Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...50
Dolů
Téma: Nechci už dál pít, rady
**
#44335
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Michal napsal:
Já nadužívám alkohol ...začnu pivem vypiju 7-8 piv pak panáky třeba 8 dokud můžu prostě a jsem schopný, poté domů, další den okno, brutální kocovina, výčitky, deprese z toho ..... pak zas týden nepiju a znova...takže fakt vydržím týden třeba brz alkoholu a pak se odvařím na dva dny... teď jsem pevně rozhodnutý, a to jsem měsíc zpět skončil poprvé v životě na zýchytce-.....

Ahoj Michale,
k tomu co tady o sobě píšeš, alkohol není lék aby se užíval to říct doktorům v léčebně...nevím nevím co by ti na to řekli .
Tvůj otec není abstinent - dá si přece občas pivo a to už se počítá...
Jinak bych to viděl, že jsi takový víkendový piják co přes týden pracuje a o víkendu se zduní jak zákon káže...a celý týden se na to ještě těší. Tak to má většina národa, ale ty třeba stejně jako já a spousta nám podobných nemáš záklopku a nikdy ji mít nebudeš.
Pokud to sám nezastavíš tak v lepším případě tě čeká léčebna ... a to je pak konec "hry"
Ještě pár věcí: představa, že si sednu do hospody a dám si automaticky nealko a nebudu o tom ani muset přemýšlet je mylná - ani po letech abstinence to není jednoduché a už vůbec né automatické...chutě nezmizí - naopak budou se objevovat i ve snech.
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44337
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Ahoj , já s Tebou souhlasím je to tak jak píšeš a nic z toho nepopírám, přesně tak víkendový piják, spíš mám mezidobí, kdy piju a ne a nezáleží jaký je den.... týden nic, pak do mrtva (aniž bych chtěl) stává se mi, že si řeknu jdu na 5 piv a dodržím to, ale zřídka, každopádně u mě osobně vím a uvědomuji si to, že jediná cesta je abstinence úplná... upřímě já mám i osobní problémy v životě, proto mám svého psychiatra a psychologa, ke kterému chodím, neutíkám před problémy, doktoři o mojich problémech ví, ono to pití bylo i vyústěním v mojem os.životě-hledal jsem v tom úlevu, "řešení" těžké situace... od PL jsem byl min.měsíc velmi blízko ba naopak doktor na tom trval řekl jsem ať mi dá měsíc času, zvedl jsem se o 200% až na jeden kiks, kterého lituji před 5ti dny, ale teď se prvně v životě cítím tak silný a odhodlaný, že mě nic neodradí a nezlomí, věřím sám v sebe a názory blízkých mě nezajímají, dokážubjim to činy
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44338
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Ahoj , moc hezky napsané a mám k tomu jedinou věc-máš moudrou maminku ... souhlasím na 100%!!!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44339
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Tak na abstinenci pracuješ teda ambulantně - výborně, plus pro tebe. Sice to má svá úskalí, ale to už jsi asi poznal sám - prostě dostupnost alkoholu. Já jsem to třeba venku nedal, protože přesně jak píšeš se tím alkoholem řeší nějaký jiný problém v životě a tady mě pomohla terapie a zejména to 4-měsíční "vytržení" z běžného života...abych si to v hlavě přerovnal.
Jó a ve vztazích si hold musíš občas udělat "pořádek" a to na všech frontách...
Myslím, že není nutné někomu něco dokazovat činy a soustředit se na to (to by byla chyba) děláš to přece zejména pro sebe sama.
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44355
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Přesně tak, dělám to pro sebe... dneska mě čeká dost velký test, jdu do baru s nej kamarády, kteří odlétají na půl roku do Skotska, ví o mých problémech, jdu na hodinku, pít se tam bude hodně,já jdu na nealko samozřejmě, rak drž palce, jdu skočit rovnou do vody, což je lepší se takovým místům vyhýbat, ale já to beru jako takovou "svoji terapii" dnes
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44357
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Jako bych četla sebe na začátku držím palce no.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44395
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Michale, jak se daří? Zvládl jsi rozloučení s kamarády? Já mám sedmý den bez alkoholu.. zatím to zvládám,ale včera už to bylo pro mě náročnější.
Lusy
Senior Boarder
Příspěvky: 70
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44396
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Lusy,7 den...o lala..holka zlatá..je to jiná..Držím ti pĕsti...aj když se neznáme
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44397
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Šantal ..máš 1500 príspevkov ..vieš to? slušný
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44398
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 10 měsíce  
Děkuji.. je super když člověk ví, že v tom není sám a ostatní mu dodávají odvahu a sílu. A když se stane, že "klopýtne", tak jej podporují dál. Jsem ráda, že jsem šla na tyto stránky.
Lusy
Senior Boarder
Příspěvky: 70
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...50
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter