Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Mamka alkoholička
#10154
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 8 měsíce  
Katko,přeju vám hodně síly dotáhnout do konce.Jaký bude?to už záleží na Vaší mámě co si vybere.Jsou cesty,které se spojují,ale i ty které se kříží,stejně jako ty,které se rozcházejí.V lidských vztazích je to stejné.Pro nás lidi ovšem platí-s žádnou cestou v sobě nesmíme krmit hořkost ani zklamání.Z toho vychází jen a jen bolest lidské duše a její utrpení.Pro nás je odpuštění milosrdenství,které jsme získali od Boha.Stejné to je s naší snahou obětování se-tímto popíráme právo Bohu,který obětoval svého syna,aby nás vykoupil z hříchu.Hodně štěstí.A ozvěte se.Budu ráda!Jana
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10158
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 8 měsíce  
Děkuji oběma,dám vědět jestli mamka půjde do léčebny a na ty stránky určitě kouknu,dcera a manžel už jsou doma,musím se dát do kupy,když najedu na tyto stránky tak brečím.Moc děkuji.katka
katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10838
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 7 měsíce  
Je mi 20let. A u své mami pozoruji že pije tak od mích 9 let.. Po rozvodu z mím otcem to bylo ještě horší,propila všecky peníze co se dali pak to šlo už tak že si nato i půjčovala bylo to čím dál horší..! V roce 2008 si našla přítele a začalo to být už lepší tak jsem si myslela nadějně že je s toho venku po necelém roce co byli spolu se jim narodila dcera a bylo to úplně super ale utekl rok a je tam kde byla ještě to je horší teď se starám o svou mladší sestřičku ale když se ptá na svou matku tak sama nevím co jí mam říct. Už jsem mamce říkala ať se jde léčit ale ona neustále tvrdí že nepije,stačí jí jen dvě skleničky obyčejného vína a je úplně tak opilá že se to nedá, už nevím kudy kam.. Nedávno si našla práci jako pomocnice v jedné kuchyni tak jsem si myslela opět že jí to pomůže že nebude mít čas na pití ale ona se ještě napije třeba ráno v půl sedmé a odůvodní to že se musí napít prý aby to vydržela v práci.. Moc děkuji za odpověď Iva....
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10839
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 7 měsíce  
Ivo, odpovědí je tu na diskuzi plno, léčebna, AA, antabus.....Ty sama si najdi Al-anon, poradí Ti, jak na mamku, aby jsi jí přemluvila k léčbě.Chudák ta malá, a Ty jsi hodná, určitě nevěř, že by máma v hospodě přestala pít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10841
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 7 měsíce  
Ivo.Maminka je zcela jistě alkoholička.Léčbu potřebuje.Musí se pro ni rozhodnout sama.Vy můžete jenom čekat na vhodnou příležitost jak celý proces urychlit.Jsou alkoholičky,které až zoufalé děti bez jejich souhlasu dopravily do léčebny.Svůj problém si přiznaly až tam a byly svým dětem za to vděčné.Není jich mnoho-ale jsou a abstinují díko tomu.A to je důležité!Pokuste se vyhledat sama skupinu Anonymních alkoholiků a poradit se tam.Zajděte i sama za psychiatrem s problematikou závislosti a pora´dte se s ním.Hlavně s tím nezůstávejte sama.Vím,že se bojíte a zároven´cítíte stud a pocit zahambení za mámu a její pití.Vy za její problém nemůžete.Ona si se svými problémy musí poradit sama tak aby si je přiznala a vůbec mohla začít chtít řešit a opravdu řešit.Můžete s ní o tom hovořit-ale jen když nemá vypité.Přístupnější bude právě na druhý den,co se bude dostávat ze své kocoviny.Jinak je všechno zbytečné mrhání vaší energie.Postarejte se,aby její byt byl bez alkoholu.Bude ho mít nejspíš i schovaný ve skříních a všude jinde.Pokud spolu bydlíte?Důrazně na tomto omezení trvejte.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10961
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 7 měsíce  
Moc děkuji za odpovědi Paní Janě M. a Paní Líbě.. Bohužel ze svojí matkou už dávno nebydlím odstěhovala jsem se právě kvůli jejímu pití a tak nemam takovou kontrolu nad jejím pitím jaké množství třeba za týden vypije nebo kde ho má schované.. O léčbě jsem sní mluvila a to už i za střízliva a neustále mi tvrdí i celé rodině že není žádná alkoholička.. Ale určitě dám na vaše rady a budu se snažit jí pomoci.. A ještě jsem se chtěla optat jaký je asi takoví postup třeba než by se šla léčit jestli nejprve docházej a nebo se jde rovnou na léčbu..? Moc bych jí právě nevěřila že by někam docházela DĚKUJI ZA ODPOVĚDI Iva
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10962
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 7 měsíce  
Právě proto by měla jít mamka do léčebny.Zkus si Ivo zjistit, kde jsou nejblíž Vašeho bydliště AA, zajdi tam spolu s mamkou, něco jí tam snad dojde, docvakne.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10967
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 7 měsíce  
Před léčbou se nikam nedochází-myslím k odborným lékařům.Předchází vyšetření,nabídka řešení-mamka to sama nedá.Tudíž jako jediná alternativa pro ni je celá protialkoholní léčba.Lékař psychiatr jí dá doporočení i s dnem nástupu-případně napíše léky na psychiku,aby mohla nastoupit léčbu čistá-nikoliv pod vlivem.Ostatní už je na ní.Pro mámu je důležité nebýt sama -může začít navštěvovat skupiny AA-to se zřejmě bude stydět a bude uvádět,že by to všichni o ní věděli.O jejím pití lidé už rozhodně vědí i tak.Měla by nastoupit co nejdříve ve svém zájmu-práci brzy neukočíruje.Hrozí jí,že ji na hodinu vyhodí-a pak si už neškrtne.Tudíž ohledy a výmluvy,že musí pracovat jsou v jejím případě neadekvátní!Vy sama-poku se dozvíte,že je máma na záchytce,můžete požádat o její převezení do léčebny bez jejího souhlasu-a trvat na tom.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11001
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 7 měsíce  
Tak dnešní ráno jsem zašla k obvodnímu lékaři co ho má moje máma aby mi nějak pomohl a měla jsem se od čeho odrazit,tak se mě optal na situaci v jaké momentálně je mamka.. A napsal mi doporučenku k dalšímu lékařskému vyšetření nejprve tam jdu sama prý abych popsala celou situaci a pak mam další sedění ze svojí mámou.. Vůbec nevím jestli to zvládnu dnes jsem se rozklepala a rozbrečela jako malá holka před tím lékařem tak vůbec nevím jak to zvládnu dál.. pak určitě napíšu jak jsme dopadli.. A moc děkuji za podporu.. Iva
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11007
Re: Mamka alkoholička Před 11 rok, 7 měsíce  
To Ti Ivo napsal asi k psychiatrovi, ne?Kočko, nemáš se čeho bát, za co stydět.Ber to tak, že je mamka nemocná, což opravdu je, a Ty jí pomáháš, u lékaře nelži, řekni celou tu hrůzu, mamka asi bude trochu lhát, bojí se přiznat pravdu, možná ani pořádně neví, jak se chová opilá. Jsi hodná, a doufejme, že jí pomůžou, Vám oběma se uleví,přeji Vám to moc, a nejvíc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter