Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...13
Dolů
Téma: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat
#10856
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
podľa mňa si nerobí srandu, možno je aj lenivý a rozmaznaný, no keby išlo iba o to, tak by vypisoval na facebook, nie tu, tu vypisuje, lebo alkoholikov sa asi nebojí, lebo ich považuje tiež za vydedencov ako aj seba. Tu mu nikto nepomôže. Možno nejaký pán Pávek, jednoduchá práca s minimom sociálnych kontaktov. Možno prežije a čiastočne z toho vyrastie ale momentálne tomu neverí a už vôbec s tým neplánuje nič robiť, lebo je to nad jeho pochop.
makmak

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10857
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Už píši po třetí, že ten kluk patří na jinou diskuzi, ne sem.On touží být alkoholikem, my všichni to máme opačně.Je schopen udělat vše, jen aby nemusel makat.Přeji mu ten důchod, doživotní blázinec.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10860
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Taky souhlasím s Líbou. Tento problém nepatří na web o alkoholismu. Jedná se o nějaký druh poruchy osobnosti, v horším případě psychózy.

Přeji Davidovi, aby se z toho dostal, ale myslím, že jakékoli rady přes internet jsou v tomto případě irelevantní a možná i kontraproduktivní.
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10861
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Dobrý den.Tuto diskuzi pročítám stále.Mám problém jako "dítě alkoholika" i jako alkoholička.Zatím jsem ale na žádný příspěvek zde nereagovala.Teď mi to ale nedá.Myslím si,že Davča mluví pravdu a z jeho příspěvků je jisté,že má velké psychické problémy.Dle mého názoru na tuto diskuzi napsal také proto,aby případně mohl lékařům říci,že je jistě alkoholik,když píše na toto fórum.Paní Líbo,tak jak si zde pročítám vaše odpovědi a hodně "na ně dám",tak tentokrát mě vaše odpověď "nadzvedla ze židle".Přát mu doživotní blázinec...cítím z vašich odpovědí vztek...Myslím,že máte jistě pravdu v tom,že Davča patří na jinou diskuzi,ale proč ho tak razantně odsuzujete?Já myslím,že tak,jako my všichni tady hledáme "odpovědi",pomoc,porozumění,podporu a nazýváme se nemocnými,stejně tak,dle mého,hledá toto Davča.Je také nemocný,o tom svědčí i psychiatr,jen jinak než my,ale svým způsobem,hledá to samé.My hledáme normální život,o který jsme se sami připravili,on ten "svůj" (normální evidentně nechápe)...
Také souhlasím s minulým příspěvkem,že některé rady mohou být kontraproduktivní.
Ode mne pro Davču-to,co píšeš zde,řekni svému psychiatrovi.Myslím,že Ti jistě pomůže více než tato diskuze.
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10862
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Nikomu nepřeji blázinec, jenže, jestliže Davča touží po ID kvůli alkoholu, dostane papíry na hlavu, a ten blázinec ho čeká.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10864
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
A v tom blázinci bude mít zajištěnou stravu, nocleh....z ID mu venku na tady ty věci nezbudou peníze, vařit,uklízet, žít, na to nemá už sám nyní sílu, chuť, na služku peníze už nebude mít jistě.Jinak nevím, jak si ten život vymyslel, jak chce žít.Chlast, drogy, ženy...nepracovat,a doufám, že rodiče ho živit nebudou. I kdyby si nedělal srandu z nás, jistě má problém jiný, než alkoholismus.Já ho beru, jako hajzlíka, co si tady z nemocných utahuje.Nudí se, nemaká......baví se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10865
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Moje řeč!
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10875
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Mimo alkoholismu mám i psychické problémy (zhoršení po rozpadu rodiny).Mám přiznaný i I. stupeň ID.Ze stacionářů,kterými jsem prošla,znám podobné lidi jako Davča.Většinou to byli mladí kluci.Pro "normální" život nepoužitelní.Žili ve "svém světě".Já bych Davčovi i přála,aby si z nás dělal srandu.Protože pokud ne,je mi ho líto,bude to mít velice těžké.S tím,že na toto fórum nepatří,souhlasím v každém případě.Ať už je to tak nebo tak...Myslím,že nemá cenu diskutovat s člověkem,který napíše,cituji:"...zakazovali mi DOKONCE(!) i trávu,...kdyby mě měli rádi,neodložili by mne do školy..."Předpokládala bych,že dospělý člověk,který má maturitu by měl vědět,že tráva je droga a školní docházka povinná.Většina dětí chodí do školy a slyší od rodičů to samé.A co udělají?Poruší to...Není to divné?Nevíme o něm nic,než to,co sem napsal.Alkoholismus je nemoc,ale jsou i jiné nemoci.Psychické.Myslím,že Davču nemá cenu rozebírat.Alkoholik určitě (vezměte si jen název tématu?!) není,pokud má psych. problémy patří na jinou diskuzi (my mu tu nepomůžeme) a pokud si dělá srandu,patří úplně jinam
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10876
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Sama jsem odpověděla za sebe.Mám syna nejmadšího syna v jeho věku.Také po maturitě ted´nastopil na Vysokou.Od svých 15nezná prázdniny-pokaždé si našel brigádu kde se opravdu nadřel,aby si moh koupit značkové oblečení,aby byl soběstačný.Mohl mne taky dřít z kůže-díky mému alkoholismu vyrůstal v dětském domově.Naučil se,stejně jako já-co je to zodpovědnost.Ví,že nic není zadarmo.Bála jsem o něj,když tak dřel-brečela jsem po nocích,že mu nemůžu dát všechno po čem touží.Dnes jsem na něj pyšná-vážím si ho-stejně jako dalších tří dětí,které mám.Co se týká Davida-kdyby byl ten problém,takovým velikým-zcela jistě by mu jeho psychiatr,ke kterému chodí už zmíněný důchod vyřizoval.Kde se má dozvědět,že nedospěl?Kde má vůbec zjistit jak na tom opravdu je?V kolektivu mezi dětmi se to nedařilo.Našel si diskuzi mezi dospělými.Je mi líto,že mu rodiče vlastně nedovolili vyrůst-ze strachu a já nevím z čeho.Není mi jedno,že se chce uchlastat-protože to mu hrozí!Chodí ted= na psychoterapie-má aspon´co rozebírat-ttoto je pro něj nejdůležitější!Musí mít témata,od kterých se může vyhoupnout směrem nahoru!Já na to sázím-nic jiného dělat nemůžu.V sebelírosti-do které ho chcete dostat se upije!Ta nepomohla nikomu!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10879
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Jano, my ho chceme dostat k sebelítosti?Dávno se lituje sám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter