Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...627628629630631632633...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#57397
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 4 měsíce  
Pert dik, ja fakt jen nepletu
Od zari chodim na flamengo, 2 x tydne. To je pokrok. Je to od 19, driv bych v tenhle cas si uz musela neco dat, tak bych uz nemohla ridit.
A padak ne! Vim, ze to byl jen priklad. Ale pochlapila jsem se a letela jsem v balonu.
Maris dekuji za reakci. Vim, ze mam nekolik moznosti, cest, na vyber. Ja si vybrala.
Jen jsem si stezovala, ze ted mam nejaky obdobi, kdy mi to pripada strasne tezky
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57406
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 4 měsíce  
Ahoj Eriko,
věřím,že Tě ty depky už přešly.Píšeš ,že budeš tančit flamengo !To je úplně skvělé!Kdyby bylo u nás tak taky jdu.Drz se a žádné splíny.Ja budu mít v lednu už (teprve) 2 roky a plno věcí teď vidím jinak.A taky už neberu delší dobu žádné antidepresiva, to jsem se rozhodla vysadit.A je líp a líp.Prostě už žádná závislost. Stačilo.
Přeji Ti a všem šťastné a veselé Vánoce.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57407
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 4 měsíce  
Maris taky krasny vanoce, to ostatne VSEM.
A dekuji, mas pravdu, uz mi je lip.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57448
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 3 měsíce  
Každý, kdo se ze závislosti dostal, se změnil. Bývalý alkoholik:„Pravdou je, že jsem se změnil. Ta abstinence mi sice zachránila život, ale taky ze mne udělala to, co teď jsem. Najednou jsem zjistil, že jsem nad věcí a ani si občas neuvědomuju svoje chování. Stal jsem se člověkem se srdcem z kamene, protože mám strach, že mě někdo srazí na kolena a já se z toho zhroutím.“
Ďalej autorka píše:"Ti, kteří se v abstinentově životě náhodou objevili a dali mu šanci, narazí. Pro okolí hraje pochopitelně hru pana dokonalého, skvělého manžela, otce i přítele, a to vše okořeněno neskrývanou hrdostí, jak vše dokázal překonat. Jako většina psychicky nemocných pacientů, i on je skvělý herec. To, co je však skryto a zahaleno tajemstvím za oponou, bývá pro nepřipravené jedince nepříjemným rozčarováním. Na druhou stranu, jednu z jeho nově získané vlastnosti, můžeme vypozorovat i u mnohých zdravých jedinců, a tou je neskutečné pokrytectví. Je pravdou, že některé lidské vlastnosti jsou až překvapující."
muchova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=433994

P.S. Čo si o tom myslíte. Vážne sú abstinenti pokrytci so srdcom z kameňa?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 29/12/2019 20:01 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57449
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 3 měsíce  
krtko napsal:
Bývalý alkoholik:„Pravdou je, že jsem se změnil. Ta abstinence mi sice zachránila život, ale taky ze mne udělala to, co teď jsem.

Je to tak. Nekde v tom silenem chlastacim kolotoci ve me neco umrelo. A ta osoba ktera se vycerpana a znicena vydrapala z te pekelne diry ven uz je nekdo jiny. Jsem lhostejnejsi, chladnejsi, mnohem vic nad veci nez jsem byval. Na jednu stranu vnimavejsi a pozornejsi (nedokazu to popsat... ostrejsi??), na druhou stranu mnohem mene citlivy. Vnimam to treba v pracovnich vztazich - veci ze kterych bych se jeste pred 5ti lety nervoval me nechavaji uplne chladnymi. Silne je to znat v hadkach a konfliktech - naschvaly, posmech, urazky, nadavky... slysim to, vnimam to, citim to ale mam pocit ze to po me jen klouze pryc. Jako bych sedel v tanku, nekdo po me strilel a me to bylo uplne jedno a jen jsem zevnitr poslouchal jak to cinka po panciri . Beru to tak ze je to cena za muj soucasny strizlivy zivot... a uvedomuji si ze jsem mel obrovske velike stesti ze jsem z toho vysel tak levne .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57451
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 3 měsíce  
.... Vnimam to treba v pracovnich vztazich - veci ze kterych bych se jeste pred 5ti lety nervoval me nechavaji uplne chladnymi. Silne je to znat v hadkach a konfliktech - naschvaly, posmech, urazky, nadavky... slysim to, vnimam to, citim to ale mam pocit ze to po me jen klouze pryc.

A to je zlé? Ja tieto veci tiež vnímam podobne. Ale pre mňa je to v pohode. Ešte im poviem, "že vám to stojí za to". Možno je to tým, že som si niečim prešiel a také hovadiny mám v paži. Pre mňa sú to nepodstatné veci. Nemienim sa kvôli tomu v práci rozčuľovať. Ale že by som bol ináč menej citlivý tak to sa mne nezdá. Alebo dokonca pokrytec tak to nie. Ja som spokojný s tým, ako to je. Dokonca som taký citlivý, že som plyšovej mačke kúpil teraz na vianoce plyšovú myš.

P.S.Možno sa ti to len zdá tým, že ten život je taký monotónnejší, nudnejší. Chýba tomu to pijacke vzrúšo s pitkami, absťákmi, průsermi, fľašami pod posteľou atd.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57452
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 3 měsíce  
Teda Krtku, ze si neotevres nejakou poradnu. Zase o sobe musim premyslet
Vic citliva? Min citliva? To nevim. To bych se musela zeptat okoli. Ale mysim si, ze se clovek sam vidi jinak nez ho vnimaji druzi.
Ale pokrytec? To snad nejsem.
Jsem klidnejsi. Ne sice hned v zacatku abstinence, ale az ted v posledni dobe.
Je pravda, ze uz me nektere problemy nedesi tak, ze je resim i v noci.
A srdce z kamene urcite ne.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57453
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 3 měsíce  
O tom clanku muzeme diskutovat a muzeme nesouhlasit. Ja bych nesouhlasila
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57454
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 3 měsíce  
krtko napsal:
A to je zlé?

To je dobra otazka . Je to urcite naprosto neprehlednutelne v porovnani s tim jaky jsem byl "pred chlastem" a "pred abstinenci". Ve vztahu ke stresum v praci nebo konfliktum s jinymi lidmi (tech nastesti vubec neni moc) je to urcite pozitivni zmena. Nejsem si jisty jestli je to zmena k lepsimu ve vztahu napriklad k rodine nebo partnerskym vztahum .

Ale tak jako tak s tim nic nenadelam a vzhledem k tomu ze jsem v zasade moc spokojeny s tim jak se veci maji to ani nema smysl resit.

Mam ale znamou abstinujici alkoholicku ktere po dvou letech abstinence odesly deti k rozvedenemu otci a duvodem byly prave zmeny psychiky spojene se zmenou zivotniho stylu pri abstinenci.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57456
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 3 měsíce  
Podľa mňa to ani tak nesúvisí priamo s abstinovaním, ale s tým ako sa k tej abstinencii človek postaví.
Ja som abstinent. Ale nikomu piť nezakazujem. Nie som abstinent-extrémista, ktorý by kritizoval a mlátil každého kto si vypije. Ja som sa s tým zmieril, že mám odpité. A tým to pre mňa celé končí. Alkohol už neriešim. Žijem ako každý iný, len nepijem. Nepripadám si ako nejaký psychicky postihnutý. Teda s výnimkou toho, že míňam euríčka na hlúposti. Ale viem si predstaviť, že ak niekto žije len tou abstinenciou, ustavičným strachom z alkoholu a z napitia, že to môže byť problém. Môže sa to napätie v ňom prenášať aj na zvyšok rodiny. Napríklad prehnaný strachu z alkoholu(rešpekt je niečo iné), zakazovania všetkým naokolo v domácnosti vypiť, vyhýbanie sa spoločnosti z obavy pred vypitím atd. To asi môže byť problém.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...627628629630631632633...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter