Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1112131415161718
Dolů
Téma: Můj příběh
#22041
Re: Můj příběh Před 9 rok, 7 měsíce  
Jasně, nikdo ti Kájo přeci nemůže zakázat pít, a to že nechceš pít, je ta výhra, síla.Ta pravá abstinence.Nesmím-křeč, nechci-svoboda.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22069
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
Aj ja som to tu uz niekde pisala, pokial som si hovorila, ze nemozem, tak som tym trpela. Ale nieco sa vo mne zmenilo a uz to citim tak, ze keby chem, tak si dam, ved nikto mi to zakazovat nemoze, ale ja uz proste nechcem a takto to funguje skvele, Naozaj to nepocitujem ako utrpenie, ked vsetci okolo mna piju. preto ze keby chcem, mozem si dat aj ja, ale ja nechem. Zijem v krajine, kde sa vino pouziva miesto vody a kazdy obed a vecera vsade vino tecie prudom. Ked si dovolim vypytat vodu k jedlu, nejde im to do hlavy, ale uz si vsetci pomaly zvykaju
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22110
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
Já jsem vypustila ze svého života slůvko musím.Jsou věci,které rozlišuju podle důležitosti-ty pochopitelně neodkládám,ale řeším podle pořadí.Zákaz jako nesmím mne irituje,dráždí.Tak jsem začala rozlišovat a vůbec si uvědomovat co chci,co nechci.Tím způsobem se da navázat kontakt s vlastním já.Ptát se co potřebuje,co mi říká.
Jana Mertosova

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22127
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
Já musím spousta věcí, ale nemusím , nechci pít, alkohol je, bude, ať!Mám své vypito, nechci už být troska, ničit život sobě, dětem, vnukům.Poznala jsem pozdě, co alkohol dokáže z člověka udělat.Představy, že alkoholik je ten, co se válí v příkopě, smrdí...je naprosto mylná.Mám kolem sebe spousta skrytých alkoholiků, rodiny to tají, kvůli ostudě, partneři jsou týráni, děti také,hladoví, a přitom netuší, co alkoholismus je za nemoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22128
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
Já jsem alkoholička.Trpím také SPOLUZÁVISLOSTÍ.Musím mne vždy nahodí k přebírání zodpovědnosti a ostatního za jiné-pokud neřeším a neposlechnu svoje já.Co mi říká,co mi radí.Tudíž zjišťuju že je pro mne důležité toto respektovat ve všech situacích.To mi dělá stále často problém.Tak pro mne zůstává jediné musím.A to je umřít.Ovšem ted´mám prostor učit se žít.Stejně jako přijímat sama sebe ve všech situacích.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22342
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
.."můžu, ale nechci"....

ale lidi mě teď minimálně okem kontrolují jak reaguju,když okolí pije...čeká mě rozlučka s létem, nevím jestli tam jít,protože se i zbytek osazenstva dozví o mé závislosti a dozví se to na místě..nebo tam nejít, protože se i zbytek dozví o mé závislosti(budou se vyptávat proč tam tentokrát nejsem) a já se to nedozvím a nebudu o tom vědět... nejsem připravená na to, že se bude drbat... grrrrrrr... Rady "vykašli se na lidi" sice poslouchám,ale jak se zachovat v sobotu nevííím...

nejradši bych si tam před nima dala skleničku,abych je utvrdila v tom, že jsem si vědoma přestupku, co jsem měla v práci,ale mám to "pod kontrolou"..na druhou stranu je mi líto zahodit mých 18 dnů absinence... je tu nějaká morální podpora pro Andělu..??
íky
Anděla noci probděla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22343
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
Ahoj Andělo, z mé skušenosti, pokud mé pití překročbilo určitou mez, už nikdy jsem ho neměl pod kontrolou, ostatně jako většina lidí,kterým se to stalo a našli odvahu být k sobě upřimní a vystřízlivěli. A pokud jde o druhé lidi, celkem chápu Tvé obavy, ostatně jsem je míval podobné také. Až do chvíle, kdy jsem si uvědomil, že žádný z těch lidí kolem nežije můj život. Onehdy v práci byla velká párty, a kolega ač věděl o mé nemoci (alkoholizmus) mně nutil slkeničku, byl už popitý a že když se s ním nenapiji, tak ho strašně urazím. A já mu jen řekl, že mi je to líto, ale, že on neponese následky co se pak semnou bude dít. A opravdu nikdo na světě mně nestojí za to, vrátit se zpátky do toho pekla nežití. Kdy jsem jen přežíval, pln obav, výčitek svědomí, strachu co zase bude a beznaděje. Chodím mezi Anonymní alkoholiky, Ti mně naučili a ukázali jak opravdu svobodně žít a jak dát životu ztracený smysl. Ale opravdu nejsem žádný bojovník za střízlivost, ten název na tomto foru mně fakt rozesmál. Jen píši svoji zkušenost a vím že je to na každém, jak naloží se svým životem.
Tak Ti Andělo přeji ať to dopadne co nejlépe ať uděláš cokoliv Michal K alkoholik
Michal K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22348
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
Ahoj Michale, díky za reakci.
Přirovnala bych svou současnou situaci k nějaký autohavárii ..Když nejde o život a zranění, začíná človět řešit pomačkaný plechy a s tím spojený finanční náklady... Vyhrabala jsem se trochu z depresí (nikoho jsem nezranila) ,zaměřuju se jak můj poklesek vnímá okolí a jak se má ke mně chovat(to jsou ty následky,plechy).
Nejradši bych se někam odstěhovala a začala znovu, na čisto..ale jak jsem někde četla, to je přímo ukázkový případ chování alkoholika, opouští stará přátelství, známé, protože ti už o jeho problému vědí. Hledá nové a pak do toho spadne znovu. Když bych se odstěhovala kamkoli,asi mám smůlu, vědí to už všude
Takže díky i za tu poslední větu..je v ní svoboda rozhodnutí, žádný zákaz.
Anděla noci probděla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22351
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
Je pravda, že když jsem začala střízlivět, mizeli moji"přátelé".Stejně jsem si s nimi neměla co povídat, jen ty otřelé kecy, které jsou furt stejné.Našla jsem nové kamarády, nepijí, pořád se s nimi něco zajímavého děje, žiju úplně jinak, daleko lépe.Moderní je nepít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22353
Re: Můj příběh Před 9 rok, 6 měsíce  
"Moderní je nepít"..to se mi líbí!... zkusím se k tomu postavit takhle. Pak už jen zkoncovat s kouřením, škoda, že jsem na to nepřišla tak o 20 let dřív. Sakryš, já mám restů! ..ale lepší začít pozdě, než nikdy.
Anděla noci probděla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1112131415161718
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter