Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...4567891011
Dolů
Téma: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma)
#32527
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok  
Hani,
nejseš v tom sama, já měla poslední dobou šílené bažení, vím co to spustilo, ustála jsem to,ale lekla jsem, že i po takové době to může přijít najednou v takové síle.
Připadala jsem si jako nenormální, protože jsme v duchu pořád mluvila sama se ze sebou, že to takhle nechci. Četla jsem si i zde i pozpátku po x-té staré příspěvky...přehodnocovala svůj postoj a pomohlo to. Psát se mi o tom sem nechtělo, ale když jsi se otevřela , tak já na oplátku taky)))
Drž se.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32529
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok  
Stopko, tohle znám, člověk přesvědčuje sám sebe, říká si proč si nedát jen drobet, vždyť málo kdo je vážně abstinent, drobet neuškodí, uleví se mi. Druhá část tebe ale říká, že to za to nestojí, že ti to nedá nic, než jen výčitky a znovu problémy. Vím, o čem mluvíš. Já zatím poslouchala to prvé já. A je sakra těžké neposlechnout ho znovu. Lidi, co vám nejvíc pomohlo v tom přesvědčení, že už dost. Nemyslím to rozumové, které chápe závažnost problému. Myslím vážně tu poslední kapku, která vás donutila jednat...to vnitřní přesvědčení...
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32532
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok  
Jasná otázka, horší je to s odpovědí. V mém případě to nebyla žádná konkrétní událost - prostě ta nechuť k tomuto způsobu života rostla a zrála a jednou jsem se z kocoviny vyhrabal s jasným přesvědčením, že jediná šance je nepít vůbec. Od té doby jsem ujel x-krát, ale už jsem se z toho vždycky snažil vyvodit závěry a přijít na příčiny. Takže můj pohled a přístup se postupně měnil a dnes už se to daří... Jak to po sobě čtu, zní to jak z nějaké brožury, ale ono to tak nějak prostě bylo
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32536
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok  
Tak vypadá to jako z brožury, i to co píšu já a je to vlastně podobné a už jsme o tom psali, takže stačí si pročítat starší vlákna a příspěvky. O některých věcech se mně ani psát nechce, rozdělil sem si to na papír- co a jak vlastně dál chci, co mně tíží- trápí a z čeho mám radost a ty nepříjemné- špatné věci sem jaksi odsunul do pozadí. Změny nešly hned, je to několikaletý vývoj, prošel sem si různé období- stavy, abych třeba nemyslel na chlast tak sem měl záchvaty mánie- práce co zdraví dalo, anebo kdy sem taky promlouval sám k sobě jako Sťopka, někdy i nahlas, taková autosegesce neuškodí
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32607
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok  
Teprve teď mi došla ta správná definice - ten zlom nastane ve chvíli, kdy člověk přestane hledat cestu, jak zvládnout pití a zkoordinovat ho s životem, ale když začne hledat cestu, jak nepít.
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32696
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok  
Petře, tak to byla krátká, ale trefná definice. Když jsem se nad tím zamyslela naprosto to vystihuje. Od mých patnácti let tu alkohol byl jako stimul zábavy a od 25 pak už jako lék na vše. A vždycky jsem si to obhájila sama před sebou, i když jsem v podvědomí věděla, že je to špatně. Byl na mé životní cestě až moc dlouho, patřil do mého života, celé ty roky. Teď se už desátý den snažím žít jinak, ale je to těžké. Fyzické příznaky nemám žádné, ale prostě ta chuť hodit vše za hlavu a zase si na chvíli ulevit. Prášky ještě nezabírají, a tak jsem nervozní a stále tak nějak čekám co přijde horšího. A od tohohle mi zkrátka alkohol vždy večer pomohl. Neumím to popsat co mi vlastně chybí, ale vím, že pivo by mi to dalo. Učím se vše znovu, resp. vše jinak - bez alkoholu. Nejde to snadno, s přáteli do hospody, po únavném dni nepřijde stimul, blíží se májka a já se nebudu bavit s ostatními, ne tak jako dřív. Prostě celý můj život se otočil o 180 stupňů, je to složité období. Takže vím, že je to propojené, ale nechybí mi ani tak alkohol, jako ten život, který jsem s ním měla. A který mě ale zároveň i ničil. Nebylo to opravdové. Ale v dané chvíli to bylo snažší než je tohle odříkání si. Nevím, zda mě chápete, neumím to přesně popsat co zažívám. Ale chvílemi mám ze sebe lepší pocit, i chuť do života, těším se na procházku apod., jsou to vždy jen záblesky naděje, ale snad se to časem zlepší. Do dneška jsem to brala jen tak, že beru prášky a to je pro mě nějaké meziobdobí, abych si od alkoholu odpočla. A pak začnu znovu, ale už jen ve společnosti, ne doma, ale že tam ten alkohol bude pořád. Dnes vidím, že nejlepší by bylo brát tohle období jako nový začátek a ne trýznivé odříkání, které je potřeba, než budu moct začít znovu pít...
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32865
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 7 rok, 11 měsíce  
Je mi to luto,čo musim napisat.Prehravam.Zase pijem...už mesiac v kuse.Neviem prestat.Cely sa trasiem...Organizmus už nevladze...no mozog potrebuje drogu.Chodim psychiatričke, pre lieky a pomoc.Odišiel som z PAL z Pezinka na reverz.Som ako posadnuty.Neviem abstinovat dlhšie ako mesiac a pol. však prognoza na vyliečenie /na uspatie choroby/zo zavislosti na alkohole je cca 30%.Som na križovatke.Chcem žit plnohodnotny život,nie sa potacat v kolotoči chlastu.Da sa mi ešte pomoct?Neviem.Začinam byt zufaly,je to moj osobny debakel.Rozmyšlam aj nad sebevraždou.Tie uzkosti su strašne niečo....Jednoducho som zavisly na alkohole ako I. Bartošova,aj psychiku mam taku..detto. No nechcem tak skončit...žijeme len raz!Teraz potrebujem detox a zastavit tah.Zajtra rano pojdem na kliniku drogovych zaležitosti,tu v BA.Musim niečo urobit.
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32866
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 7 rok, 11 měsíce  
Zdeno, píšeš:
Je mi to ľúto,čo musím napísať.
Prehrávam. Zase pijem...už mesiac v kuse. Neviem prestať. Celý sa trasiem...Organizmus už nevládze...no mozog potrebuje drogu. Chodím k psychiatričke, pre lieky a ..."Odišiel som z PAL - z Pezinka, na reverz. Som ako posadnutý."

..."Musím niečo urobiť."


Zdeno,

"UROB!!!"
(a, "čím skôr - tým lepšie(!)"...)
["Urob kontrareverz a vráť sa dokončiť liečbu!"]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32867
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 7 rok, 11 měsíce  
Zdeno,už jsi vydržel měsíc a půl,tak začni znovu. Den po dni, 24 hodin a ještě jednou, a znovu a znovu. Piš sem,jak pokračujes. Každý jeden den, kdy se nenapijes ,má cenu. Držím palce.
leah
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32877
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 7 rok, 11 měsíce  
Zdenku,

tak jsi se propil tam, kde jsem byl i já loni v srpnu. Do světa nenávisti k sobě samému a pocitu beznaděje. Máš dvě možnosti. Buď se upít, nebo nepít. Zní to jednoduše vid? Uvědom si, že tam kde jsi si se dostal jenom díky chlastu. Nikdo jinej za to nemůže. Ty a chlast. Myslím, že je čas začít ten chlast nenávidět. Pak bude snadné přestat. Když nepřestaneš, existuje možnost, že se propiješ do situace, kdy ti daj jen 1% šancí. To je pak panečku výzva. To pak teprv dostaneš ten správnej strach, že se dostaví to, za čím celkem směle kráčíš - SMRT. A uvidíš, že to půjde samo přestat. Ale pak už může bejt pozdě.

Přeji Ti, abys pochopil jak je to jednoduché. Nepíšu Ti jen tak nějaké kecy. Píši Ti z vlastní zkušenosti. Jen ty procenta mi nikdo neodhadoval.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...4567891011
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter