Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...25
Dolů
Téma: mám fyzickou závislost na alkoholu
#1824
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
díky za podporu lidičky,
už se tak nějak smiřuju s tím že mě čeká minimálně ambulantní
léčba,zkusím se s tím ještě párkrát poprat sám .
momentálně se dopuju hořčíkem a B1 a čajem z ostropeřce ,trochu to pomáhá na ty třesy
Jiří Jaroš
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1825
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
OK Jiří, až budete chtět, tak se ozvěte, myslím na Vás, jste statečný.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1826
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Jiříku, vydrž, stojí to za to!!!Myslím na Tebe taky, upřímně Ti přeju výdrž, pak se budeme spolu radovat!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1827
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Jiříku milý, to jsou ty situace, kdy cítím naprosté zoufalství a smutek. To, kdy jsem si přečetla Váš příspěvek..41 let je tak málo, máte ještě celý život před sebou. S kombinací cukrovka - tvrdý alkohol si zaděláváte tak na amputaci. To nevíte? Vždyť Vám to doktor musel říci.
Strašně moc mě to mrzí, že máte takové starosti. Možná cítíte svůj život úplně bezútěšně, ale tak to není..
To jsou ty "hovna" (s odpuštěním), ve kterých jste se dosud vláčel. Určitě máte něco svého, něco, co Vás baví a zajímá, v čem jste hodně dobrý. Bylo by fajn se toho chytit a jít si za svým soukromým cílem, alespoň to zkusit. Co můžete ztratit?
Fakt, 41 let je moc málo, ještě jednou tolik můžete mít pěkného před sebou. Je to těžké, to vím a věřím Vám to. I tu Vaši rodinnou situaci. Moc těžké z pohledu člověka, který pije, ale jde to zvládnout.
Jde se vybabrat z úplného psychického i fyzického dna. Jde to, chce to čas, ale možné to je, to nejsou žádné sci-fi žvásty.
Já teď jdu večeřet a spát, jsem nějak unavená, příště napíšu víc. Radka
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1828
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
No Jiříku nemůžu spát, ještě, jestli mohu poradit, pro Vás by byla hodně dobrá kognitivní terapie.
Protože jste měl sociální fobii, které jste se, jak říkáte úspěšně zbavil, ty strachy z lidí mohou být někde ještě zasunuté - skryté. A lidé, co trpěli sociální fobií, dost často propadali alkoholu, protože jim to pomáhalo m.j. v komunikaci. Těmito fobickými stavy spojenými s alkoholem se hodně zabýval a popsal je Aaron T. Beck. Četla jsem od něj něco, jako terapie si myslím geniální, ale chce to buď nějakého dobrého psychoterapeuta, nebo si prostě tu knihu koupit, je přeložená do češtiny. A myslím že moc nestojí. Je psaná hodně srozumitelně a je potřeba se držet těch pokynů. Můžete si také pomoci sám a jestliže to dokážete, tak si toho budete hodně vážit, prostě stoupnete sám u sebe v ceně.
Ale k psychiatrovi jděte také.
Ostropestřec je výborná záležitost, to děláte moc dobře. B vitamin určitě. Na cholesterol a cukrovku denně půlku citronu, protože moc sportovat nemůžete, že ano..ale to určitě všechno víte, to Vám neříkám nic nového.
Chtěla jsem Vám jen napsat o tom Beckovi. on tam popisuje přesně jeden příběh, jaký je ten Vás. Ten chlapík se pak z toho dostal a je šťastný..
Tak to je zatím vše. Držím moc moc pěsti. Radka
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1829
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Na cukrovku cotron dobrý, taky kysané zelí,kopřivy, borůvky.Čaj-kopřivy, borůvčí a fazolové lusky ze zralých fazolí.Ale cukrovka se upraví sama dost, když nebudeš pít!Tak už se Jirko usměj, bude líp.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1832
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Radko,
na www jsem našla jsem knížku od Aarona T Becka: Kognitivní terapie a emoční poruchy.Ve své knize se A. T. Beck konkrétněji zabývá nejčastějšími typy emočních poruch a jejich kognitivním obsahem a následně předkládá principy a techniky kognitivní terapie. Je asi psaná spíše pro terapeuty, ale i pacient pro orientaci a porozumění může hodně získat.Má 256 stran, vyšla v roce 2005 a přeložil ji Petr Možný, stojí 341,-Kč. Měla jste na mysli tuto knížku a nebo jinou která se konkrétně zabývá kognitivní terapii pro sociální fóbii spojenou s alkoholem, nepamatujete se název té knižky?
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1833
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Květo měla jsem na mysli tuto knihu. Je dílem pro terapeuty jako názorné ukázky postupu, nicméně laik se v ní dost dobře vyzná. Je tam popsáno krok za krokem, jak se naučit správně si zodpovědět zásadní situace, či otázky a nevyvozovat z toho nevhodné či spatné závěry, které mohou být nebezpečné.
Například(co si tak pamatuji):" Partner zapomněl na výročí"
Já si například z toho vyvodím, že partner má milenku.
Terapeut se zeptá: Co když partner jednoduše zapomněl, protože se to stává každému, že zapomene.
Já ale opáčím, že nikdy nezapomněl a tentokrát zapomněl, protože má určitě milenku.
Terapeut se zeptá: Co by se stalo, kdyby partner měl skutečně milenku
Já na to, že by to byl můj konec.
Terapeut se zeptá: Jestli by to spíš nebyl začátek něčeho nového.
No a tak to pokračuje dál, aby si člověk utvořil návyk více náhledů na situaci, jako třeba, proč lidé na mě tak zírají, proč můj šéf v práci ignoruje můj zlepšovák, proč mě moje mysl nutí pít alkoholu...a tak..nemohu tu vyprávět celou knihu.
Ona existuje ještě jedna od Michaela Neenana, ale je to malinká knížečka spíše o teoreticcké rovině kognitivní terapie, spíš je tam vysvětlená kognice jako taková, proč vlastně to vzniklo, za jakým účelem, jestli je důležité léčit jen mozek nebo i chování(v rovině podmíněného reflexu),jak je důležité všechno to myšlení i chování spojit v kognitivně-behaviorální terapii, jak se z toho vyvinulo mnoho směrů. No, osobně si myslím, kdo se chce v sobě trochu vyznat dobrá literatura.
Víte co, já jak jsem byla zneužívaná, tak jsem nenáviděla sebe, chvílemi vlastně celý svět a nevyznala jsem se v sobě, v lidech...tu nenávist k sobě a totální nedůvěru k lidem jsem mlžila chlastem, pak už jsem jenom přemýšlela, jak se na všechno vybodnout, aby to tolik nebolelo...
Tu knížku mají i v univerzitních knihovnách, tak to jde si to třeba na někoho známého, kdo tam má přístup půjčit. Možná, že to mají i v knihovnách městských, ale to nevím, je to spíše odborná literatura. Možné je ale všechno, protože se mi taky podařilo sehnat knihu v městské knihovně v Hornídolní na Moravě tak specificky odbornou, že jsem zírala a ta úžasná paní knihovnice mi jí půjčila na dva měsíce, že si jí prý vůbec nikdo nepůjčuje.
To je asi vše co k tomu mohu říci. Nevím jak to bude u někoho jiného, ty knihy jsem četla asi xy.krát a mě osobně, myslím si, dílem zachránily život, protože jsem se podle nich zachovala..Je to taková osobní psychoanalýza, byl to soukromý dril, musela jsem se úplně přetvořit..
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1834
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
tak už jsem tady zas,jsem vždycky rád,když sem někdo něco napíše,o chlastu se prostě s normálníma lidma nedá bavit
dneska se mi zlepšila nálada ,kdo by neměl když tady má tolik strážných andělů

Líbo,Květo,zatím moc statečný nejsem, když se pořád nalévám,
no ale je tady aspoň chuť se sebou něco dělat,takhle jsem minule začal abstinovat ,nebudu nic slibovat ,díky alkoholu jsem nespolehlivý,takže pokud bude nějaký pokrok tak řeknu
momentálně je pokrok že se směju,ono mě to večer přejde

Radko,tu knížku si přečtu ,vím o čem mluvíš,kdysi mě to jeden psychiatr učil,jak si dát odpověď na negativní myšlenky a podobně,dobrá věc. ale jak jsem mu řekl o chlastu hned ode mě dával ruce pryč,taky zkušenost

cukrovku mám z alkoholu to vím ,diabetičce jsem to řekl že piju dost,tak mě aspoň přemluvila že už rok nepiju pivo ale bílé
suché

tak zatím a díky moc všem
Jiří Jaroš
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1835
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Jiříku, tak už se pořádně na ten chlast našvi, přestaneš.Co to je?Ničí Tě to, a zbytečně, život se má žít, užívat, v radosti!A jde to!!!Hele, já už nemám nic moc motivaci k životu, stejně se držím, včera a předvčírem jsem musela v práci čepovat pivo, alkohol, no a?Ani jsem si nelízla!Mám už vypito, vybráno!A mějte se tu hezky všichni, odjíždím na sjezd slovenských áček,těším se tam!Nezlobte!Nechlastejme!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...25
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter