Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...25
Dolů
Téma: mám fyzickou závislost na alkoholu
#2023
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Radko,
koukám že máš pestrý život,3 děti,tak to nemáš moc času na pití,zas to ale asi dost vysiluje že.čím víc lidí je kolem tebe tím se hůř opíjí,jsou to takové bariéry.
Pořád si lámu hlavu nad tím co člověka vede pít,když už přestal a nemá absťáky.zatím si neumím představit že bych nepil do konce života ale v následujících týdnech si to představit dovedu
teď se toho nebojím,teď to bude dobré,mám to ještě v dobré paměti,tak se nenapiju. horší to bude v budoucnu, až budu úplně vyléčený .
jo momentálně se mi chce pro změnu pořád spát a spát (jak Růženka)
Jiří Jaroš
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2024
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Aneto,
jasně že si můžem tykat,nejsem zas tak starý
ty diskuze si přečtu,jak se k tomu dostanu,momentálně se snažím odčinit co jsem díky alkoholu zanedbal a není toho málo.naštěstí momentálně nemám čas přemýšlet nad sebou ,což je dobře
Jiří Jaroš
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2025
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Líbo,
já věděl že dostanu vynadáno a děkuji za to.
ale neříkal jsem že budu o víkendu pít,jen že to víc svádí,člověk si musí připravit nějaký program (vypít 10litrů vína a vzbudit se v pondělí je podstatně méně náročné)
Jiří Jaroš
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2026
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Takjestli dobře chápu,držíš se super a o víkendu jsi odolal a nepil, tak CHVÁLÍM. MOC !!!!!!!
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2027
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Andreo,
ono to zas momentálně není tak těžké,bolesti ani deprese nejsou,spát se dá,problémy přijdou až někdy v budoucnu,až tohle všechno bude zapomenuto.tak jasně,člověka to svádí,ale pokud si představím ten absťák tak mě choutky rychle přejdou
Jiří Jaroš
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2033
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Zdravím Jirko,
mám s Vámi radost a gratuluji, děláte to pro sebe a hodně lidí Vám to přeje. Nejvíce je potěšena rodina a prožívá velikou naději, nemějte jí to za zlé, je vlastně také tímto problémem postižená, to už tak prostě je. Záleží jenom na Vás jak to bude dál.

Celou knížku o bažení pan doktor nabízí v horní liště hned vedle Fórum pod názvem : Ke stažení. Název jsem už psala. Bylo by fajn v ní každý den trochu zalistovat, více by to v hlavě zůstávalo, než-li ji přečíst najednou.

Když jste sem Jiří psal ze začátku měl jste namířeno k AA, myslím, že by teď byla vhodná chvíle Vaši myšlenku zrealizovat, najdete tam pro sebe další potřebnou podporu. Nebo byste mohl navštívit AT poradnu, prožíváte ideální stav pro získání dalších pro sebe důležitých informací, pro ještě lepší budoucnost - rozhodnutí co nejdelší dobu nepít.
Jsem s Vámi fakt ráda, že jste to dokázal a moc přeju setrvat na té pomyslné dovolené co nejdéle on by ten organismus třeba příště neměl sílu na cestu za zotavením.

Čeká Vás ještě hodně krásných okamžiků
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2050
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Květo,
tak knížku už mám staženou,ve volných chvílích se do ní mrknu.to že jsou rodinní příslušníci a přátelé nadšeni je na jednu stranu potěšující,na druhou stranu mě to trochu děsí,je to zavazující.alkoholik si rád nechává otevřená zadní vrátka.
Momentálně se mi nechce nikoho navštěvovat,jak už jsem tady psal když nejsem v práci,chvíli pracuji a pak toho většinu prospím buď je to špatná fyzická kondice nebo na mě leze bacil naštěstí teď není moc času vrtat se sám v sobě ,tak to zatím odložím.
Jiří Jaroš
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2051
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Radko,
tak snad už se konečně dokopu k tomu,abych si objednal tu tvoji knížku,mrknu na net ,kde se to dá sehnat,abych neběhal zbytečně po krámech to já nerad
Jiří Jaroš
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2052
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Jirko, to je normální reakce, to spaní. Několik nocí v absťáku není možný usnout, potom se člověku udělá líp, uvolní se a to tělo si teď vyžádá odpočinek a spánek posiluje !!! I když si už myslíme, že jsme fit, je nám celkem dobře,máme ale trochu změněný metabolismus a to tělo takhle prostě reaguje.

Já třeba první měsíc chodila spát cíleně v 8 !! hodin, ač jindy jsem čuměla na Tv do ranních hodin.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2053
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Jirko,
ráda bych Ti něco napsala:
divil jsi se, že když jsme si prošli to absťákové peklo, že se nám chce znovu začít....ono to takto ale je a raději se na to připrav, přijde mi, že tady se potkáváme ti klasičtí kvartálové, my dokážeme bez alkoholu být, ba co víc: uvědomujeme si, že bez alkoholu je nám lépe, zlepší se nám vztahy s okolím, vztah sám k sobě, srovná psychika, to vše rapidně....ale průšvih je, že jakmile se toto vše srovná, třeba po několika týdnech, měsících...tak začne fungovat jakýsi princip selektivní paměti, člověk zapomene na ty průšvihy a deprese a snadno sklouzne, třeba se Ti to zdá teď jako sci-fi, ale to je jen tím, že ty deprese a špatné stavy máš ještě v živé paměti, to je zkrátka problém klasického kvartála a sama nevím jak si to vrýt do paměti jednou provždy a nemuset si pro tu paměťovou stopu muset useknout třeba nohu(pardon za morbidní příměr), ale s tímto opravdu raději moc dobře počítej, že to brzy přijde, že Ti bude ten ďáblík na tom rameni sedět a říkat Ti, že pro jednou se nic nestane...a že pak budeš třeba několik dní v lihu a zase na začátku...nepřeji Ti to Jirko, jen s tím počítej a připrav se na to náležitě...četla jsem, že jsi si zařídil "suchou domácnost", to je výborný krok, pak třeba i jiné přátele, než Ti co pijou, zní to brutálně, ale jde tady o Tvůj holý život...změň všechny návyky, které máš spojené s alkoholem, tak to můžeš zvládnout, jinak to podle mě nejde(i když vím, že tady jsou i tací kteří tvrdí, že to jde, já si myslím že ne, pokud člověk změní ty návyky a ještě si přeprogramuje mysl jistým způsobem, tak to zvládne i bez léčebny a AAček, ale chce to taky dost silného a odhodlaného jedince)
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...25
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter