nemá pokoru.S ní se naučí žít vedle alkoholu, nepije.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1213141516171819
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter