Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...640641642643644645646...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#57951
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
ahoj,
přidávám se k pomalému, ikdyž do diskuze nepřispívám, jsem tu často a procházím si diskuze. Taky jsem si neprošel co vy, ale vím, že mám velký problém a pokračovat v tom, mohl by to být průser, proto téměř dva měsíce nepiji a pracuji na sobě, možná částečně díky těmto stránkám. Jste inspirací mnoha lidem.
Stan
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/02/2020 19:39 Provedl: Masožrout.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58009
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
Zeptám se asi úplně blbě, ale....Závislost na nikotinu a závislost na alkoholu a asi jakákoliv závislost je stejná? Nikdy jsem nekouřila, ač jsem vznikla z kuřáckých rodičů. Už jako dítěti mi cíga hrozně smrděly. Zkusila jsem to v pubertě párkrát z hecu, ale kouřit jsem nezačala. Můj partner kouří a já vůbec nechápu, co mu na tom chutná. A v tom je ta moje otázka. Ona zase nepije a nechápe, co na tom mám já. Stejně jako moje součást života je nekouřit, tak součást člověka, který nefrčí v alko , je norma nepít. Chápu to dobře? Každý di prostě najde to svoje?
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58011
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
Zdravím jmenuji se Tereza a je mi 32 let. Piju od rána do večera většinou vodku. Zdálo se že fuguju než mě 15teho prosince vyhodily z práce a od té doby to jde se mnou víc a víc z kopce.Před mesicem jsem byla na detoxu odkud mě měli poslat do protialkoholní lecebny, ale ty jsou bohužel přeplněné . Zajistila jsem si sama místo v Jihlavě ale nástup mám až 6teho dubna. Bojím si ,že takovou dobu bez pomoci nezvládnu. Že se upiju. Máte někdo nějakou radu na abstaky? Abych nemusela hned ráno sáhnout po flasce? Předem děkuji jestli se někdo ozve
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58012
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
Ak máš nejaké pilule, tak tie pomôžu trochu zmierniť absťák. Oxazepam, Diazepam, Lexaurin... Niečo z tej skupiny liekov. Ale v konečnom dôsledku si ho budeš musieť aj tak pretrpieť. Ber to ako trest za to, že si neposlušná a tak to proste má byť. Pár dní sa potrápiš a potom bude OK. Len sa potom opäť nerozpiť....
Platí pre teba to isté, čo som v chate písal Mirke. Prečo liečenie a čo od neho očakávaš. Dôležitá je motivácia. Prečo chceš prestať piť, prečo ti to stojí zato absolvovať 3 mesiace liečenia.
Nerozmýšľala si nad tým, kým pôjdeš na to liečenie, aspoň navštevovať nejaký klub abstinentov alebo AA?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58014
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
Karolína, píšeš:
"Závislost na nikotinu a závislost na alkoholu a asi jakákoliv závislost je stejná?"
..."úplne."
(Závislosť je jedna, má však mnoho tvárí...)


(Odlišné sú, LEN/jenom , charakteristické detaily... Princíp fungovania závislosti býva rovnaký až totožný/identický = narušená rovnováha hormónov odmeny/trestu: sérotonín, dopamín, oxytocín, hladu/sýtosti: leptín/g(h)relín, a ďalšie...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/02/2020 10:49 Provedl: Ja. Důvod: Syntax... ;)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58019
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
Tereza napsal:
Máte někdo nějakou radu na abstaky?

Varianta 1. - zatni zuby a prezij to sama a bez pomoci. Tak jako tak to budes muset drive nebo pozdeji rozseknout a cim driv to udelas tim lip. Varianta 2. - vyhledej sveho osetrujiciho lekare, vysvetli mu problem a nech si predepsat medikaci viz. Krtko vyse - ulehci Ti to. Varianta 3. - pokud mas duvodne podezreni ze jsi se prochlastala do takoveho stavu ze abstak bude zdravi nebo zivot ohrozujici a zijes sama a nemas kdo by na Tebe dohledl tak pockej az to zacne a zavolej si zachranku.

Az rozchodis abstak tak muzes pokracovat ctenim tady na foru - rad a navodu a pribehu pro inspiraci je tady spousta. Rozhodne se nemusis do 6. dubna upit. Dokonce se uz nemusis do 6. dubna ani napit - je to jen a jen na Tobe. A JDE TO!!!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58020
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
Gennosuke. No dobre, ale myslíš, že keď niekto číta náš chat, tak sa rozhodne abstinovať? Však si musí myslieť, že nám z toho abstinovania preskočilo a tak radšej pije ďalej.

Terka hľadá pomoc na zvládnutie absťáku. Ale do šľaka ľudia, prečo nehľadáte pomoc, aby ste zvládali abstinovať? Kluby abstinentů, Klusy, AA, Podané ruce, Spolek dobrovolnych abstinentů, rôzne terapeutické skupiny atd. To všetko som našiel na nete pre Česko. To isté platí pre Slovensko. AA, na stránke ASKAS je tiež zoznam klubov, plus sú kluby, ktoré nie sú v ASKASE atd. Kurňa. Máte internet, tak hľadajte čokoľvek a kdekoľvek, kde vám môžu pomôcť. Nezostávajte v tom sami. Keď máte na chlast, tak máte aj na dochádzanie, ak to nemáte v mieste bydliska.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58021
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
krtko napsal:
No dobre, ale myslíš, že keď niekto číta náš chat, tak sa rozhodne abstinovať? Však si musí myslieť, že nám z toho abstinovania preskočilo a tak radšej pije ďalej.

Me toto forum pomohlo opravdu hodne. Nasel jsem ho vicemene nahodou kdyz jsem pri jednom obzvlast vypecenem abstaku nemohl usnout (kdyz jsem zavrel oci tak se po me sapaly stiny a chtely me trhat na kusy).

Pri cteni tech pribehu tady jsem si konecne a definitivne uvedomil ze to co citim pod sebou je dno a ze konec to jeste neni ale ze ten uz je na dohled.

A ti co tady psali jak zvladaji abstinovat a jak se jim zivot meni k lepsimu me hnali dopredu protoze jsem najednou jasne videl ze to jde. Jsem moc vdecny za to co tady psali Ladislav nebo Vcelar nebo Sochar protoze pri tom cteni jsem si mohl rikat "...divej ty debilni ozralo, on to zvlada tak prestan bulet a fnukat a seber se a zvladni to taky...".

Odbornou pomoc jsem vyhledal az po cca rocni abstinenci kdy jsem z toho byl vicemene venku a pochopil jsem ze se musim naucit co nejvic o tom jak to cele funguje jestli si tu strizlivost chci udrzet. A presvedcilo me k tomu i Tve rypani .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58022
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
....kdyz jsem pri jednom obzvlast vypecenem abstaku nemohl usnout(kdyz jsem zavrel oci tak se po me sapaly stiny a chtely me trhat na kusy).... To bolo zaujímavé. Tie mátohy som mal, keď som už nebol opitý. Ale už triezvy. Asi tak 4 deň.


P.S. Som krtko, tak musím rýpať. Chcel by som vedieť, ako sú chlapi na tom teraz.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58023
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 2 měsíce  
G. Veľa z tých, čo abstinujú sú sami. Nechali ich druhé polovičky, pretože už sa to s nimi nedalo. A tie kluby umožňujú okrem lepšieho zvládania abstinencie aj nejaký sociálny kontakt.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...640641642643644645646...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter