Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...678910111213
Dolů
Téma: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat
#10959
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 6 měsíce  
Znáš ji z Beskydských sjezdů.No přiznat si něco co mi nevoní jde ztuha.Mnozí řeknou jsem alkoholik-no a co-tam si přiznali kulové.Musí to jít vnitřně.Je důležité dostat se k svému Já-vnitřnímu-tam spočívají najvětší nástrahy,kterým jsme schopni podlehnout-to znamená opětovné pití.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10960
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 6 měsíce  
tak, tak.. naší diskuzi si rozvracet nedáme... No, zase mám pocit, že tu pracuje "uliční výbor" a vlastně to docela vystihuje mojí nechuť k těm svépomocným skupinám... byť se stejnou diagnozou, taky mám pocit, že mezi ty lidi nepatřim...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10963
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 6 měsíce  
Jestliže se tato diskuze týká alkoholismu, tak by o tom měla být, pro Vás asi těžko pochopitelné.Budeme tu řešit kdejakou nemoc, a nemocní alkoholici přestanou hledat pomoc, odradí je to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10964
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 6 měsíce  
Pro Líbu a Janu,
vážím si vašich některých rad, ale připadá mi, že vám toto fórum patří. Ačkoliv je Davidův názor poněkud atypický, tak nevidím důvod proč by ho sem nemohl napsat. To, že je diskuze primárně o alkoholismu a alkoholu, neznamená, že sem nemůže psát někdo s jinou diagnózou. Ostatně alkoholismus je také především psychické onemocnění - F10.x
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10965
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 6 měsíce  
Ale stejně je zajímavé, že to nejzbytečnější téma, je pro všechny nejatraktivnější, a do této diskuse se nejvíc přispívá.


Možná,že kdybychom Davida neměli, museli bychom si ho vymyslet?
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/09/2012 09:39 Provedl: motorolus.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10966
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 6 měsíce  
Michale,já bych to nenazývala atraktivitou.Mne sem donutilo napsat to,že zatímco na jiných tématech se snaží každý pomoci,co nejlépe může,tak tady by dotyčného paní Líba nejraději hned ukamenovala,jen proto,že není (ještě) "náš" :SProstě mě to překvapilo.Možná je chyba ve mne,ale nemám ráda netoleranci,razantní odsuzování a přiznám,že od alkoholika,který musí stále bojovat se svojí psychikou,bych čekala alespoň trochu empatie.Také si myslím,že téma tak úplně zbytečné není,ale to je jedno (alespoň mě pobavily Hanky uliční výbory-úplně jsem na ně zapomněla ) HEZKOU NEDĚLI VŠEM
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10968
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 6 měsíce  
Tak prvně-omlouvám se,že jsem zdělila něco ze svého soukromí.Myslím si,že zmínka o mé neustálé spolupráci s lékařkou psychiatričkou je na místě.Může pomoci ostatním nestydět se,nemyslit,že otázku alkoholismu má na vždy vyřešenou,stejně jako svoje psychické stavy,které se odvíjejí od životních situací,které ne všichni můžeme unést.Pokud alkoholik není schopen cokoliv unést-přijde pití-Pro mnohé už to poslední,z kterého není návratu.A tak prevence je matkou moudrosti.Co se týká názorů,že někdo má pocit,že je jeho diskuse?Navštěvuju tyto stránky-vím jak je důležitá odpověd´pro každého,kdo sem napíše-a včasná.Jedni píšou v beznaději,druzí též,ale bez odpovědi,která nepřichází si koupí další láhev a můžou skončit sebevraždou.Vím o čem píšu.Je mi líto,kdykoliv navštívím tyto stránky dívám se i kdo je přihlášený.Je s podivem,že často lidé,kteří tu přispívají-ovšem zadaný dotaz ignorují.I o tom je naše povaha.Nehas co tě nepálí-co ti je po druhém,at´odpoví někdo jiný.Je to k pláči.Určitě bych přivítala a nejen já,kdyby na zadaný dotaz přišlo více ohlasů a názorů každého.Já neměla to štěstí-za mne IT nebyl. Začínala jsem před 27lety sama jako družka alkoholika s kterým mne spojovaly dvě děti-později už sama jako alkoholička.Vím jak zoufale jsem hledala pomoc.Vím jak těžce jsem se sama vůbec zachytila.Vím co to znamenalo pro mé děti a rodinu.Ale všechno tady bylo jen v plenkách i informace odborníků ubohé!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10969
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat. Před 11 rok, 6 měsíce  
Pani Jano,pisi z mobilu,tak bez diakritiky.Naprosto s vami souhlasim.
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10970
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat. Před 11 rok, 6 měsíce  
Já s Janou taky souhlasím. Ale věřte, že některé příspěvky Líby mohou i odradit / třeba mě /. ne snad pro ten obsah, ale pro tu formu sdělení !!!!myslím, že by se někdy psycholog nestačil divit ....nic ve zlém .
A.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10971
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 6 měsíce  
Uznávám, že jako psychologická studie tato diskuse zbytečná není. Určitě taky není zbytečná z hlediska ponaučení pro nás všechny.

Zbytečná je, myslím, z hlediska jejího původního účelu, vzhledem k Davidově problému.

Podle mě David trpí schizoidní poruchou osobnosti, je mimo realitu, a i kdybychom mu mluvili jazyky lidskými i andělskými, není to nic platné...jediné, co s ním může jakžtakž hnout je ponaučení ze skutečných zážitků. Ona ani odborná terapie u těchto poruch nemívá valných účinků.

Osobně bych ho nijak v jeho projevech na této diskusi neomezoval. Připomínám, nejsme na AA, tato dikuse je monitorována správcem webu.

Taky si myslím, že David nikoho ze zůčastněných neuráží přímo, ale pouze prostřednictvím svých pro většinovou společnost nepřijatelných názorů a životních postojů.

Pokud tedy někomu vadí, nejjednoduší je neodpovídat. V jeho případě to asi vyjde nastejno.

Ono i mlčení v NĚKTERÝCH PŘÍPADECH, může působit terapeuticky.
A každopándě je skvělou školou trpělivosti.

Děkuji všem, kteří dočetli až sem... MP
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/09/2012 16:24 Provedl: motorolus.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...678910111213
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter