Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Předposlední stádium před alkoholismem
#32018
Re: Předposlední stádium před alkoholismem Před 8 rok, 4 měsíce  
Majdo,
předně, ty jednáš sama za sebe, ty cítíš, že to není v pořádku s tvoji konzumací alkoholu, tobě to nevyhovuje , dle toho konej.
Znovu zopakuji svoji větu, že přes net nepozná i ten nejlepší mudr, zda si, nebo nejsi s určitostíalkoholik.- snad s výjimkou posledního stádia, ale to možná už dotyčný ani tak nerozebírá na netu, jenom hledí na dno sklínky. To už jsem v podsatě pomalinku byla já,ale v začátcích, nějak jsem se sem doslova doplazila)))
Konej a jak?
To je individuální, každý to má jinak, ale v některých radách je to stejné, páč tam to jinak ze začátku nejde.
Najít motivaci přestat, najít ji v sobě a co to znamená , že jenom přestat pít nestačí?
To je to, že musíš najít svoje spouštěče, ale jak?
To má zase každý jinak.
Já pila už denně a doma a všude i kde by to nikdo neočekával.
Ty piješ prozatím na akcích.Tak se jim ze začátku třeba vyhýbej?
Jestli nemáš sílu, neváhej a znovu ji hledej, všude v motivaci, odbornou pomoc, všude.
Doporušit konkrétní vlákno, zbytečně, čti to jak to jde za sebou.Všude zde něco najdeš, z čeho se dají těžit rady, najdeš tam mnoho zkušeností i třeba , které se Té zatím přímo netýkají,ale když si to pročteš, tak Tě to může varovat, kam až to může dojít...
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32020
Re: Předposlední stádium před alkoholismem Před 8 rok, 4 měsíce  
Ještě doplním,
jednu začínající závislot si poznala, tak at´ ji pomalým tempem nezaměníš za jinou berličku, jinou závislost.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32025
Re: Předposlední stádium před alkoholismem Před 8 rok, 4 měsíce  
Aha.
No já jsem měla ještě že začátku roku takové záchvěvy... Jakože jsem alkoholik, pak že nejsem... Pořád jsem doufala, že to nějak zvládnu, ale teď je mi jasné, že to bude horší a horší... Už kvůli té agresivitě. Já pak vůbec nevím, co dělám. Hlavně přítelovi nadávám, vyhrožuji, že zavolám policii... No a už se to stalo tolikrát, že by se to mohlo fakt posrat. Náš vztah i bych se mohla rozchlastat a to už by byl fakt konec... Myslím, že tohle je takové poslední varování.

No a myslela jsem si, že je to od něj sobecká reakce. Ale tak já to na jednu stranu chápu... A taky si vzpomínám, jak jsem na něj byla nedávno nasraná, že on šel na pivo a já ne... Přitom to bylo snad podruhé za rok, co jsme spolu, co šel takhle sám někam. Vždycky chodíme jinak spolu.

Jinak já si pouštím k úklidu, učení, kreslení většinou nějaký seriál. No a včera jsem narazila na Křižovatky života. No a dneska, když jsem byla ve starém bytě, tak tam dávali díl s matkou alkoholičkou, co nakonec skončila na ulici... A i když je to přehnané, aby to lidé sledovali, tak tenhle díl byl hodně autentický... Myslím, že to bych mohla pustit přítelovi aby viděl, jak by to mohlo dopadnout.

...Můžu se zeptat na tvůj příběh? Jak to začalo, průběh a řešení?
Magdalena
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32026
Re: Předposlední stádium před alkoholismem Před 8 rok, 4 měsíce  
Magdalena, je tazko urcite takto cez net, ci si alkoholcka alebo nie. Ale alkoholici rozhodne nie su len ti co piju kazdy den. Eistuju aj kvartalni alkoholici. Ja som tiez k nim patrila, nepila som kazdy den, ale ked uz, tak to stalo za to...Tiez ma priatel presvedcal, ze nemusim prestat uplne, staci, ked sa nebudem opijat. Pre neho bolo tazke pochopit, ze to nejde a ze u mna je to bud alebo.
Ale islo o mna a nie o neho, tak som si isla za svojim rozhodnutim a prestala som pit uplne a teraz je aky rad, ze som sa k tomu odhodlala
Takze ak citis, ze chces prestat uplne, tak sa do toho pusti. Ide o teba a nie o neho. Ved keby napr. fajcis a chces prestat, tak to by ta tiez snazil ta prevedcit, ze nemas prestat uplne ale ze si mas take 3 cigarety denne dat?
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32027
Re: Předposlední stádium před alkoholismem Před 8 rok, 4 měsíce  
Aha. Moc děkuji za radu. Přečtu si o těch spouštěčích.
Magdalena
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32028
Re: Předposlední stádium před alkoholismem Před 8 rok, 4 měsíce  
Jé, ty jsi úplně přesně popsala to, co mám doma. Přítel mi také říká, že nemusím přestat úplně. Že stačí nepít tolik. Ale asi jsem také kvartální alkoholik a u mě je to buď hodně, nebo si stěžuji, že je to málo a jsem akorát nasraná...

No a když jsem přestávala kouřit, tak mi právě radil tuhle strašnou variantu... Že to mám omezovat na míň cigaret denně.
Magdalena
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32029
Re: Předposlední stádium před alkoholismem Před 8 rok, 4 měsíce  
Majdo, můj příběh, klasika. Nejdříve kvartál, ale nadoraz, okna, a veškeré trapasy, od neschopnosti chůze...raději nebudu popisovat. Prostě kvartál bez záklopky. Pocity : Každý pije, no tak si příště dám méně, nerdodržení slibu. Snaha přestat pít, opět nedodržení slibu. Pití birellu, zase mě to hodilo nazpátek, ani léky, bylinky tinkturu nemůžu, odzkoušeno, skoro jsem se otrávila, jak jsem ucítila ten chlast vevnitř, tak to bylo hotovo. Vypila jsem je a šla do obchodu pro láhev. Takže další pokus omyl. Ty bylinky jsem si koupila v dobrém ostropestřec, že přestanu pít , bylinky na játra...a když už jsem to objednávala, tak jsem vzala i jalovec a různé tinktury- skoro jsem exla...Postupné zkracování kvartálu, následně pití denně cca rok a do toho kvartálně čím dál častěji nadoraz, úplně jsem vyčkávala, kdy bude nějaká oslava a důvod a mezitím jsem denně pila víno. Následně to víno denně mi udělala to, že mi to již nic nedávalo, cítila jsem, že mám malou dávku, že budu navyšovat. Oteklá, otylá,připadala jsem si tlustá,ale to byla otylost. Přiznání se manželovi, je to workoholik, netušil, neviděl toleroval to, ...Zděšen , když jsem ho postavila před hotovou věc, to už jsem psala ANO PIJU DENNĚ-řekla jsem mu vše.
První týden hrůza, jak už jsem psala viděla jsem pavouky, ale nebála jsem se jich, chtěla jsem je odnést z postele))ted´ se tomu směju, ale...Od té doby rady zde, suchá domácnost, nalezení spouštěčů a různé fígle na bažení po alkoholu)))

První měsíc euforie, ale to už jsem byla zde a vědela, že dojde)))Jestli selhám tak mám v záloze AA a léčebnu, jestli i to selže, tak konečná.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32030
Re: Předposlední stádium před alkoholismem Před 8 rok, 4 měsíce  
JÁ MÁM PRO VÁS VŠECHNY DOBROU ZPRÁVU!

Sebrala jsem veškerou odvahu a informace, co jsem za těch pár dnů posbírala a řekla jsem to přítelovi.

No a on řekl, že přestane pít se mnou. Vysvětlil mi, že už to poslední dobou je tak špatné, že je moc rád, že jsem vymyslela takové řešení. Dokonce uznal, že to pro mě asi bude těžké, ale že prý vymyslíme nějaké společné aktivity. Sporty a tak. A že zkusíme předejít i tomu, aby až bude mít odpolední, aby se nestalo to, že půjdu do hospody, nebo dostanu chuť pít. Že to zkrátka a dobře spolu vyřešíme.

Což si myslím, že je dobrý začátek. Dřív jsem chodila dokonce na AA, tak myslím, že tam začnu chodit zas. Také chodím na terapii, tak tam můžu probrat ty spouštěče.

Objednala jsem rovnou knížku od autora, který mi pomohl díky jiné knize přestat kouřit.

Mám radost.

Myslím, že tohle je pro začátek docela dobré, ale je mi jasné, že to nebude sranda. Už jen když odmítám alkohol a okolí do mě začne hustit, ať si dám. Někdy člověk musí opakovat několikrát, že si prostě nedá...

Mám dotaz: Když tedy nebudu už ani pít... Za co tedy můžu ten alkohol vyměnit? Co yb se mohlo stát tou berličkou? Na co si dát pozor? Drogy už jsem taky zkoušela a tam už to mám srovnané. Takže co je takové nejvíc ohrožující?
Magdalena
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32031
Re: Stopka Před 8 rok, 4 měsíce  
Aha... Euforie opadne... To znám... A co tě tedy drží? Jsou ještě chvíle, kdy nad tím, že by ses napila přemýšlíš?

Já totiž po abstinenci od pervitinu měla občas chuť... Stalo se mi to několikrát, ale asi 2x jsem to nechala fakt rozjet... No a je to dost nebezpečné. Naštěstí mě drží to, že jestli si dám, přijdu o přítele. A moc dobře si to uvědomuji, což mi došlo i teď u alkoholu. Buď chlast a nebo přítel.

Volba je jasná.
Magdalena
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32032
Re: Stopka Před 8 rok, 4 měsíce  
A ještě se chci zeptat... Už jsi někdy v léčebně a na AA byla?

AA jsou super, ale v léčebně člověk přijde o ideály... Hlavně u alkoholiků. Myslím, že je jednodušší přestat brát drogy, než přestat pít... Už kvůli tomu, že alkohol je v obchodě, je legální a pije skoro každý. Kdežto drogy nekoupíš v obchodě a když nechceš, tak ti život neotravují.

No a pak přijdeš do léčebny a zjistíš, že spousta z těch lidí je tam po několikáté...

Právě že od té doby, co jsem byla na psychiatrii mám takový strach, že se stanu alkoholikem, až mi to snad ten alkoholismus vyvolalo. Ne, dělám si srandu... Je to závislost za závislost, to prostě muselo přijít.
Magdalena
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter