Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Potřeboval bych poradit jak přestat pít
#11817
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Děkuji za typ asi zkusím Ostravu puskovec nebo porubu :o)
sarka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11818
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Šárko, určitě jdi co nejdřív, nebudeš litovat.Tam seženeš Modrou knihu, různé brožury, hlavně poznáš stejně nemocné lidi, najdeš zázemí!Pozdravuj tam odemně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11828
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj Honzo. Já se jmenuji Standa. Jsem nepijící alkoholik a právě jsem četl tvůj přízpěvek. Děkuji ti za něj, neboť jsem se v něm zcela našel. Jediný rozdíl bude v tom, že mi trvalo 20let než jsem se rozhodl, že už tak dál nemůžu a požádal jsem o pomoc. Vím jak se cítíš. Také jsem se velmi styděl a deptala mne moje slabost. Už tady proběhlo hodně řečí a rad na toto téma, některé vpadaly moudře jiné zase hloupě, to podle toho kdo jaké má i nemá zkušenosti. Jsme (alkoholici)nemocní lidé a jsme alergičtí na alkohol. Jakmile se napiju rozběhne se reakce v mém těle a já neumím své pití ovládnout. Jediným řešením je nikdy se už nenapít. Díky programu uzdravení AA,se mi to daří. Líbí se mi střízlivost a to jak dokážu zvládnout situace, které mne děsily. AA je volba dvou cest. Buď žít jak jsem žil a tedy pít dál, nebo zvolit cestu programem trvalé střízlivosti. Třetí cesta pro mne neexistuje.
Honzo, přeji ti na tvé cestě mnoho úspěchů a trvalou střízlivost. Když budeš potřebovat pomoct, hledej Anonymní Alkoholiky, jsou připravení podat ti ruku.
Standa,alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11843
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj jsem tady poprvé a potřebovala bych vědět jak přestat pít,mám kolem sebe samé známe kteří pijí a nevyhledávám nikoho jiného,přijde mi,že se nedokážu s nikým bavit normálně za střízliva.Mám v okolí také lidi,kteří byli na léčení a od té doby nejsme v kontaktu.Mám prázdnou hlavu a všechno řeším pitím,dělám věci,které za střízliva odsuzuji a jsem z toho neštastná..
Sob
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11844
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Slečno, zajděte za těma, co byli na léčení, jistě ví, jak na to!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11847
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Milá slečno-pokud nevyměníte své známé za lidi,kteří nepijí?Utopíte se v chlastu.Nepít znamená ve svém životě znamená uskutečnit radikální změny.Toto vám v léčebně rozhodně říkali-asi jtse to neslyšela,nebo podcenila.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11849
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Já jsem se neléčila a stydím se za to jít za někým známým,nebo do poradny.Nechci pít,ale nevím jak na to,zkoušela jsem to omezovat,ale vždycky to zkončilo stejně.Jaký bude nejlepší první krok?Co mám udělat?Kam zajít?Budu ráda za každou radu..
Sob
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11850
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Můj pohled Dnes na věci co se týkalo mého alkoholismu a mne samotné.?Dokud jsem se styděla za svoji dnes už nemoc?pokračovala jsem v pití.Dnes už po třetí v průběhu 12let,co jsem si svůj alkoholismus,svoji alkoholickou nemoc přiznala se vůbec nestydím že docházím na Anabus.Vůbec se nestydím za svoji nemoc ,ani za to,že v ní potřebuju léčit a pomoct.Byla jsem střízlivá témeř 9 let.A boj za život mi opravdu stojí za to.Stejně jako má střízlivost!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11852
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj slecno V.Jasny ze se stydis,to je normalni.I ja se stydela a pripadala si jak posledni zoufalec,kdyz jsem mela jit poprve do AA a potrebovala nejaky cas na to(a odpitych jeste o neco vic litru vina),abych si uvedomila,ze sama to nedam.Necitila jsem se na lecebnu,ani bych tam jit nemohla(mam male dite o ktere by se nemel kdo starat),ale doslo mi,ze je cas s tim neco delat.Najdi si nejblizsi aa a chod tam.Jsou tam uplne normalni,casto i velmi inteligentni pratelsti lide,kteri ti velmi radi pomuzou a kteri prozivali to same.Na internetu si vyhledej AT poradny,ty nabizeji pomoc psychiatra,psycologa,leky na psychiku,snizeni bazeni po alkoholu apod.Nejdulezitejsi je-neco udelat.Kdyz nic neudelas,nic se nezmeni.Tak drzim palce a jdi do toho a pis sem,jak se ti dari,ju.Pa Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11856
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 4 měsíce  
Souhlas s Markétou a ještě dodám, když se Slečna V. stydí, že AA jsou anonymní, nikdo se nedozví, že tam chodí, a určitě tam pochopí hodně o své nemoci, můžou jí pomoc i bez léčebny, spousta lidí díky jim abstinuje.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter