Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: mám problém?
#22589
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Patriku,clovek se rodi predevsim jako abstinent;-)
Anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22590
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
to je sice pravda.ale v genech uz to mas od mimina.ja taky nemam brzdu.nemam ju od samyho zacatku.muj prvni drak v zivote byl 10 piv a totalni okno.ja se k tomu nepropil.mel jsem to dany.a vim ze nesmim pit vubec protoze to dopadne vzdycky stejne.taky si rikam ze si dam vzdycky trochu a koncim.jenze to si rikam 20 let.tohle se proste naucit neda.aspon tak to mam ja.
patrik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22595
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
A co s tim budes delat??Nebo,mozna,co s tim chces delat??
Anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22596
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
proste uz se nikdy nenapit.
patrik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22598
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Patrik, suhlasim s tebou. Ked sa covek s tym narodi, tak naucit sa to neda. Ja to mam ako ty, tiez hned od zaciatku neovladanie pitia - neprepila som sa k tomu. Najtazsie bolo priznat si, ze to tak mam a ze som alkoholik a ze s tym nic nenarobim a jedine co mi moze pomoct je abstinencia. Takze si na spravnej ceste. Ja uz nepijem vyse 4 mesiace a je mi fajn. Tiez som to tahala tak 20 rokov a vzdy som sa opila len na nejakej akcii, ale kontrolovane pit proste neslo. Tak ti drzim palce, aby si si za svojim rozhodnutim stal, si na spravnej ceste.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22599
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Souhlasím s tím, že když nemá někdo tzv. záklopku, tak to nejde ukočírovat. Když začnu pít a nepřemýšlím nad tím, kolik si mohu dovolit,tak je bohužel jasný závěr. Ale když jsem doma a dám si skleničku vína, tak si opravdu dám jen skleničku vína. Horši je to na akcích, kde se často pije víc. Je to asi jen výmluva, mnoho lidí se dokáže krotit i na akcích. Zato já druhý den zjistím, že jsem byla mezi pijícími rozhodně v popředí a ještě s oknem.
Zkusím to kontrolovaně, pokud to nepůjde. Jak píše Jana, jedna porušená domluva sama se sebou, tak abstinence.
JanaW

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22600
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Jani, mas to tak isto ako som to mala ja. Doma som dokazala bez problemov len tu jednu sklenicku, ale na akciach nie. Aj ked nie vzdy, s vypatim vsetkych sil som to dokazala 1-2 krat ukocirovat a dalsi raz zas boom a okno. Ved skus, ale akonahle sa ti nezadari, budes musiet akceptovat, ze to proste je tak a ze jedina moznost je abstinencia. Mne to tiez trvalo dost dlho, pokial som to akceptovala, ale od toho okamihu sa citim slobodnejsie. Lebo nemusim stale riesit, ci mozem kontrolovane pit a kolko mozem. Bol to boj s alkoholom a ten sa vyhra neda. Teraz si pri nom pokojne nazivam a aj ho doprajem ostatnym. Ale ja som stastna, ze uz s nim nebojujem a uzivam si zivot bez okien a bez tych hnusnych zobudeni, ked som otvoria oci, nevedela som pomaly ako sa volam, bolo mi strasne zle a zas som len rozmyslala, co sa dialo vecer a co za hanbu som si zas narobila.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22602
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
cau vsichni. ja se zatim drzim ale je to beh na dlouhou trat.chce to porad nejakou motivaci.a hlavne nezapominat na to co vsechno se nam pri tech pitkach udalo.
patrik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22604
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Je dobře, že už zlo je pryč a čeká tě to lepší, dobro.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter