Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...690691692693694695696697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#63663
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 2 rok, 1 měsíc  
Přátelé přidám sem link, rozhovor na téma alkohol.

cituji:
Recidiva je součást závislosti. Patří k ní. Alkoholikovi trvá nějaký čas, než pochopí, že kontrolované pití prostě nefunguje. A tak to zkouší. Nepije týden a myslí, si, že teď už by to šlo, a znovu do toho vlítne. Nepije měsíc a myslí si, jak je dobrý. Před léčbou jsem takových všelijakých pokusů prodělal tisíce. Stále dokola jsem si chtěl dokazovat, že alkoholik nejsem.


A jaké byly první roky střízlivosti?

Po léčbě mě život bavil. Byl jsem středem pozornosti, všichni mi fandili, poplácávali mě po zádech a tvrdili, jak jsem dobrý, že nepiji. Ale po nějaké době už měl každý své starosti a zapomněli na mě. Stejně jako mí drazí kamarádi z hospod. Kdo by stál o to, aby s nimi seděl u stolu abstinent? Najednou jsem zjistil, jak jsem strašně sám. Samota plná lidí. více viz zdroj


jicinsky.denik.cz/zpravy_region/chlast-mi-byl-berlickou-pak-uz-zbyly-jen-deprese-rika-abstinujici-alkoholik-2022.html


...samota plná lidí, jak výstižné a i jiné pasáže v tom rozhovoru.
Taky to pořád dokola zkoušené požití alkoholu pod kontrolou. ---Když kontrolorem by byl celoživotně pak kdo? Alkoholismus je na celý život v režimu alkoholika v mozku, jako nesmazatelnej program, doslova virus a i spam v hlavě, který jde pouze přijmout a následně smazat a takto to opakovat den po dni až se bude objevovat méně častěji, protože na něj antispam nefunguje, máme nemoc. Musí to udělat každý sám za sebe, rozhodnutí a čin. Je dobré, ale sdílet a potřebně cítit vzájemnou podporu, ale i tak je to každý sám za sebe. Tady je dobré oprášit ono známé, cituji:„Návyk a závislost jsou rozdílné. Návyk nemá plný rozměr problematičnosti.“ Člověk, který má návyk, by přestal, kdyby chtěl. Člověk, který je závislý, by přestal, kdyby mohl. Ale bojuje s bažením, nutkavou touhou brát svou oblíbenou látku Má falešný pocit kontroly. zdroj 1url.cz/jKnN6
Stopka
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63673
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 2 rok, 1 měsíc  
Stopka ƸӜƷ napsal:
Karolína napsal:
Ahojte,
hlásím se po 2 měsících restartu. A ani to moc nebolelo, přecvak v hlavě se po 20 letech dostavil. Já vím, já vím, čert nikdy nespí. Napíšu víc, jen jsem Vás chtěla pozdravit



Karolínko, já to přehlídla. To je vynikající, drž se cesty a nesejdi! V klídku , den po dnu. Jsi skvělá a ozvi se.



--------------------------------------
Karolínko,
jestli čteš a chceš napiš jak je?
Držím palce i na nohou, symbolicky.
Střízlivosti zdar přátelé!
Stopka
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/03/2022 17:53 Provedl: Stopka ॐ.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63675
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 2 rok, 1 měsíc  
K recidivám, mne docela vyděsil doktor na rodince v Bohnicích (duálky), že vzhledem k tomu jak velká moje závislost je (na konci až 0,5 a až litr tvrdého denně) v mém věku moc nevěří, že by nedošlo minimálně k lapsu nebo relapsu :/.
Lidem co nemají problém se jednoduše řekne no tak nepij nebo tohle je tvoje poslední šance, recidivy k tomu bohužel patří a i teď na stacionáři nám říkají, že je to prostě nemoc co se může kdykoliv vrátit.
Marie
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63677
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 2 rok, 1 měsíc  
Ahoj Stopko a všichni ostatní ,
daří se celkem dobře, teď mám za sebou suchý únor a dlouhodobě se mi daří nepít přes týden. Není to na sílu, prostě nechci.
Zůstaly mi jen ty víkendy, relaxační láhev vína u noťasu. Chci i s tím něco dělat, ale to se mi zatím nedaří. Neumím pracovat s nahromaděným stresem, napřed Covid, teď válka, starosti o děti,atd.
Co je super, že v našem městě vznikly AA, chystám se tam, ale mám strach, že tam potkám někoho známého .
Přeji všem hezkou neděli a ať se Vám daří
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63680
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 2 rok, 1 měsíc  
Karolínko je tam běž, aspoň jednou
Když tam někoho známého potkáš svět se nezboří. Na té Ukrajině mají jiné starosti, anebo lidi s vážnějším průběhem covidu.

Opatruj se a dej prosím vědět jak to na AA šlo, myslím na Tebe
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63705
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 2 rok, 1 měsíc  
Konečně ráda čtu o tom, že někdo zminuje i ten vliv na psychiku. U mě to mělo teda hlavně vliv na moji sebeúctu. Já si tak přestala vážit sama sebe až jsem se nenáviděla. Pak u mě začalo fungovat to, že jsem si říkala, neutápěj se v minulosti, tu už neovlivníš, ale budoucnost ano a tak jednej tak, aby jsi se za sebe nemusela stydět.Takže ted budu muset zase najít energii si ten život dát dohromady.Protože to za mě nikdo neudělá.
Ivet2511
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63759
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 1 rok, 12 měsíce  
Kleris napsala---Tes sem dlouhodobě přináší velmi vážná témata. Pro někoho třeba nezajímavé..--- Stopka napsala-prosím link vložit třeba sem, doplněno , děkuji
Stopka: sem dlouhodobě (?) ano ptám se, děkuji za link z dlouhodoba
Stopka: aby to nezaniklo
Stopka děkuje
poznámka-a taky termín dlouhodobě, nelze aplikovat na chat okno
Stopka: i vzhledem k registraci,
Tes sem dlouhodobě přináší velmi vážná témata. Pro někoho třeba nezajímavé..děkuji za link
Stopka
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 27/04/2022 19:54 Provedl: Stopka ॐ.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63760
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 1 rok, 12 měsíce  
Ahoj, chtěla bych jen přispět mojí úvahou, se kterou jsem se vzbudila. Já jako alkoholik jsem nucená být neustále pozorná. Praktikovat bdělost. Jak přestanu, většinou se hned ztrácim. Musím sledovat společnost, kterou si vybírám, vědět, že když se nevyspim, potřebuju se vyhnout stresu. Musím být neustále na pozoru. Musím se učit víc a víc znát sama sebe. Musím být k sobě upřímná, jinak to nejde.

Člověk, který nemá tento problém může (samozřejmě nemusí, ale jak tak koukam kole, valná většina tak žije) žít v životě jako balvan, valit se a zkonzumovat uplně všechno, pití, lidi, jídlo, svůj život. Ale alkoholik, když se chce zachránit, musí svůj život vytříbit, zjednodušit, poznat. To je vlastně výhoda mi tak přijde. Tak jen taková ranní filozofická vložka, to je moje oblíbené= Krásný den
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63846
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 1 rok, 10 měsíce  
V prvních letech abstinence jsou nejlepší podle mně nějaké skupiny kam docházet, komu nevyhovují AA tak jsou i jiné kluby a možnosti, zvlášť v době internetu. Toto fórum je asi pasé, díky všem co udržují tady nějaký oheň

Jinak bych byl moc rád, kdyby se občas někdo ozval a poreferoval nebo jen tak pozdravil

Myslím na Vás na všechny, ať se daří

Začlo léto a užiju si ho i bez alka, chtěl bych navštívit pár míst v mém okolí, kde jsem nikdy nebyl, je stále co poznávat, hlavně nové přípravy jídel

Co Vy?

Tak ahoooj
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63917
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 1 rok, 9 měsíce  
Perte, prosím, jaké jiné kluby a společenství, kromě AA, máš na internetu na mysli? Díky za informaci..
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...690691692693694695696697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter