Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...25
Dolů
Téma: mám fyzickou závislost na alkoholu
#2054
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
A ještě bych chtěla napsat, že nejvíc se ztotožňuju myšlenkově s Radkou, vše co píše má přesně to na co já slyším, potřebovala bych přesně takovou psychoterapeutku:)takové co se závislostí nemají vlastní zkušenost já nějak automaticky vůbec neuznávám...pak taky takové, co jsou jednodušší než já:(
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2055
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
myslím tím uživatelku Radka1, i když ona to určitě cítí...
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2056
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Peťo dík. Byla jsem z Radky 1 vykolejená, jak se navážela do Anety kvůli vinobraní a hlavně i jiné příspěvky mě odrovnaly. je v nich zvláštní zloba...nevím, jak to vyjádřit. Mně to znechutilo a zároveň vyprovokovalo napsat RADCE, protože jsou mi její názory atd. dost blízké.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2057
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Andreo: víš já myslím, že Radka má tu zlobu na ten alkohol, nebylo to na Anetu ani na nikoho jiného, jen na toho démona a trocha toho vyburcování proti němu, ale třeba Radka to používá jen občas, asi když je potřeba, třeba Líba to používá pořád tento argument:"nezvládneš to sám, nezvládneš to vlastně vůbec, sám si nepomůžeš", což mě blízké vůbec není, protože já o sobě vím, že já silná jsem a že mě by třeba ta léčebna úplně zakopala, moje sebevědomí, mou vnitřní samostatnou integritu, kterou já k zvládání veškerých svých problémů potřebuju, stejně jako třeba jiní lidé potřebují k zvládnutí svých problémů někam patřit....jsme zkrátku každý trochu jiný, i když jsme všichni alkoholici, tak někdo má rád třeba lidi, přírodu....někdo nezávislost, kreativitu....whatever...a proto každý potřebuje trochu něco jiného....tyto stránky jsou ale podle mě dobré v tom, že si připomínáme, jaké je to dno, které je vždy stejné v tom, že na něm člověk najde svou vlastní slabost, své vlastní pochybení a namotivuje se v tom se zase postavit, jako Fénix z popela:)
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2058
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Já AA nikdy nezkusila, ale uznávám, že to je asi pro hodně lidí záchrana. Ale já si myslím, že když nebudu já silná a sama chtít, nepomůže mi ani kolektiv. Stejneě člověk to musí zvládnout sám !To je můj názor, nemusí být správný.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2059
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Andy:
je opravdu mnoho povah a mnoho cest, jak to kdo kdy zvládnul, já sama vím, že pokud bych to vnitřně nepřijala, tak mě od chlastu neodtáhnou ani stádem volů, pokud já to "zvnitřním", nebudu potřebovat nikoho, vždy jsem byla individualistka, samotář, už od mimina jsem se nejlépe cítila sama s hračkami, posléze s knihou, těžko se do mě vcítí člověk, co mu pomáhá skupina, cizí přítomnost a pocit integrity se skupinou, opravdu to podle mě nelze takto bagatelizovat
na Tebe zase bude platit třeba něco jiného....jen to dno, to máme všichni stejné....tak si najděme všichni tu cestu z toho dna nahoru! každý podle toho co na něj platí, proto je dobré to sebepoznání, někdo to zvládne sám, někdo potřebuje nasměrovat...dobré je, že si uvědomuje svůj největší životní problém, svou Achillovu patu
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2064
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Děvčata, je pravda, že alkoholické dno je skoro stejné u všech.Vy jste ho ještě nepoznaly, my s Radkou 1 bohužel ano, takže víme, o čem píšeme.Chceme, přejeme Vám, abyste ho nepoznaly, proto píšeme dost tvrdě.Jistě, že je nutné chtít sám přestat pít, ale z toho dna bez cizí pomoci, to ještě nikdo nedokázal.Vůbec netušíte, co je to za hrůzu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2067
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Jirko,je to přešně, jak popisujete, když postižení závislostí začnou abstinovat postižená rodina začíná mít naději, v době alkoholických tahů svého blízkého prožívají úzkost v době abstinování úlevu a zároveň strach že se to bude opakovat. V praxi je to tak, že se obě strany za těchto okolností v prožitcích různí. Je fakt, že Vás to teď může zatěžovat, nevím zda je táta plně soběstačný, pokud ano, tak by mohl sám vyhledat pro sebe pomoc, kde by mohl o svých pocitech s někým promluvit, tak by mohl získat i vhled do celé problematiky a získat pro sebe také pomoc.

Nevím, třeba to není zapotřebí, jen jsem to z toho všeho tak nějak vycítila.

Jiří, moc přeji ( i všem ostatním), abyste pro sebe našel cestu, kde by Vám alkohol neubližoval, jste schopný a statečný muž.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2068
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Zdravím Jiříku, knihu lze objednat na netu, píší, že ji do 48hodin doručí. Je fantastický, že se držíte. Kdo nepoznal jaké to je odolávat, když v tom chlastu jeden jede na tvrdo, neuvěří, co jsou to občas za nadlidské výkony.
Taky si vzpomínám, že to byl doslova boj - válka se sebou, kdo zvítězí. A že je lidský mozek opravdu kabrňák k vytváření důvodů proč "alespoň trochu", to určo víte sám nejlíp.
Držím palce
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2069
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 6 měsíce  
Libko, my víme své přece. Nikdo nám stejně neuvěří, mohly bychom je všechny ty, kteří tuší problém posílat k lékařům, aby se optali, jak končí alkoholici - téměř všichni - bez pardónu, když nevěří nám. Kdo se bude chtít přesvědčit na vlastní kůži, že nekecáme, pak, časem, nám uvěří. No ale to může být taky pozdě, že.
Zdravím všechny slušný lidi.. chytla jsem podzimní virózu, taky děsně nepříjemná věc, tak pořádně se oblékejte, pijte čaje s citrónkama a medem, k tomu nějaký "blbinky" na posílení imunity a příliš se nesdružujte ve veřejných zařízení , ať nelapnete od sebe něco navzájem.R.
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...25
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter