Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...39
Dolů
Téma: piju,ale strašně moc nechci
#32813
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
Ahoj Novotná,


NEEXISTUJE kontrolovane piti, alkoholik nesmi vubec pit, uz nikdy nesmi zadny alkohol.

Ten pan, ktereho tady zminujes je Eduard a je to zrejme provokater.
Eduard je jednoznacne alkoholik, ktery to nezvladl a tady si omlouva sve selhani. Toto forum by melo pomahat a prave presne tak jako se vzajemne podporujete s Šantalkou.
Novotna, drzis se dobre, pokracuj, fandim vam obema, nenechejte se ovlivnit takovymi nesmysly......jestli Eduard ustoji sklenici vina nebo pivo - je to jeho vec ale nemel by to tady psat - muze tim zapricinit recidivu nekoho, kdo se snazi abstinovat.


Prosim Eduarda aby na me nereagoval, Edo najdi si na diskuzi nekoho s kym si budete prizvukovat jaci jste kabrnaci skoroabstinenti
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32815
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
O tom, že neexistuje kontrolované pití, by se dalo polemizovat. Dnes je trendem ve světě učit alkoholiky, kteří nechtějí doživotní abstinenci, pít kontrolovaně. I u nás se to zkouší. Já sám mohu říct, že jsem alkoholik, ale ve většině případů se mi to daří kontrolovat, to znamená že si dám jen s mírou a neopiju se. Dřív jsem tu kontrolu neměl.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32816
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
Zrovna dneska jsem si po běhání dal v hospodě jednu plzeň, žádné bažení ani touhu po dalším pití mi to nezpůsobilo, teď piju čaj. Přitom jsem "učebnicový" alkoholik.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32817
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
To je presne to, co já neumim. Predem se mi protivi predstava, ze by to pivo bylo jen jedno, neni to na žížu, to kecam,rovnou myslim min.na další dvě, spíš tři. Při predstave, ze míň jsem agresivni sama v sobe. Ted je to cajk. Dávám si kafe, dzus, čaj a na chuť piva vlastně ani nemyslim. Zatím. Každej to má jinak.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32818
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
Clovek zavisly na alkoholu nedokaze kontrolovane pit


Ale jinak pokud ma nekdo dobry pocit z toho, ze zdejsim diskutujicim snazicim se abstinovat pomuze takovy blabol, ze lze kontrolovane pit - to jste fakt frajeri.

Ja si taky muzu kdykoliv dat jakykoliv alkohol, protoze nezjem na alkoholu zavisly.
Jsem gambler a nemuzu si jit jen tak "jako kontrolovane zahrat" protoze to drive nebo pozdeji spusti recidivu.

ZAVISLOST - dokazete vubec definovat smysl toho slova?
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32819
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
A jak jsi na tom ty, Lemogu? Golem?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32820
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
Hlavne kvuli jednomu pivu to nema cenu riskovat, ne?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32821
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
Ahoj Šantalko,


dnes 200. dni bez gamblu a cigaret


Jsem samolecitel, gamblerstvi a alkohol ma spoustu pribuznych znaku, stejne se projevuje bazeni, recidivy, vymluvy, omluvy....gambleri se leci na stenych oddelenich v PL.

Nikdy jsem nebyl v PL, mam jen informace jak to tamn chodi, zaroven s posledni navstevou herny v polovine zari lonskeho roku jsem prestal i kourit.

Zakladni predpoklad pro uspesnou abstinenci je - PRIZNAT si - JSEM GAMBLER. Zkus si to - postav se pred zrcadlo, divej se do oci a rekni - jsem alkoholicka ve svych ocich uvidis odpoved a napovedu , jak na tom jsi a zda jsi ochotna "uz" s tim neco delat.
Jde tady prece "jen o zivot" o nic vic ani min.
Je to na kazdem z nas at uz mame jakoukoliv zavislost - postavit se - kouknout sve zavislousti zprima do oci a dat ji jasne na srozumenou, ze od teto ch´vile prebviras oteze sveho zivota do svychj rukou a v dalsim obdobi tveho zivota se da plnohodnotne zit bez alkoholu.

Je to o zmene mysleni, o nastaveni jinych hodnot.....zjisteni, ze jsi alkoholicka je tak sokujici a zaroven tak osvobozujici. Jen ty sama muzes dokazat oprostit se od sve zavislosti a zacit zit bez stresu, vycitek , lhani a dalsich pruvodcu tvym zivotem, ktere do ted ovlivnoval alkohol.

Prvni dny jsou opravdu tezke, stanovuj si kratkodobe cile, mas tady Novotnou, muzete se vzajemne podporovat a v dobrem hecovat k abstinenci.
Clovek zavisly na alkoholu nedokaze kontrolovane pit - je to nesmysl.
Podivej se na stranku dr. Nespora, je tam spousta informaci a urcite i nejake knihy volne ke stazeni, cti, ziskavej informace, pracuj na sobe, od prvniho dne abstinence uz to muze byt jen lepsi a lepsi, ve slabe chvilce dnes v dobe chytrych telefonu hned upaluj sem ne web a sver se - je velmi pravdepodobne ze velmi brzy te nekdo ze zde diskutujicich psychicky podpori a ty zazehnas slabou chvilku.

S pribyvajicimi dny abstinence budes zpet ziskavat svoji dustojnost, svobodu, sebevedomi, muzes se podivat do zrcadla a pochvalit se.


Preji hodne sily vsem abstinujicim


Lemog
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32822
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
Dr. Karel Nešpor je muj partak uz davno, jeho knihy mam nactene,diky nemu jsem poznala jogu. Je bezva, i jeho strizlivy denik, basne a pisne, videa se smichem atd. mi nejednou pomohli. Asi jako gamblerovi. Jednoho vyleceneho znam, ale musel absolvovat Želivo. Dnes je ok. Tak se taky drž
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32824
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 7 rok, 12 měsíce  
Ahoj Šantalko tak co? Dobrý? Ja 18ty den v poho. Vcera jsem byla plavat. Plavu si tak pod vodou a řikam si -to se mi to krásné plave,jako delfinkovi a z toho mi vyšlo takove fajn motto:"plave se mi krásně,protože i delfini neplavou v chlastu,ale ve vodě!". Čeká nás víkend,tak piš,jestli ti to nepřijde trapne kup si v knihkupectvi Mandaly,pastelky a vymalovávej semnou-mě to hází do klidu. Neni to fyzicky ani psychicky náročné,zaměstná to mozek a ruce. A objednej se na kosmetiku a pij hodně vodu s citronem,jsme totiž hodně vysušené. Pa a piš!
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...39
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter