Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...9899100101102103104...108
Dolů
Téma: zvládnu to?
*
#36111
Re: zvládnu to? Před 7 rok, 8 měsíce  
ahojte ako to tu pozeram, tak je tu vela novych prispevkov.
Ja tiez fandim tu kazdemu z nas.Leni ty ako?
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36117
Re: zvládnu to? Před 7 rok, 8 měsíce  
Ahoj Kati,

děkuji za otázku, uf, no je mi zle, hlavně psychika je totálně rozhozená. Únava všudypřítomná a potom ty pocity na zvracení a celkové slabosti. hlavně však hluboký bolestivý smutek.
Ale bojuju, nic nevzdávám a pokračuju.
Všechny zde zdravím a držím nám pěsti.
Lenka
Senior Boarder
Příspěvky: 54
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36374
Re: zvládnu to? Před 7 rok, 8 měsíce  
Lenka napsal:
Ahoj Kati,

děkuji za otázku, uf, no je mi zle, hlavně psychika je totálně rozhozená. Únava všudypřítomná a potom ty pocity na zvracení a celkové slabosti. hlavně však hluboký bolestivý smutek.
Ale bojuju, nic nevzdávám a pokračuju.
Všechny zde zdravím a držím nám pěsti.


Leni,
a co Ty?
Jak to jde? Nepíšeš, je vše v pohodě?
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53624
Zvládnu to? Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj. Jsem na vážkách. První otázka - tu si asi musím zodpovědět sám - jsem alkoholik? Prakticky každý večer požiju alkohol. Omezil jsem pivo, dřív jsem pil osum piv denně, teď jedno, někdy ani to ne. Ale mám víno, ve sklepě víc jak 150 litrů slivovice. Vždycky si "cvaknu". Takže na první otázku jsem si vlastně odpověděl. A otázka druhá - zvládnu abstinovat? Chci to vůbec? Jedno vím jistě - nechci ztratit partnerku, a nechci skončit jako vypitá troska, která má jediný smysl - napít se.. Bojím se, že když něco nepodniknu, bude to horší.
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53626
Re: Zvládnu to? Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj myslím že sis odpověděl na všechny své otázky a pochybnosti. Teď ten důležitý krok.... Provést to. Možná to nepůjde hned ale zkus to jde o tebe.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53627
Re: Zvládnu to? Před 5 rok, 2 měsíce  
Nenapisal si, kolko teda aktualne pijes, takze tazko radit presnejsie, ale aspon vo vseobecnosti - je evidentne, ze alkohol vnimas bud ako uz existujuci problem, alebo ako potencialny (moze to byt zdrojom problemov v stredno/dlhodobom horizonte). Musis sa teraz rozhodnut, co s tym mozes, pripadne chces, spravit. Nekvantifikoval si, kolko si teda "vzdycky cvaknes", ale ak je to maly stamperlik, tak by si to teoreticky mal zvladnut este dostat pod kontrolu a mozno by si sa mohol stat beznym, bezproblemovym konzumentom. Ak ale hovorime o jednom pive, ktore splachnes litrikom vinka a zakapnes 3dc slivovicky, tak by si sa mal vazne zamysliet nad uplnou abstinenciou so vsetkym co to prinasa.

Vzhladom na styl prispevku ale predpokladam, ze vazne problemy este z pitia nemas, takze najjednoduchsi test je skusit mesiac nepit, hned od dnes idealne. Ked to pojde v pohode, tak alkoholik s najvyssou pravdepodobnostou nie si a bude Ti asi stacit zapracovat na znizeni "davok", aby si s tym bol stotozneny.
Ale ak naopak mesiac abstinencie pojde len s velkym sebazaprenim, alebo to dokonca nezvladnes, je to dovod na obavy a prehodnotenie dalsieho vztahu k alkoholu.

V chate si pisal, ze sa bojis neuspechu. Neuspech podla mna ale je, ked pripustas, ze alkohol je, alebo sa moze stat, velkym problemom v Tvojom zivote (spominas mozny rozpad vztahu) a napriek tomu strcis radsej hlavu do piesku a budes to ignorovat, lebo co ak skusis prestat pit a nevyjde Ti to na prvy krat. Sorry ale toto je kravina ako voda v prutenom kosi, Tvoj uplne prvy krok by mal byt zistit rozsah problemu a v prvom rade byt k sebe uprimny (to obnasa aj pripadne priznanie si, ze vnimas alkohol ako problem, ale napriek tomu nechces prestat. Takych ludi je hromada, nebudes prvy ani posledny).
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#53630
Re: Zvládnu to? Před 5 rok, 2 měsíce  
Tak mám za sebou první "suchý" den. Co jste mi tu napsali, přemýšlel jsem celý včerejšek, i v noci. A kdy jsem pátral v paměti, nevzpomněl jsem si na jediný!!! den v mém životě /kromě vojenské služby/ kdy bych byl celý den bez kapky alkoholu. Děsivé zjištění, ale od roku 1982 jsem měl alkohol denně. Ano, mám problém. Mám sakra velký problém. Bavil jsem se o tom s partnerkou, umíme si dát panáčka nebo pohárek vína spolu. Jenomže já pak "chytnu slinu". Ona je spokojená, víc nepotřebuje. Slíbila mi podporu. Večer připravila láhev šampáňa, že si dáme po večeři. Podívala se na mě, schovala ho. Ráno jsem ji odvezl do práce, přišel spolupracovník a postavil na stůl pro nás pětku vína. Odměna za námi provedenou službu. V celém našem okolí je alkohol vnímaný jako pozornost a platidlo. Bude to těžké!!!
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53631
Re: Zvládnu to? Před 5 rok, 2 měsíce  
Ivo,

...nauč sa "darčeky" odovzdávať ďalej ako obeživo.

Prekvapíš týmto sám seba, ale najmä skorumpované/(popíjajúce) ego.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53632
Re: Zvládnu to? Před 5 rok, 2 měsíce  
ale představ si, že jsem z vinařského kraje. Tím se neomlouvám, chraň bůh. Teprve teď si uvědomuju, jak moc se ten alkohol táhne mým životem, a životem mých blízkých. Přijdu na návštěvu k svojí matce, pochválím zahrádku, ovoním pálené, dám si panáka. Přijedou za mnou dospělé děti a první mezi dveřma je otázka - kdo neřídí, komu a co můžu nalít? Partnerka nandá oběd na talíře a já automaticky chystám skleničky na víno. V den, kdy máme volno, ještě než dojdeme do koupelny, vedeme diskusi, jestli si ranní štamprdličku dáme karibský rum, skotskou, koňak nebo naši domácí pálenku. Včera večer jsem šel do sklepa pro brambory a jenom letmo napočítal - cca 130 litrů slivovice, 2 litrů ořechovky, cca 50 litrů vína, 6 flašek whisky, šest flašek božkova rumu. Doma pak je aspoň 15 flašek metaxy, Diplomatica, Johnyho Wolkera.. Nikdy dřív jsem to neviděl jako problém.
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53633
Re: Zvládnu to? Před 5 rok, 2 měsíce  
Ivo,

problém to nie je, ak dokážeš slobodne a bez pokušenia prechádzať okolo (mimochodom)...

Naprogramuj (si) takto myseľ ↔️ ide TO!!!/(dá sa TO!!!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...9899100101102103104...108
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter