Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...11
Dolů
Téma: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma)
#31989
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Bílá hmota? Největší změny se odehràvají v šedé kůře mozkové....a ty jsou nevratné. Jinak co se metod výuky a cvičení mozku týče, to jistě možnè je...
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31990
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
galdosh X
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31991
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
A co jako? ....vytváří se nové neuronové synopse za ty zničené alkoholem...ale zmizelá mozková hmota se nezvětší
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31992
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
To dee, ne az tak ne, se svymi penezi si mohu delat co chci, ale to je maximum. S tichym souhlasem dotuju deti. Nase spolecne. Ale nemam zadne pratelee, se kterymi bych mohla travit volny cas. Ted jsem hodinu cvcila,ale sama. Potrebuji spolecnost,nekoho s kym se mohu bavit o vsem, i o piti. Proto jsem navstivila aa, jsou tam fajn lidi, ale ted jeste nemam tolik casu, abych tam mohla chodit nekolikrat tydne. Ani to nepotrebuji. Piju jen kdyz mam pocit, ze nezvladam zivot. Neni to nastesti tak casto. Ctu ted, co jsem napsala....a je to nejak zvlastni na jedne strane piju , kdyz se nudim, a na druhe,kdyz se moc zaukoluju a nestiham. Se sklenickou vina jde prace lepe. Nepiji denne. Tak max co dva tydny dve, tri sedmicky vina. Ale i to je moc,kdyz to puvodne nechci.je to takove zmatene, ale nevim, jak lepe to napsat...
leah
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31993
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
To helena - Tak tohle asi bude na diskuzi spíš pro baby. Piješ z nudy, alkoholička evidentně nejsi....napsal bych, najdi si milence...ale nenapíšu
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31994
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
To dee,proc helena? Kdyz uz,tak marketa. Leah je z jedne hry. Vim, ze muj problem neni az tak akutni, ale prave proto hledam dalsi lidi, kteri jsou na tom podobne, nez to zajde dale. Chtela bych mit par lidi, kdyz budu mit spatnou naladu, zoufale myslenky, abych mohla zavolat, domluvit se, treba po telefonu se vykecat,a hlavne NEPIT.
leah
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31995
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Chápu....màš pravdu, tomuhle rozumím...
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31996
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Hani, jak je? Dostávám se k reakci na tvůj příspěvek až teď, ale četla jsem ho hned. Trochu mi vyrazilo dech, jak moc máme společného a myslím, že ti dobře rozumím. Třeba jak tu někdo psal, že citliví lidé vidí přece i ty hezké věci.... Asi ano, ale bolest a úzkost z těch špatných (kterých je dle mě mnohonásobně víc) převáží ty drobné radosti. A pokud je člověk v depresi, ani největší pozitivní "pecka" ho nepotěší. Takže já jsem taky používala alkohol jako prostředek na ubití pocitů - být otupělá, nevnímat bolest, neřešit problémy, které dotírají, aspoň na chvíli se cítit dobře.... Navíc, to ty asi nemáš, ale já trpím hodně pošramoceným sebevědomím, hlavně v mládí to bylo neúnosné, pila jsem tedy abych si dodala "kuráž" v kontaktu s kluky, na společenských akcích atd. Takhle jsem to táhla roky, určitá období byla klidnější (dvouletý vztah s partnerem, který mě držel zpátky), určitá horší (roční vztah s jiným partnerem, který hodně pil), ale celkově se vše zhoršovalo, alkohol plíživě prostupoval celým mým životem, vtíral se do všech činností, nakonec i tam, kde to bylo naprosto nepřípustné (zaměstnání) a skončilo to naprostým životním debaklem. Haničko, v léčebně jsme probírali různé fáze alkoholismu, ty jsi podle mě teď v té tzv. rozhodné. Pokud budeš pokračovat v pití, bude to zlé, staneš se fyzicky závislou, začneš společensky i zdravotně upadat, ale proč to píšu, vždyť ty to všechno VÍŠ !!! Jsi inteligentní, to je z tvých příspěvků jasné, víš, že máš problém, víš, co bys měla udělat. Jen k tomu nemáš sílu. Jenže, pokud ti mohu poradit, ty teď musíš udělat cokoliv (!), abys tu sílu v sobě našla a začala svůj život měnit. Donutit se, dokopat, zatnout zuby. Máš kamarádky, někoho kdo by ti pomohl? Co rodina, sourozenci? V každém případě musíš opustit současného partnera, on se nikdy nezmění, bude to jen horší a pokud pije, vedle někoho takového se abstinovat nedá. Ztrácíš jen čas, ohrožuješ svůj sen o rodině, dítěti. Počítej! Po rozchodu budeš nějaký čas sama, než to přebolí a vzpamatuješ se, pak může dlouho trvat, než potkáš vhodného partnera, do něhož se zamiluješ, aspoň rok byste se měli poznávat, než uznáš, že by to mohl být prima otec tvých dětí.... (Já jsem to prošvihla. Nemám a už nikdy nebudu mít dítě, tuhle možnost mi alkohol vzal a věř mi, že to hodně bolí.) Takže se vrátím k tomu "udělat cokoliv". Pokud to nezvládneš sama či s pomocí psychiatra a psychologa, popřemýšlela bych i o léčebně. Já vím, že je to teď pro tebe nepředstavitelné a myslíš, že i zbytečné, ale jsem přesvědčená, že by ti to pomohlo. Vyčistíš si tam hlavu od alkoholu, promyslíš konkrétně co dál - a hlavně, získáš tam tu potřebnou sílu ke změně života. Ale jak píšu, necpu tě do léčebny hned, zkus to samozřejmě nejdřív sama, k léčbě se stejně člověk musí rozhodnout dobrovolně a upřímně, jinak to nemá smysl. Uvědom si ale, že alkoholismus je progresivní nemoc, bude se s časem zhoršovat. Pokud bych ti mohla nějak pomoct, třeba kdyby sis chtěla napsat soukromně nebo zatelefonovat, klidně to napiš. A ptej se na cokoliv. Je tu spousta lidí, co ti rádi odpoví a pomůžou.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32001
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Reminiscence, o citlivých lidech jsem psala já. Vždycky mě lehce vytočí, když někdo negativisticky zaměřený/depresivní o sobě prohlašuje, že je citlivý, když ve skutečnosti je zvýšeně citlivý právě jen k těm černějším věcem, a pozitiva spíš ignoruje (tady taky zaznělo několikrát podobné prohlášení "my alkoholici jsme citliví lidé", a já o něčem takovém mám z tohohle důvodu svoje pochybnosti). Já mám to štěstí, že se mně deprese ve smyslu chronického a hlubokého stavu vyhýbají, mám jen takové ty standardní takzvané depky, které zná každý. (Sice často, ovšem nic kriticky závažného. ) Přesto se považuju za citlivého člověka, a s empatií snad na tom taky nejsem tak špatně. A řekla bych, že jsem potkala i jednoznačně pozitivní optimisty, které bych popsala jako výjimečně citlivé a empatické osoby.

Takže mně ta "citlivost" přijde jako svého druhu výmluva, jako eufemismus pro negativitu/sklon k depresím. Na druhou stranu, říkejte něco takového depresivnímu člověku v krizi, leda se vám ještě víc zhroutí. Možná jsem si tu poznámku mohla odpustit, ale přišlo mi, že v téhle formě žádnou škodu nenadělá. V podstatě šlo ale jen o výběr slov, kdyby Hana řekla, jsem citlivá vůči cizímu neštěstí a světovým problémům, budu držet zobák. Ale ona řekla obecně, že je citlivá a proto se cítí zle, a mě se to dotklo. Na deprese netrpím a vidím i ty světlé stránky, takže jsem míň citlivá?

Já mám opravdu velmi vysoké mínění o lidech, co jsou schopni pomáhat ostatním, a ještě to neberou jako povinnost, ale jako dobíjení baterek. Když pomoc ostatním pomáhá i vám, je to dobrá cesta. A osobně nejsem příznivcem radikálních řešení, spíš malých krůčků ... malá změna, jako víc se zaměřit na tu dobrovolnickou práci, může vyvolat sérii změn do budoucna. Samozřejmě, možná je Váš příběh mnohem bližší jejímu a Vaše názory tudíž pomůžou spíš. Musím říct, že já to vážně takhle nemám.

Dee napsal:
A co jako? ....vytváří se nové neuronové synopse za ty zničené alkoholem...ale zmizelá mozková hmota se nezvětšíA co jako? ... na počtu funkčních synapsí záleží hodně. Kromě toho, zrovna v tomhle článku píšou, že množství buněk v kůře v zásadě sníženo není, že to je hlavně bílá hmota, co si to odskáče.
alas
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32002
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
alas, máš pravdu. Jen tady v kontextu s alkoholismem se pod pojem "citlivost" schová leccost a nějak mi přišlo nepodstatné to rozpitvávat. Citlivost a empatie jsou dar, jsou to pozitivní vlastnosti, obohacující život zdravého člověka. Jenže alkoholici nejsou zdraví a to, co považují za citlivost, je u nic přecitlivělost, emoční labilita, úzkostnost, depresivní ladění, někdy dokonce vyžívání se v sebemrskačství (když někdo propláče noc po shlédnutí TV zpráv s nebohými miminky, ať se na to nedívá, to je snad logické). Velmi oblíbené je také utápění v sebelítosti a domnělých křivdách celého světa. V pozdějších fázích alkoholismu už pití samo o sobě způsobuje chemickou nerovnováhu v mozku - depresi - a člověk už se nedokáže radovat z věcí, které by ho dříve potěšily. Tohle je pak třeba dlouze se po nastolení abstinence učit. Mozek má maglajs v tom, co by mělo být příjemné a co ne, má rozhozený systém odměňování... Uzdravit se z alkoholismu opravdu není jen o tom, přestat pít. Je třeba změnit celý styl života, naučit se, že příjemný pocit odměny přijde po nějakém vynaloženém úsilí. Pomáhání si drogou je lež a slast na dluh a postupně dochází k citovému oploštění, ztrátě citů, apatii, aroganci, sarkasmu, rouhání se o smrti atd.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...11
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter