Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#32483
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
Kdysi jsem se taky dost zabýval dělením závislostí na psychické a fyzické. Bylo to přesně v době, kdy mi podvědomě začalo docházet, že jsem nějakou hranici překročil, a to se týkalo jak cigaret, tak alkoholu. Tak jsem si chvilku nalhával, že je to u mě "jen" psychická závislost a že přestat nebude nijak složité... Od jisté doby mi došlo, že je to kapku jinak. Nejsem žádný psychiatr, tak se raději úplně vyvaruji všech odborných termínů, a napíšu to lidově Závislost je závislost. Jestli je podnětem nedostatek alkoholu v krvi, zvuk automatu za oknem nebo prostě fakt, že jsem už dlouho neměl možnost své závislosti dát průchod, je nakonec úplně jedno. Stejně to, co způsobuje to tzv. bažení, ten absťák, si ten mozek už vyrobí sám. Takže můj názor je, že podstata všech závislostí je vlastně stejná a předpokládám, že pocity alkoholika jsou v zásadě stejné jako gamblera. Otázkou zní, jestli existuje člověk, který je opravdu oboje a mohl by to potvrdit nebo vyvrátit Protože to, že by spousta alkoholiků bylo zároveň gamblery, se myslím říct nedá.
Je určitě spousta alkoholiků, kteří hází nesmyslné množství peněz do automatů. Měl jsem takové období taky, naštěstí mě poměrně rychle přešlo. U mě to bylo v době, kdy jsem přestal vyhledávat s pitím společnost a ještě jsem nezaparkoval k pití doma. Ta herna byl takový kompromis intimnější společnosti - občas pár slov s nějakým dalším zoufalcem, pár slov s barmanem, ale jinak soukromí u automatu. A jistě v tom byl i nějaký prvek zábavy a trochu adrenalinu. Přesto jsem rozhodně nebyl gamblerem, byl jsem alkoholik ve fázi, ve které mu toto prostředí právě vyhovovalo. A samozřejmě přišel nedostatek peněz, a nedonutil mě začít krást, ale prostě svůj primární zlozvyk postupně reorganizovat a zlevnit. Ono je to opět trochu slovíčkaření - pro mě na tom podstatné je, že jsem nikdy ani korunu nehodil do automatu za střízliva. Tedy dokud abstinuji, nejsem ani gambler.
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32557
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Na zapad od Bajkalu
vychodne od Uralu
Stoji kolchoz bolsevicky
plny ruskych ozralu

Uz je Jaro, ledy taji
kvetou stromy po vsem kraji
Soudruzi se raduji
sve traktory startuji

plany z UV znajic dobre
chystaji se k Jarni orbe
Nezli zacnou pudu ryt
tradici je vodku pit

Za Moskvu a za stranu
vzdy po jednom stakanu
pripiji si dal a dal
komunismus to je raj

Vasil co se stydel trosku
uz vyhrava na garmosku
I Nadezda slusna divka
toci se jak v stavu civka

Co vsak ale netusily
ze zasobu podcenily
Prave kdyz jim nejlip bylo
Vse se nahle vyparilo

A tak zbledli na lici
ti Sibirsti stranici
Tak zacala jina bajka
kdyz utichla balalajka

Dav hledi na tajemnika
nevyhrava uz muzika
Co ted budem pit
chcem se veselit

Pak se strhl hrozny krik
Ticho - rekl tajemnik
soudruzky a soudruzi
ja mam plan i na nouzi

Ted by popit prislo vhod
Narazme ten ropovod
kazdy si da jeste lok
Zatancime kazaciok

utikaji vsichni borci
dokonce i komsomolci
vedeni svym predsedou
tam kde roury vedou

Druhy den ranni postou
Do redakce PRAVDY doslou
UFO asi v te vesnici
ze zblaznily se stranici

Myslim ze to je podle pravdive udalosti.
(A bez vulgarismu )
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32558
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Petrovi, Vlastne mate pravdu je nesmyslne delit zavislost na takou ci onakou, to je jiz v dusi cloveka a nezalezi jde li o automat ci treba heroin, jak jste spravne odvodil, nebot u mne , to bylo to same , taktez jsem nahazel mnoho penez do automatu, avsak na alkohol jsem vzdy musel mit rezervu a prostredi heren bylo pro mne spise jako bar ci nonstop. Skoda ze nebylo vice nazoru pro diskuzi, ja to stale vidim jako Forum, kde kazdy muze mluvit o vsem, avsak vsiml jsem si ze je to zde nabyto negativni energii co sebou nosi alkohol ( Mozna je to dobre?! ). A tak vam i tak dekuji za prispeni. Jinak vsem hodne sily a pozitivniho mysleni, Ja se psychicky pripravuji na Velikonoce, myslim vsak ze to nebude zadny problem, Tak Hodne Stesti vsem.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32573
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Zrovna s velikonocemi problém já nemám. Koledu jsem absolvoval naposledy v 16 letech. Ani v dobách nevětšího chlastání jsem neměl na to, co to obnáší - tedy v každém baráku panáka něčeho jiného. Míchání alkoholu jsem nezvládal nikdy. Takže právě o koledě jsem vždycky tak nějak natruc zásadně abstinoval a dělám to pořád. Takže pro mě právě velikonoce jsou nejjednodušší svátek v roce
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32577
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Pro Petra. Ale ja mam Zenu a dost lidi prijde k nam, sam nikde nepujdu to je samozrejme, avsak vsichni ti kamaradi a ostatni navstevy to bude trochu pokuseni, Ne ze bych se bal, ale snazim se na to pripravit.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32585
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Citim ze nabiram predvelikonocni grady, doufam ze to zvladnu jeste to je daleko ale ty nervy uz se o slovo hlasi. Podrzme se pratele v tomto tezkem case.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32587
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Jeste k tomu michani alkoholu, nevim znate-li Maje, to se postavi majka a ta se cely vikend hlida aby ji nikdo neprerizl ( vetsinou pod majkou staval sud na ktery se vsichni statecni hlidaci skladali ) V nedeli s drevenym vozikem a obrim demizonem se chodilo od domu k domu a to co kdo dal se lilo do toho demizonu prez trychtyr , no a po okruzni jizde se to pod majkou skonzumovalo. To byval MIX
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32588
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
A milovnikum MIXu tez bych doporucil Kyble Pamplonske
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32605
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Takový MIX, no to je paráda
Fuj, díky za tu představu. Příštích pár dní nebude abstinence problém

Hele, taky mám ženu, a nějak nechápu souvislost.
Já pojedu na velikonoce na vesnici k rodičům a přijde a přijede mraky návštěv. A myslím, že spoustě z nich se budu v duchu maličko smát, jako každý rok. Ne ne, velikonoce pro mě opravdu nejsou problém, ty mám nastavený takhle
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32612
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Tak to mate stesti nebot u nas bude velka zasoba alkoholickych napoju vseho druhu i kdyz ani ja ani moje draha nepijeme, ale patri to tak nejak jedno k druhemu, urcite vydrzim , patrne budu nesnesitelny a otravny nicmene nemam na vyber a jsem si toho velmi dobre vedom. Cil je vsak vyssi a detaily me v teto situaci nezajimaji, vim co riskuji.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter