Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi
#9822
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 8 měsíce  
Roman Roman napsal:
Právě jsi se zachránila.
Jinak, alkoholici samozřejmě lžou.


Toto osočení, bylo důvodem k zamyšlení, jestli vůbec nastoupím do léčbny. Nastoupil jsem a stejně jsem nedokončil. Velmi nerad bych tam šel znovu. Ono když slyšíte vykládat ostatní, že chlastali jen protože museli. Sám jsem tam byl s diagnózou OCD. A ani dneska bych o tom nechtěl mluvit před komunitou ani ve skupině.
Když už něco říkám, tak se snažím, aby to byla pravda. Bohužel se mi často stává, že to co řeknu vyzní až bezcitně.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9824
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 8 měsíce  
PETŘE-ONA TO JE PRAVDA-JEJICH PRAVDA,KTERÉ VĚŘÍ.mUSELI PÍT,PROTOŽE ŘEŠILI FIN.PROBLÉMY,PROTOŽE JE OPUSTILA MANŽELKA,PROTOŽE JE VYHODILI Z PRÁCE...!Vřdyt´to je pravda!Jen to pozadí-to nejdůležitější schází,ŽE TOTO VŠECHNO SE STALO KVŮLI JEJICH PITÍ!TAKŽE ALKOHOLICI OPRAVDU LŽOU-SAMI SOBĚ,JSOU KRÁTKOZRACÍ,PROTOŽE NEVIDÍ DŮSLEDEK SVÉHO POČÍNÁNÍ-JEDNÁNÍ!!!!ALE MLUVÍ PRAVDU-TU CO ONI VIDÍ!!!TAKŽE ONO JSOU PŘESVĚDČENÍ O TOM,ŽE NELŽOU!PROTOŽE BY SI MUSELI PŘIZNAT SVOJI CHYBU,SVOJE PITÍ,SVŮJ ALKOHOLISMUS,SVOJE ALKOHOLICKÉ CHOVÁNÍ!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9830
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 8 měsíce  
S tim lhanim jsem to myslel asi tak....
Není to osočení. když jseš na něčem závislej, lžeš v první řadě sám sobě. A protože potřebuješ svoji lěž, lžeš i druhým. Manipuluješ s nimy a i se sebou.
Že jsi léčbu nedokončil, no a co? Já ji taky nedokončil.
Kde máš zaručeno, že i když ji dokončíš, zvládneš všechno.
Je samozřejmě lepší to dokončit a oni vědí proč.
Pak to je prostě jen těžší.
Pamatuju si na ty svoje dvě minuty, když jsem se klepal na představení...v léčebně.
Je to to nejmenší...
Samozřejmě sem to myslel taky tak, že lžou ti alkoholici, co v tom jenom lítaj a ještě si lžou.
Sám si vyber, co chceš, jestli mít ten svůj důvod, proč nejít se sebou něco dělat, nebo ne.
Jde o tebe.
Jinak to, že o sobě lidi říkaly že chlastali...no a co?
Každej by si na sobě našel věci, za který se stydí, nebo tak...Jenže když se s tím člověk vyrovná a hlavně...změní to, tak není za co se stydět.
Upřímně, před kým by jste se styděli víc... před lidmi, nebo ve slabé chvilce sami před sebou?
Není to jen o alkoholu a závislostech.
Spoustu těchto pěkných vlastnosí se dá najít u "normálních lidí".
Naopak bych řekl, že zrovna tady je míra lží poměrně malá, alespoň tomu věřím .
A kdyby ne.....
Ahoj.
Jinak strach je normální lidská vlastnost, nehledej proč to nejde, ale jak to půjde.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9832
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 8 měsíce  
tED´JSEM TO PO SOBĚ PŘEČETLA A OPRAVUJU VĚTU-
ALKOHOLICI OPRAVDU LŽOU SAMI SOBĚ,JSOU KRÁTKOZRACÍ PROTOŽE NEVIDÍ PRAVÝ DŮVOD SVÉHO POČÍNÁNÍ ,JEDNÁNÍ-VIDÍ JEN DŮSLEDEK,KTERÝ Z JEJICH POČÍNÁNÍ VYCHÁZÍ.ZA TO,JAK TO PODAL ROMAN DÁVÁM SVOJI RUKU DO OHNĚ A MŮŽU SE ZA TO PODEPSAT!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9834
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 8 měsíce  
Těžce závislí alkoholici lžou nejvíc sobě, mozek jim omlouvá jejich pití, oni tomu věří, jsou už mimo realitu.Neví, jak se vypořádat s alkoholem, jsou nešťastný, pít musí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter