Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...11
Dolů
Téma: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma)
#32073
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Dee,
souhlasím.

------------------

Stopko,
myslím si, že by bylo vhodné založit téma Volný pokec - bez pravidel (pouze s registrací) na hádky a dikuze o ničem jako stvořené a patří to k bežnému životu bez rozdílu jestli alkoholik nebo abstinent.
Fórum v této podobě je sice bez zbytečného balastu, ale zbytečně sterilní.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32074
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Stopko,

proč nemají uživatelé právo editovat své příspěvky? Dříve zde bylo.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32075
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
To nevím, ani jsem o tom nevědela, že zde bylo.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32076
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Dee napsal:
No ten můj smazaný přísp3vek byl v podstatě o tom, že vůbec nebude vadit, když to tu tu a tam zajiskří.....spory patří k životu...

Zdravím,
tak už Ti fakt nerozumím, na jedné straně mě ty sám upozorníš na nevhodný příspěvek , formou funkce upozornit na ...a na druhé straně hlásáš opak, tak nevím.
Asi Ti nerozumím.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32077
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Petr N napsal:
Stopko,

proč nemají uživatelé právo editovat své příspěvky? Dříve zde bylo.

Petr

Vůbec jsem takovou funkci předtím nazaznamenala, jak dlouho to je co zmizela?
Když tak vydržte, majitel webu už ví, že je to tu bez admina, tak jak někoho najde, tak se pak zeptej na tu editaci.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32078
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Stopko,

nevím jak dlouho tady ta fce není(odhaduji rozmezí 1 - 3 roky), ale byla tady.

Petr

PS
Proč skládáš adminování?
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32079
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Petr N napsal:

Proč skládáš adminování?


To jsem se chtěl právě taky zeptat...
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32080
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Bohouš napsal:
Petr N napsal:

Proč skládáš adminování?


To jsem se chtěl právě taky zeptat...

Zdravím,
když si pročtete příspěvky zpětně, v jiném vláknu, tak já psala, že to vemu cca na měsíc, než se najde někdo vhodný a už i tak jsem to přetáhla o dost .
Tím bych to téma ohledně sebe definitivně uzavřela, nechci to více rozpitvávat.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32223
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 2 měsíce  
Mila Hanko. Rad bych zareagoval na tvuj prispevek. Nebo spis, tvuj prispevek me inspiroval k tomu, abych napsal vsem tady taky neco o sobe, o sve zkusenosti. A treba ti to v necem pomuze
Kdyz jsem cetl ten tvuj prvni a uvodni, hodne jsem se v tom videl. Povahove jsem na tom asi stejne jako ty, svet pro me neni jednoduchym mistem. Kdybych se mel nejak zaskatulkovat a charakterizovat, asi bych sam sebe popsal jako melancholika, cloveka s extremnim smyslem pro spravedlnost (proto vse asi tak casto vnimam jako nespravedlive, zejmena vuci sobe, ale i vuci ostatnim), empatickeho, vzdelaneho, premysliveho, sloziteho... Chtel bych, aby se vsichni meli radi, abych se s nikym nemusel hadat (o nicem), aby na sebe lide byli mili apod.Takovy svet ale neexistuje, bohuzel.
Je mne 34 let a az do svych 23 let let jsem vubec nepil. Opravdu vubec. Nebo dobre, jedno nebo dve piva za rok. Ale nic vic. Od svych 23 jsem to ale zacal zkouset s pivem. Sem tam do hospody, sem tam domu lahvace, nic hrozneho, par piv do tydne. Od r.2006, to mne bylo 25, jsem zacal poprve v zivote poradne a stabilne pracovat. A s postupem casu, tak o dva roky pozdeji, jsem uz to rozjizdel ve velkem. Ale co to znamena? Co je asi taky dulezite rict, ja nikdy nepil tvrdy alkohol. Nastesti mne to nechutna a nikdy nechutnalo. Takze jsem zacinal s pivem, ale postupne presel na vino. A poslednich cca 7 let jsem toho vypil opravdu hodne. Lahev vina za vecer nebo litr, to nebyl problem. Bezne to bylo treba 3x - 4x do tydne, do toho i pivo, jak kdy, podle chuti. Mel jsem obdobi, kdy jsem pil lahev vina denne, dva mesice v kuse. Maximum bylo tak litr a pul vina za vecer. Vic ne. Leta praxe znamenala toleranci a tak se mi nikdy nestalo, ze by me tohle pravidelne piti nejak diskvalifikovalo v zivote. Nikdy me to neomezilo nejak v praci, nikdy jsem se neopil tak, abych o sobe nevedel. Prevezane jsem pil doma a sam. Nemam moc pratel, neumim moc navazovat vztahy, snadno se urazim a lehce se zklamavam. Ale nejake kamarady mam. Nikdy jsem ale nemel zadnou pritelkyni, nezil ve vztahu, osamocenejsi uz byt asi ani nemuzu... I to hralo a hraje svou roli v tom vsem.
No, nicmene dal..., 90% meho piti se odehravalo doma. Predstava dobreho vina (nikdy jsem nepil zadne krabicaky apod., vetsinou to byla lahev za 70,- a vic...), k tomu dobry film nebo serial, to bylo fajn. A tak to bylo leta, porad dokola, stejny scenar...
Ono to tu jeste nezaznelo, ale proc jsem zacal pit? Ja jsem vzdycky rikal, ze proto, ze mne to chutnalo. Tak jako jidlo. Nejsem zrovna stridmy v jidle a s pitim jsem to mel taky tak. Myslim, ze jsem nepil primarne proto, abych se doma zboural po tezkem dnu v praci. Byt k tomu ma prvni prace asi prispela. Ale jak ja to citim a vnimam (a mozna to jsou me nejake vlastni bludy a vymluvy, ale presto to tak citim), mne to proste chutnalo. jako mne chutna rizek, chutna mne vino nebo pivo. Jenze jsem neznal miru anebo znal, ale drzet se ji neumel. Svet byl zlej, ja slabej, vino po vecerech bylo fajn. Nikdo me k tomu nenutil, prilezitosti jit do hospody bylo malo a ja ani nechtel. Me bavilo pit doma a sam. Protoze jen tak jsem mohl premyslet sam nad sebou a utapet se v tom, kdo mne zas ublizil a jak...
Nekdy pred 2-3 lety se ale neco trochu zmenilo. Najednou jsem zjistil, ze uz to neni takove jako predtim. Najednou mne to uz nechutnalo tolik jako driv. Asi jsem se "prepil", nevim. Mel jsem pak obdobi, kdy jsem asi pul roku skoro nepil pivo a jel jen v tom vinu. K pivu jsem se ale nakonec zase vratil. Stejne to uz ale od te doby nikdy nebylo takove jako predtim. Driv me to proste bavilo vic.
V prvnich letech piti jsem to moc neresil. Byl jsem mladej, problemy v zivote mi to nedelalo, mel jsem na to penize.... Ale pozdeji, tak ty 3 roky zpatky jsem si zacal postupne pripoustet jednu vec. Vedel jsem, ze mne to nedela dobre, ze mne to poskozuje zdravi. To byl pro me ten hlavni duvod nebo motiv s tim zacit neco delat. Bylo to to hlavni, co me na tom nejvic trapilo. Vedel jsem, ze to je spatne. A tak jsem se parkrat pokusil s tim bojovat. Parkrat jsem se rozhodl, ze prestanu pit. Vzdycky to bylo ze dne na den a ja to s mensim ci vetsim uspechem nejakou dobu vydrzel. Vetsinou mesic nebo par tydnu, jednou se mi podarilo vydrzet mesice dva. Pak jsem se k tomu ale vzdycky vratil. Ale ne snad proto, ze by se najednou v mem zivote vyskytlo neco, co by vyzadovalo se najednou zas a znovu opit. Ne, ja jsem sam chtel. Chci rict, ja to mel v planu uz od zacatku, ze zase zacnu. Jen jsem si ale vzdycky rikal, ze uz budu pit s tim "Mirou" Jenze jsem do toho vzdycky vlitnul zase pekne zostra. V knizce "Doktor Spanek" od S.Kinga (pokracovani Osviceni), kde hlavni hrdina je alkoholik, je jedna krasna veta, ktera na me perfektne sedi a vystihuje muj vztah k piti: " Kdyz nepil, nepil vubec, kdyz pil, pil porad." A tak to mam ja. Zatim jsem se nenaucil nic mezi tim.
Vim moc dobre, ze pricina toho vseho je u me v hlave. Je to mou povahou, mym zpusobem zivota. Hodne z toho jak ale dnes ziju, to uz muze byt a jiste take je i dusledek toho, ze jsem pil. Nemuzu vsechno hazet na to, jaky jsem. Jsem si vedom toho, ze alkohol hodne ovlivnil moje chovani a jednani v mnoha zivotnich situacich a obdobich. Ne snad ani nejak razantne, drsne, akcne. Ale pomalu, potichu, z povzdali. Kdybych tolik nepil, mesice a mesice, mohl jsem smyslet o ruznych vecech jinak. Mohl jsem leccos videt jinak, mohl jsem citit jinak, jednat jinak, mohl jsem byt jinde. Kazdopadne, urcite bych byl zdravejsi. Alkohol v mem pripade zabijel nudu, zabijel cas, ktery jsem neumel jinak smysluplne vyuzit. Leta jsem v tom smysl videl, ale to uz je pryc.
Jak je to se mnou dneska? A mel bych tenhle sakra dlouhy prispevek uz nejak ukoncit... Dneska to je 61 dni co nepiju. Vubec, ani kapka. Neni to prvni pokus, ja vim. Proc jsem se k tomu rozhodl? Popravde, je to o tom zdravi. Bojim se, bojim se cim dal vic. Mam se i pres vsechno docela rad a nechci se uz dal poskozovat, nicit. A taky myslim a verim tomu, ze to telo to pociti nejen fyzicky. Pociti to hlavne duse. Mozek ozije, smysly se ocisti, zostri. Je to fajn pocit. A taky jsem dnes uz o 1 den prekonal sve nejdelsi obdobi ne-piti. Jsem na to sam. Nekteri kamaradi to vedi a chvali me, ale je to jen na me a v me hlave. Neni to lehke, porad mam chut, ale jde to. Zacal jsem v pulce listopadu a prezil vanoce, silvestr, nejake ty narozeniny. Byl jsem nekolikrat v hospode. Davam si tam caj nebo limonadu. Jde to. Neni to lehke, ale jde to. Nevim jak dlouho to jeste vydrzim, ale zatim nemam v planu to prerusit. Dosel jsem uz docela daleko (nejdal co jsem kdy dosel) a byla by skoda to ted zahodit. Mam to mozna "lehci" v tom, ze u me tim spoustecem neni primarne ta tezka narazova stresova situace. U me to je ta nuda v zivote, prazdnota. Takze to, ze me zitra nekdo nekde hrozne nastve nebo mne nevyjde nejaka prace, to to u me znovu neodpali. Ale ta prazdnota, dlouhodoba prazdnota v zivote.... A s tim musim neco udelat. A tak jsem si zalozil profil na seznamce, budu se snazit chodit vic mezi lidi, druzit se, nebyt sam. Horsi to pro me ted je v tom, ze jsem momentalne bez te prace a praci hledam, ale ani to neni duvod se ted napit. Mozna jsem jen o trochu vic dospelejsi nez pred par lety
No, nejakou hlavu a patu to snad ma... Vsem drzim palce, drzte je i vy mne Diky
tommyr
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32236
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 2 měsíce  
Ahoj.te.Patrim do rodiny.Zavislych.Volam sa Zdeno a som alkoholik.Potrebujem niekoho aspon cez web na vzajomnu pomoc.Sa podrzat.Zavolat si v krize cravingu.Toto pochopia len zavisli alebo psychiater. Nikto viac.Bol som na lieceni v Pezinku .Nepomohlo .Pijem o samote.Kvartalne.Mam problem aj v praci.Nenavidim alkohol!No je to moja droga.Rozmyslam o samodestrukcii.Je to kolotoc pitie-vycitky-abstinencia-pitie-vycitky........pomoooooc.
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...11
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter