Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#32375
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
Josef....neplač nenaříkej....doba je jaká je....buď se s ní srovnãš nebo skončíš ublíženýmimo. Bůh ti může pomoct, tak jako každý jiný útěk od reality....s tou výhodou, že u boha snad nehrozí závislost
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32377
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
Mozna ze jsem smutny avsak sebe nelituji, spise hledam vice lidskosti a pochopeni v mistech kde pro toto patrne neni misto ( bohuzel ). Myslim ze lide at uz jakykoliv si zaslouzi ochotu, pomoc, dustojnost a respekt. Nebot nikdo neni dokonaly. A sam jsem byl oznacen za spatne mysliciho, veci neznaleho a utociciho, asi proto ze se snazim vyzivat k vice solidarite a pochopeni pro nemocne a trpici a nekteri si to ( mylne ) vykladaji ze je osocuji ci jinak ocernuji je nebo jejich nazory. Uz z podstaty veci bych si takovymito vyroky vlastne protirecil. ( staci si to precist znovu ). To ze jsem nekoho nazval psychobohy a podobne byly narazky spise na profesionaly a jejich okruh a praktiky ktere jak si myslim stale, nemusi byt vzdy to nejlepsi. To ze si to nekdo prebira na sebe je jeho vlastni problem a muze za tim byti i cosi jineho ale o tom jsem ani nepomyslel kdyz jsem to psal a tim padem i ty reakce a hodnoceni me a mych nazoru mohou byt mylne. Nerad bych zachazel do podobne hysterie. Opravdu mi jde jen a jen o vice lidskosti a pomoci bliznim. Ten kdo si to vyklada jako utok na sebe toho mi je od srdce lito a mozna ze by nebylo od veci aby on sam vyhledal pomoc a videl ze existuji lide ktri jsou schopni a ochotni pomoci s usmevem kazdemu jakkoliv postizenemu. To ze jsem verici je spiritualni zalezitost kazdeho cloveka. A jak znamo vira hory prenasi a vira nikomu neublizila prave naopak pomaha premahat problemy.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32378
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
Josephe Josephe...
a ty se divíš, že jsi takto označen?
Stále dokola si vedeš svou, označuješ alkoholika za "trpícího" a lidé okolo nich vyzýváš k porozumění a lásce, která hory přenáší. A právě těmi alkoholiky ti tu bylo jasně řečeno, že to tak není. Právě ti alkoholici tu proti tvé logice hájí své okolí, které oni na rozdíl od tebe chápou a jejich práva respektují. Alkoholismus je sice nemoc, ale označení alkoholika jako "trpícího" je ten základní chybný kámen v tvé logice.
Sám říkáš, že ti chybí osobní zkušenost. Tak proč potom nevěříš nám, kteří ji máme, to mi nějak uniká
Hele, nic ve zlém. Na svůj názor právo máš, brát ti ho nikdo nechce. Ale nediv se, že nás poněkud dráždí, protože prostě víme, že to je všechno jinak...
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32379
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
Takze jsme patrne vsichni za jedno a veskere placani bylo o nicem, no mozna ze trochu k zamysleni prece. Aby jsme si tech co nas maji rady take vlastne vazily a meli je taktez rady. Pro to jsem ale byl odzacatku, nechci se opakovat (Radeji vice lasky nez rady koho? ... )
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32444
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
Dlouho jsem nic nenapsal, tak to ted napravim. Trochu jsem zrekapituloval posledni cas ( t.j. od posledni kapky alkoholu ). V Lednu jsem zacal navstevovat setkani AA a tam mne velmi podporily a dost pomohly, ale co jsem zpocatku nezaregistroval bylo to ze i trochu vymyly mozek. Hlavni motivaci byla silna euforie a vitalni energie podporovana virou ( O Bohu se na AA dost mluvi ) nepit a snaha pomoci druhemu. Rekl jsem si ze kdyz uvidim nekoho se likvidovat jako jsem to delaval ja, tak se budu snazit mu nejak pomoci. Podle toho vsak vypadaly i me posledni prispevky zde na foru. Pozdeji pod tihou okolnosti jsem odlozil ruzove bryle branici mi objektivne videt realnou situaci, ze zivot je opravdu tvrdy a s nikym se nemazli a sve zavery jsem byl nucen od zakladu prehodnotit, horce priznavajice ze nektere me vyroky hranici s utopii. Zrovna dnes na Sv. Valentina jsem se znovu pohadal s moji pritelkyni, nebot jsem ji koupil takovy prsten se srdickem z kaminku a ji se to nelibylo ( nevim proc a nebyl zrovna laciny ). Tak ted sedim znovu doma sam a probiram ten presly cas a zmeny, zejmena ty v me hlave. Pokud bych to mel zhodnotit ( i kdyz by to mel urcite udelat nekdo jiny ) tak sebekriticky priznavam ze me to trochu pohltilo a budu se snazit udrzet maximalne normalni a zabehly kontakt na ktery je spolecnost zvykla, nebot jsem patrne vypadal jako fanatik od svedku Jehovovych ci podobna tragikomicka existence. Realita je opravdu jina coz ( s bolesti ktera rodi radost ) priznavam. Zatim me vsak ta euforie drzi, avsak mnohonasobne mene, jen se bojim aby neprisla nejaka deprese, snazim se premyslet co nejmene a v ramci moznosti se venuji spise fyzicke aktivite ( i kdyz jsem si fyzicky Valentina predstavoval jinak ) tak alespon bude doma cisto. Tez se mi vraci myslenky na alkohol, nikoliv vsak ze bych se chtel opit, spise ctu clanky a vyhledavam informace na internetu a podobne.
Tak vas vsechny zdravim a predevsim ty zamilovane, drzte se a hodne sil a uspechu.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32448
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
V male visce pri Praze
nezije se moc blaze,
mistnich tu je asi dvacet
jeden z nich je Franta Klacek
bydli se svou milovanou
Martou Damou zachovalou
Spatne by jim nebylo vubec
kdyby Franta nebyl blbec
protoze vzdy po praci
sedaval v restauraci
ze domaci prace zastane Marta
nevazil si absolutne Franta
opijel se denodenne
vadilo to jeho zene
netesila ji uz vice
role sluzky pro opilce
Tak mu Marta jednou pravi
mysli vole na sve zdravi
chces-li se mnou dale zit
poslechni mne, prestan pit
uz mam tveho chlastu dost
chybi mi ma dustojnost
nebudu se dale trapit
a s opilcem zivot tratit
mam jen oci pro plac
ty jsi sprosty alkac
Hrozne se Franta na ni koukl
zatnutou pesti ji do hlavy tloukl
jen ja dobre vim
co si dovolit smim
ty me budes mluvit o piti
asi te brzy nakopu do riti
co ty myslis hloupa zeno
ve sve hlave mas jen seno
Tak utekla Marta noci cernou
od ignoranta s hlavou temnou
Franta vsak dale pil
problem si nepripustil
Uz dalsi vodky lahev trima
zitra se vrati moje mila
Vratila se chudak prez vnitrni odpor
Na zemi s lahvi lezel mrtvy notor
Vyvarujte se tohoto zeny i panny
Lepsi nez s pijakem, zustante sami.
nebot Damy vedi dobre
peklo miti alko tchore


Dalsi tragedie a odpuste ty vulgarismy
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32450
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
Pro Josepha
Tyhle capiny a ani taky výročí svatby a podobně, nikdy nic z toho neslavíme. To vyšlo z mé aktivity už dávno a manžel to uvítal.
Důležité je, že si rozumíme a toto mě nikdy nechytlo a když jsem něco chtěla, tak jsem si konkrétně ukázala, jako vždycky)))a nečekala na nějaký svátek a výročí.
U nás funguje toto:po příchodu z práce se na manžela cca 30min zbytečně nemluví, aby se aklimatizoval. Za druhé má mít dobře uvařeno a za třetí dobře podr...ženo. Píši jak to je, na rovinu a funguje to. Každý to má zase jinak, co mu vyhovuje a funguje.
A hodně mi pomáhá s tím nepitím. To jsem ještě hodnější za to na něj. Opravdu ta opora je znát, ale nevědel jak.... (suchý dům, co na návštěvě a pod...)Jak už jsem jinde zde psala, musela jsem mu říct konkrétní věci, co chci, jako vždy)))Prostě mužský, Vám se to vše musí říct narovinu a předem a to je vlastně i dobře.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32451
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
U mne to bohuzel, nebyva tak jednoduche. Vetsinu volneho casu a tim i ruzne svatky organizuje ma draha polovicka a neni radno ji v tomto odporovat, pokud dojde k hadce mame kazdy sve bydleni, nebot i ja stejne jako ona mam v hlave beton. Ji bavi dostavat ruzne darky, kvetiny, vecere, prekvapeni a podobne. Je velmi romanticka a pravda musim priznat i trochu na penize. Ovsem z druhe strany umi se dobre o vse a tim i mne postarat. To ze obcas vyvadi skopiciny je patrne dan za jeji krasu a inteligenci. Nejsme jiz nejmladsi takze to tak nejak prechazim. Taktez mi pomaha s nepitim uz jen tim ze nemame zadny alkohol doma. Nejhorsi jsou prave jeji monology koncici vetsinou hadkou. Jsme spolu jiz relativne dlouho takze ty scenare se vetsinou jen opakuji.(Hadka-rozchod-usmirovani-darky-(potom to byva dobre)-Hadka atd... ) Kdybych to mel porovnat s tou s kterou mam deti, tak jsem rad ze je pryc. Nikdo neni idealni tak se snazim tem citlivym tematum conejvice vyhybat a ona to vi take. Proste zenske !, co normalni chlap nikdy nepochopi. ( a pritom to s nimy myslime dobre )
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32456
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 2 měsíce  
Tak uz mi spi muj andel na prsou. Zivot je krasny bez alkoholicke stupidity. At ziji saramantni Damy a milujme je , nebot bez nich to si muzeme rovnou vpalit kulku v leb. To je ta prava motivace. To ostatni je prepijeni depresi zpusobene nedostatkem Lasky a nasi vlastni blbosti a neschopnosti jakkoliv opetovat Lasku, sami zaslepeni ve svych pseudoproblemech osocujice druhe co nas miluji ( Break the Wall ) a zijte vsichni v Miru a Lasce.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32480
Re: Co dělat dále? Před 8 rok, 1 měsíc  
Dlouho jsem znovu nepsal. Tak cosi napisi, avsak nevim na jake tema, nebot u mne je situace stabilni a zadne velke zmeny ci problemy Bohudik nenastaly. Cas od casu se zajimam o ruzne psychicke problemy lidi a snazim se vzit do jejich situace a predstavit si co si mysli a co muzu od nich cekat. Mam s cim porovnavat nebot jsem alkoholik toho casu nepijici a u me partnerky je diagnostikovano postizeni bipolarni afektivni poruchou a nepije vubec. Mnoho se da docist i tu. Zajimalo by mne co si muze alkoholik myslet o gamblerstvi. Ja si osobne myslim ze ani o zavislost jako takovou nejde, nebot tam nejsou zadne fyzicke zmeny na organismu a psychicke jsou taktez uplne jineho druhu nezli u drogove ci alkoholove zavisleho cloveka. Je to pouze psychickeho razu protoze po odneti nedochazi k zadnym fyzickym abstakum i kdyz to muze byt psychicky vyvolane ( napr. zvraceni ap.) a zivot to muze zruinovat do horsich krachu nezli treba alkohol v nekterych pripadech. Dale pak vztah alkoholu a hrani. Mnoho alkoholiku je zaroven gambleru. Ja si myslim ze je to pocit opojeni alkoholem ktery odbourava zabrany a pud sebezachovy(pred utokem se fasuje chlast), a tim clovek snadneji riskuje ( hazarduje ). Proto treba k hospode patri karty ap. Potom jeste jake je to bazeni po hre ( To by patrne vedel nejlepe pan Lemog , pokud se ozve prosim ). Muj nazor je ze to je neco jako hledani vzruseni a vlastne vubec ani nejde o to vyhrat ( ci neprohrat ) nicmene pozdeji nasledky byvaji tragictejsi nezli u nekterych alkoholiku ( kdesi jsem si precetl ze az 40% gambleru konci sebevrazdou ) i hdyz to nehuntuje zdravi.
A s timto vas vsechny zdravim a preji hodne uspechu (Da se to vydrzet).
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter