Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...13
Dolů
Téma: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat
#10719
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Davčo, chápu tě a tvůj postoj k životu a té zodpovědnosti a k tomu, že situace se změnila maturitou a stresem, kt. jsi měl ze školy. Někdy to život takhle udělá. Taky mám problém s alkoholem, taky popíjím, abych zapomněl na problémy a měl sílu na řešení, ale moc to nepomáhá. Akorát cítím, že je to horší a horší. Problémy se valí jako lavina, a stres a napětí a všechno to, co musím řešit mi připadá někdy hrozné. No a alkohol to posune někam "dozadu", vím, není to správné, je mi pak ještě hůř a problémy stejně vyvstanou a stejně je musím vyřešit a postavit k nim. Život se mi změnil a myslel jsem, že sklenička pomůže, ale pak jich je víc a víc a nevím taky co s tím. Vůle je silná, kolikrát jsem si řekl, že už ne, ale pak ten nápor a další lavina problémů, kolikrát neřešitelných. Psycholog ok, ale techniky a změna chování a snaha se uklidnit jsou někdy k ničemu. Antidepresiva na chvíli pomůžou, ale neřeší příčinu. Spánek špatný, hlava stále v jednom kole, co, jak, kdy a uvolnění nepřichází, jen s tou skleničkou. A to není řešení, neumím si ale pomoct. Moc mě to mrzí, nechci takhle žít a utápět se v alkoholu. Co myslíte, ostatní, poraďte. Na léčbu to není, ale jak s tím přestat?
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10722
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Martina, co když Tvé stavy na léčbu jsou?Jinou pomoc jsi nevyhledal, rad, tipů je tu dost.Vše víš sám???Víš jen jedno, že alkohol, ani prášky nic za Tebe nevyřeší, spíš ještě problémy nastanou další, tak už začni se sebou něco dělat doopravdy, nečekat na zázrak.AA.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10724
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Martine u mne alkohol působil zprvu jako spínač-byla jsem po něm akční a zvládala hodně práce,lépe stresy a úzkosti.Byla jsem jak výkonný stroj a jela na 100%.Později začal fungovat jako vypínač.No a nakonec jako guma.Na ty překotné myšlenky výborně funguje relaxační technika a nebo meditace-naučí zpomalit a nebo vypnout celou mašinérii,která se v hlavě odehrává.Chce to nemít strach se v takovýchto chvílích umět zastavit.Ono je to nebezpečné,když se myšlenky nekontrovatelně rozjedou a je to i účel alkoholika zmást a nepozorovatelně mu do hlavy myšlenku na pití vpašovat.Když s myšlenkami neumíš pracovat velice jednoduše dokážeš ukecat sám sebe,aby ses opět napil.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10725
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Davide.Zarazil mne název tématu,který jsi zvolil.Spíš jeho obsah.Neznám alkoholika,který by mohl zodpovědně prohlásit kdy přesně a jak dlouho je závislý.Už vzhledem k tomu,že závislost-v daném případě alkoholismus je sebedestrukční proces,který je dost dlouhý.Upčesnit dobu,kdy se mu podařilo přestat-pokud se povede už se datovat dá.Tímto nechci vůbec říct,že nemáš problém a můžeš v pití klidně pokračovat.Naopak máš Davide těch problémů hodně a pokud je nezačneš řešit(pokud se nerozhodneš jednat)a budeš ve svém pití pokračovat?Tak právě tobě závislost opravdu hrozí!Na tvém místě bych nevyčkávala a vyhledala odbornou pomoc-tou je psychiatr a psycholog.Hodně štěstí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10738
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Liba napsal:
Určitě jdi k psychiatrovi, svěř se mu, tak, jak jsi psal tady, Tvůj problém není alkoholismus.

Paní Líbo,nebyl bych si tak jistý že problém není alkoholismus.
Někteří alkoholici již při představě že nebudou moci hojně a dle libosti konzumovat alkohol (povinnosti, každodenní vstávání do práce bez možnosti volby jít pít, škola atd..) propadají depresím..Nejsou si schopni představit, že ted týden v zaměstnání nebudou mocí se opít podle jejich volby.Poté víkend, ten se propije a v pondělí nanovo a stále dokola. Je obrovský rozdíl pít a být doma (holt se sjedu do němoty, zítra se do večera vyležím v pelechu, uvařím polívčičku, nebudu třeba vůbec pít a pozítří to samé stále dokola) než pít a muset mezi tím normálně fungovat..Z toho ovšem můžou mít slabší jedinci hrůzu
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10742
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Vzkaz smazán administrátorem.
Davča

Poslední úprava: 02/10/2012 13:48 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10743
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Vzkaz smazán administrátorem.
Davča

Poslední úprava: 02/10/2012 13:48 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10744
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Vzkaz smazán administrátorem.
Davča

Poslední úprava: 02/10/2012 13:47 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10746
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Děláš si z nás srandičky, co!V práci Tě ty roupy přejdou.Vydělej tolik, abys pak mohl žít podle svých přestav,a třeba se i upij, jsi svéprávný.Psychiatra určitě potřebuješ.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10748
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Davide-obžaluj a trestej své rodiče i za to,že tě zplodili.Rochni se v tom,ukazuj světu jaký je z tebe chlap(že je to jen zásluha alkoholu budeme vědět jen my).Změníš něco svým přístupem?Nic zahořkneš a uchlastáš se.Komu tím pomůžeš?Co tak se zdravě nasrat sám na sebe a vzchopit se jak chlap?Potřebuješ odbornou pomoc.Tak ji začni hledat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter