Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...665666667668669670671...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#58604
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Maris nene pít ne ! Alkohol nepomůže nikdy , jen chvilkově , teď abstinuji a beru to už jako "normální věc " nepít . Takže tak jsem to nemyslel. No to mi říká Dr. psychosomatika , problém je , že jsem medikaci bral a nic - nefunguje a když máš denodenně bolesti jak píšeš fyzické i psychické , tak to nejde pořád , takže lepší nežít než se trápit. A kdykoliv se snažím projít na to co se děje , tak už automaticky doktoři dle karty psychika a nazdar . Eriko bohužel jsi vedle . To jsou i příznaky , které neovlivníš nijak - nevím jak to opsat , například ležíš usínáš, začnou Ti brnět nohy proč? Vzbudíš se máš spánkovou paralýzu...proč , když teprve otevřeš oči, večer Ti je dobře , ráno děsně , jeden den Ti je líp , druhý den bez reálného důvodů špatně , bolesti nohy , úzkosti , depky , bolest třeba pravého oka nepravidelně a těch věcí je tolik , že Ti nedávají klid normálně žít . To je celý , takže dodržují vše jak mám , pokud se nic nezmění seru na to , to je celý
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58605
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Michal napsal:
proč ? ????

Zmena tlaku ? Kecam... taky by me to zajimalo . Stravil jsem nejaky cas po doktorech, probirali me horem dolem a nic nenasli. Nakonec jsem to zacal resit bud ignorovanim a nebo to lamu na silu. Vcera vstal nekdy v 9 rano, celej bolavej a utahanej jako bych nespal... chvili resil co s tim a pak jsem sel cvicit do fitka . Prvnich cca 20min solidni peklo - ruce, zada i nohy vznasely oficialni protesty, chteli si na me stezovat u mezinarodniho soudu a prohlasit me za nesvepravnyho ze se k nim tak chovam . Za hodku a pul jsem odchazel a vsechno bylo v naprostem poradku. Ale vazne - po tom co jsem prestal pit se objevila spousta ruznych problemu - prosel jsem nekolik kolecek po ruznych doktorech, vyslechl si spoustu negativnich diagnoz a nakonec jsem to zacal resit pres postupne vylepsovani fyzicke kondice. Po vic nez 4 letech od posledniho napiti jsem ve stavu kdy denne travim prumerne 60 minut cvicenim a rocne nachodim nebo nabeham cca 2500-3000km. Nejake problemy stale jsou ale je to lepsi - mnohem lepsi nez to bylo. Plus samozrejme ziskana fyzicka kondice je obrovsky bonus i na reseni psychickych problemu.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58606
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Gennosuke, díky za komentář a jsem rád , že alespoň chápeš , co mě trápí ( zároveň i nerad, že si to zažil - zažíváš také). Můj názor po četbě xyz knih a sledování stovky videí , dokumentů a všeho , co by člověku mohlo otevřít oči je , že mozek ať chceme nebo ne řídí celé tělo a pokud v něm nefunguje něco tak , jak má , odráží se to naprosto na všem . Člověk tomu může jít naproti jako ty a vytěžit z toho maximum , otázka je jak moc to v tom mozku nefunguje ( drogami, alkoholem , špatnou životosprávou , genetikou , medikaci , která měla pomoci naopak mohla celý chod mozku totálně narušit s vyhodit z přirozeného fungování ). Na tu otázku odpověď neznám a vím, že na ní ani nikdy nepřijdu, jelikož doktoři a vědci sami dodnes neví , jak přesně mozek funguje . Zdravý rozum mi funguje , alkohol nechci , nepotřebují , ale tělo a psychika mnohdy totálně neposlouchá , je to prostě těžký. Všem fajn den a ti , kteří bojují primárně s alkoholem a bez něj je jim dobře viz Karolína - važte si toho !
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58609
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Ahoj všem spolubojovníkům,

mám 3 a půl týdne abstinence za sebou, zároveň jsem sekl i s kouřením cigaret a trávy. Uvědomil jsem si (už po kolikáté), že pokračovat dál v chlastu by mě dřív nebo později totálně srazilo na kolena - ačkoliv takový ten na 1. pohled funkční alkoholik, cítil jsem, že mě to podráží a užírá pracovně a začíná se výrazněji negativně projevovat psychicky, fyzicky a i na rodinném životě. Prvních 7 až 10 dní těžký, pak určitá euforie, přece jen je to na začátku něco nového, zajímavého. Za těch 3,5 týdne došlo v některých věcech ke znatelnému zlepšení - srovnal se mi žaludek, přestal jsem ráno "na prázdno" zvracet z pracovního stresu, zhubl jsem 3-4 kila, splasklo opuchnutí ve tváři, zlepšil se mi čich, mám jasnější hlavu a mysl, odpadly obavy ze zbytkáče za volantem a v práci se ráno nemusím prokousávat nepříjemnými dozvuky kocoviny. Jedna kolegyně mi řekla, že takhle v klidu mě už dlouho neviděla...
Trošku mě děsí, že na sobě pozoruju určitou ztrátu pracovní motivace, nedokážu ze sebe vykřesat sílu dělat tolik přesčasů "od nevidím do nevidím" jako předtím, jako by mi byly nějaké věci tak trochu jedno, i když pracovní stres přetrvává. Nedokážu si to vysvětlit a doufám, že se to trochu spraví, protože se nějaké přesčasy a práce navíc ode mě očekává a bez toho to moc nejde. Tak nějak zažívám krizi smyslu své práce a s tím spojenou marnost.

Doma zatím moc změn nepozoruju, možná jsem se stáhl trochu víc do sebe a začal se víc věnovat jedné své zálibě. Když jsem měl upito, tak mi šlo asi snadněji si jen tak povídat s manželkou, někdy jsme tak prokecali hodiny... Snad je to jen dočasná fáze, než se dám víc do kupy a začnu objevovat své skutečné já. Snad bude stát za to a nebude nudné.

A proč jsem se rozhodl sem dnes napsat? Manželka šla dneska ven s kamarádkama a když jsem uložil dítě ke spaní, tak jsem měl namále a skoro zdrecidivoval. Bohužel se mi nepodařilo prosadit suchou domácnost a načatá láhev vína mě strašně provokovala, už jsem jí i držel v ruce. Zachránilo mě jedině to, že jsem
a) věděl, že ty 3 decky by byly málo (tak na první hlt dva) a musel bych si rovnou skočit koupit další láhev
b) nechtěl zase začít počítat střízlivé dny od začátku a těším se na završení 4 týdnů.
Takže jsem chuť na chlast nakonec zahnal silně česnekovým jídlem a skoro litrem čisté vody

Za tu flašku vína jsem byl na manželku fakt nasr....! Furt chtěla abych přestal kouřit, začala mít narážky na to, že mám asi problém s alkoholem a když s tím seknu a požádám jí o suchou domácnost, tak mi jakoby snad naschvál vystaví načatou flašku vína před oči. 3 týdny jsem tu vystavenou flašku vcelku dobře snášel, ale dneska zafungovala jako nebezpečnej spouštěč.

Mám strach z toho, jak se budou různá pokušení opakovat častěji a častěji a z rizika podlehnutí. Přestat je poměrně snadné, nejtěžší je pro mě vydržet - střízlivost začíná být monotónní, nudná, do toho únava z práce, pracovní stres, kterému nedokážu myšlenkama utéct, ztráta smysluplnosti některých věcí, vynořující se výčitky sobě samému o co všechno jsem za ta víc než 2 desetiletí alkoholu a trávy přišel, postupně se vynořující různé bolístky a křivdy, které jsem těma svýma drogama utlumoval, tápání co dál...

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, potřeboval jsem se z toho vypsat... No, hlavu vzhůru, dnešní bitvu s pokušením jsem vyhrál, takže vlastně dobrý.
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58610
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
...A proč jsem se rozhodl sem dnes napsat? Manželka šla dneska ven s kamarádkama a když jsem uložil dítě ke spaní, tak jsem měl namále a skoro zdrecidivoval... Zachránilo mě jedině to, že jsem
a) věděl, že ty 3 decky by byly málo (tak na první hlt dva) a musel bych si rovnou skočit koupit další láhev
b) nechtěl zase začít počítat střízlivé dny od začátku a těším se na završení 4 týdnů....


Mne tam chýba odpoveď tretia, c. Dieťa. Bol si s nim sám doma. Čo ak by ťa potrebovalo a ocko KO? Uvedomuješ si, že s deťaťom máš už zodpovednosť nie len za seba, ale aj za neho? Však má koľko? 2 roky?

...a celoživotní abstinence je však něco, s čím jsem vůbec nepočítal a tak nějak na ni ještě nejsem úplně vnitřně připraven....

Toto si napísal pred 2 a pol rokom. Teraz už si pripravený? Prešlo takmer 7 rokov od prvého tvojho príspevku na týchto schránkach. V čom by to malo byť iné, ako predošlé pokusy? Tak ako často predtým, eufória opadne. Príde "nuda". Pretože triezvosť je tak trochu monotónna, nudná. A čo potom?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 01/09/2020 00:27 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58615
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Ahojte,
tak dnes třetí den a je mi tedy všelijak. Celkem mě pobolívá hlava a mám takové zvláštní napětí v těle. Fénixi, ty rozpitý flašky na 3 loky jsou peklo a mockrát už jsem to díky tomu nazvládla, jenže jak píšeš, na opici je to málo, takže jít si koupit celou láhev. Jsi dobrý, žes to ustál.
Všem hodně sil, držte se.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58616
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Fenixi, videla bych nedopitou lahev vylit. Nejsem sice zastancem vylevani vseho alkoholu, ale nedopita, kde jsou 3 nebo 4 loky, je zla vec.
Ta si vylit zaslouzi.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58617
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Karolína napsal:
Ahojte,
tak dnes třetí den a je mi tedy všelijak. Celkem mě pobolívá hlava a mám takové zvláštní napětí v těle.


Treti den? To uz je zavislost v hlave pekne nakrknuta ze neni pravidelna davka bumbani a zkousi to na Tebe takhle oklikama . Drz se a zvladni to!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58618
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Fenix1 napsal:
Trošku mě děsí, že na sobě pozoruju určitou ztrátu pracovní motivace, nedokážu ze sebe vykřesat sílu dělat tolik přesčasů "od nevidím do nevidím" jako předtím, jako by mi byly nějaké věci tak trochu jedno, i když pracovní stres přetrvává.

Jo to byly casy kdy jsem v praci radil jak stihacka na forsazi . Velkolepa jednani kde jsem exceloval a strhaval na sebe pozornost kolegu kteri nemeli tuseni ze motor co me pohani jede na ctvrt litru vodky a pul litru Redbullu... a nebo to moc dobre tusili a bylo jim to fuk.

Mas bohuzel uplnou a 100% pravdu - strizlivost je opravdu nudna a monotonni . A jedna z tech nejtezsich veci ktere musi alkoholik dokazat pokud chce dlouhodobe abstinovat je prave to zvladnuti prechodu na strizlive fungovani. Zvladnout to ze zivot uz je najednou vic do seda a clovek se musi snazit si ho vybarvit. Najit neco co nahradi chlast a monotonni nudu ktera ho v abstinenci zastoupi. Naucit se resit problemy jinak nez do sebe kopnout par svych oblibenych a pockat nez se alkohol rozproudi hlavou a promeni problemy v hromadu lehouckych vznasejicich se promennych se kteryma si muze clovek pohazovat a odhazovat je jak se mu zlibi.

A pak je tady jeste dalsi veliky problem na ktery jsi uz jak vidim sam narazil. Ti co v tom litali opravdu dlouho totiz zjisti ze ta osoba ktera se s vypetim vsech sil dokazala vymotat z toho silenyho alkoholovyho labyrintu uz je nekdo jiny. V mem pripade treba chladnejsi, mene emotivni a mnohem odolnejsi proti stresu nebo konfliktum v mezilidskych vztazich. Jako by mi bylo vsechno najednou vic jedno... citim to, vnimam to ale mnohem vic nez driv to proplouva kolem me aniz by me to nejak zasahlo.

Jo, obcas stoji ta strizlivost pekne za vylizprdel a clovek se musi sakra snazit a ohanet aby si ji dokazal udrzet. Ale musis se na to divat trosku s odstupem. At uz ten Tvuj novy strizlivy zivot a Tve nove strizlive ja budou jakekoliv tak vzdycky a s absolutni jistotou to bude mnohonasobne, radove lepsi nez to co Te ceka pokud budes dal chlastat!

V kazdem pripade drzim moc a moc palce! Cekaji Te "zajimave casy"... ale da se to zvladnout a stoji to za to to zvladnout!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58619
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 3 rok, 7 měsíce  
Geno, uplne vystizny. Krasnej prispevek
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...665666667668669670671...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter