Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...39
Dolů
Téma: piju,ale strašně moc nechci
#32688
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Pro Včelař:

Moc hezky jsi to napsal. Kdyby mi nebylo blbý opisovat Deea, napsal bych "drsný, ale mohu podepsat".
Zvláštní, že většina ze stádia 2 tomu neuvěří, dokud si tím sami neprojdou a někteří co prošli a uvěřili dokážou časem zapomenout.
Jen aby si ted Novotná neřekla, že todle nemusí poslouchat a raději si pomůže sama, protože až sem to ona zajít nenechá. Věřím, že tomu tak nebude, protože z jejího podání a reakcí je cítit zájem i snaha to zvrátit dokud je čas a že i z těch nejdrsněji popsaných zkušeností si dokáže vyčíst motivaci a už se těší, až sem bude moct napsat, že už druhý týden chodí do sklepa jen pro kompoty.

Pro Novotná:
Jestli znáš nějakého "ožralu", nebo víš o někom o kom se to ví, zkus s ním "úplně střízlivá" strávit jeho slabou chvíli, nebo těžké odpoledne (nezáleží jak to kdo nazve) a všímej si reakcí okolí, hlavně těch ze Včelařova stádia 1. Uvidíš věci, kterých si cestou ze sklepa sama nikdy nevšimneš.
V úvodu jsi psala, že krom jiného stavíte domek, znamená to, že o bydlení se "sklepem" po kolaudaci přijdeš?
Dokážeš stavbu natolik ovlivnit, aby se tam podobný "sklep" nevyskytoval, nebo aby nešel takto zneužívat?
Odpověděla-li jsi alespon jednou ano, využij toho.
Suchar
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Středočech blízko Prahy Narozeniny: 11/30
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nejsem alkoholik, notorik, ožrala ani 100% abstinent, jen s těmi prvními 3 jmenovanými musím žít.
 
#32689
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Vydržela jsem další den! No usnula jsem az kolem druhé ráno. Trochu se klepu,snad únavou. Ale mám ze sebe radost. Byla za mnou kamarádka,ze ma svatek a ze to oslavíme. Dokazala jsem ji říct,ze ale nechci pít, ze jen kafe. Strasne se divila.
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32690
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
pro Suchar,
vracím se k jednomu z Tvých dřívějších příspěvů.

to přece není o dispozičním řešení baráku. Novotná má svou sluj ve sklepě, já jí měl v patře. Ale, vyžadovala-li si to situace dokázal jsem trávit dlouhé hodiny ve sklepě v kotelně. Vydržel jsem i několik dní v garáži. To, když jsem si přivezl vypálenou třešňovici a jelikož jsem přísně dodržoval pravidlo suché domácnosti, musel jsem jí vypít. Protože by mi nedalo usnout pokud bych měl doma něco co by šlo vypít. (podotýkám, že nikdy jsem neklesl k pití okeny apod.) Tři dni mi to trvalo. My norci jsme tvorové velice přizpůsobiví tvorové a ve své podstatě nenároční. A svou kalící sluj si dokážeme najít všude.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32691
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Já jsem si na základě nějakého doporučení tady nebo na jiné diskuzi koupil magnesium a vitamín B6, také jsem se snažil víc pít přes den vodu s citrónem. Nevím jestli mi to pomohlo k většímu klidu, ale jenom to, že jsem pro sebe něco dělal dál, mělo vlil. I když nevím jestli to bylo placebo, nebo to magnesium opravdu funguje, ale za zkoušku nic. Na začátku moji kamarádi taky nechápali, proč nepiju. Ze začátku jsem jim nic nechtěl dlouho vysvětlovat, tak jsem říkal třeba že musím mámu večer někde vyzvednout autem, nebo, že ráno brzo řídím. Stejně to většina lidí, co s alkoholem problémy neměli nepochopí a ti co problémy mají to většinou pochopit nechtějí. Postupem času jsem ale začal být pyšný na to, že nepiju a že jsem se zbavil závislosti, se kterou bojuje v České republice tolik lidí.

Držím palce do dalších dnů
Jakub
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32692
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Jakub, píšeš:
...Postupem času "jsem ale začal být pyšný na to, že nepiju a že jsem se zbavil závislosti," ...

Kubo,

..."neváhaj a daj si TO ihneď patentovať!"
(...Je to na Nobelovu cenu.)


(...a ja stále žijem "asi" v *pomýlenom presvedčení*,
že závislosť je trvalý fenomén!)
(...na furt/natrvalo/na stálo)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32693
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Je pravda, že jsem to špatně formuloval. Spíš tam mělo být, že jsem se zbavil každodenního pití nebo něco jako potřeby každý den pít. Je jasné, že pokud bych si dal jedno pivo, tak jsem tam, kde jsem byl před rokem. Větu jsem spíš špatně formuloval, než takhle myslel. Je jasné, že z alkoholismus se vyléčit nedá a člověk je alkoholik i když nepije třeba 30 let. Stejně jako když člověk přijde o nohy už mu nikdy nenarostou. Díky za opravu. Byl bych nerad, aby si někdo myslel, že se třeba po 5 letech střízlivosti může každý pátek nalit jak chce.

Spíš jsem tím koncem chťěl říct, že teď jsem hrdý na to, že nepiju a rád se tím pochlubím, zatímco předtím jsem o tom spíš nechtěl mluvit. Teď normálně řeknu: Děkuji, nechci. Jsem alkoholik a pít nemůžu. S hrdostí toho, že jsem zvládl se vymanit ne ze závislosti, ale z každodenní potřeby pit alkohol.
Jakub
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32694
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
reakce na Ja

Každopádně jsem chtěl jen někomu zdělit pár rad, které pomohli mě. Nevím jak třeba ty, ale já jsem pil každý den s vyjímkou půl roku co jsem měl rakovinu asi 15 let. Posledních 10 let jsem pil každý den 10 piv plus panáky. 25 krát do měsíce jsem ani nevěděl jak jsem přišel domů a teď nemám chuť se napít nikdy. Vím, že jsem se závislosti nezbavil, ale o určitém pokroku se hovořit dá.

Než jsem přestal pít tak jsem pročetl celé fórum a můžu říct, že tvé příspěvky jsem vynechal. Jednak se mi tolik barev na černém pozadí špatně čtou ( jsem od malička barvoslepí, takže nevím zda s tím má problém i někdo jiný), jednak tvé věty nemají nikdy začátek ani konec a jednak jsou slovensky, což bz nebyl problém kdyby byly psané normálně a v celých větách pokud možno bez zbytečných smajlů.

Celkově mi přijde, že admini i ty forum spíš škodí. Viz reakce na příspěvek pana Sandera.

Tohle jsem nemysle zle ani na Ja ani na nikoho jiného, spíš by se ale chtělo zamyslet jestli n%ekdy víc není míň, ať už jde o kontorlu, či množství barev a smajlů.
Jakub
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32695
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Pro Včelař:
připouštím, že ten název je trochu zavádějící, ale proto jsem sklep dal do uvozovek, aby bylo zřejmé, že jde o ten institut picí sluje, jak výstižněji uvádíš. Je jasné, že kdo chce, najde si ji vždy a všude, chtěl jsem jen poukázat na to, aby stavba neprobíhala v představách, jak se "tady bude pěkně zašívat" a "tady ty lahve nikdo nenajde". A naopak, pokud by se něco takového samo nabízelo, tak už dopředu udělat maximum pro to, aby to bylo obtížnější. Nemyslel jsem tím zrovna potemnělou suterénní místnost pro skladování uhlí a kompotů. Sklepem to nazvala sama Novotná a vůbec nevíme, jestli to není třeba fotokomora v podkroví.
Při léčení mé ženy mne poučili o tom, že suchý dům znamená do něj nic nevnášet, ne to přinesené (jakkoli vyjímečné či vzácné) co nejrychleji, nejlépe na jeden zátah vypít .

Pro Novotná:
Gratuluju k dalšímu dni a jsem rád, že Ti to dělá radost i přes to, co to s sebou přináší.
Že napíšeš, jak dopadla oslava a jak jsi na sebe pyšná?
Suchar
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Středočech blízko Prahy Narozeniny: 11/30
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nejsem alkoholik, notorik, ožrala ani 100% abstinent, jen s těmi prvními 3 jmenovanými musím žít.
 
#32697
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Můj milý deníčku a vy všichni co mi moc pomaháte!
Zvladla jsem 4.den!
Hodně se odměněňuji-včera masáž,dnes kadernice. Opakuji že mi moc pomáhá když mam chuť říct si-necham to na zítřek(dík Jakube).
Děkuji ze stále pisete a pokladate mi otazky,neni moc čas odpovidat,ale odpovidam sama sobě a moc to pomáhá.
Jen k tomu sklepu-jeste nemam odvahu tam vstoupit. V novém domku žádný takový sklep nebude,coz mi hodne pomůže.
Oslava zatím neproběhla ale vím ze pit proste nebudu ani neochutnam. Proste se učím delat si radost jinak.
Co se tyce vztahu,je fakt ze jsem se odcizila ja. Prestal me bavit sex a manzel mi spis překážel v mych hratkach s tim hnusnym chlastem. Hledam ted k nemu cestu a vic si s nim povidam.Byla za mnou vcera dalsi kamaradka a rikala jak se těší az spolu zase dame vinecko. Pyšně jsem oznámila ze uz nepiju,divila se a ptala se proc.povidam ze mi to nedelalo dobre na žaludek a ze jsem s tim sekla. No nikdo netuší jak moc jsem pila sama...a berou to tak ze jsem to proste zaradila di sveho zdraveho zivotniho stylu.
Zatim pa a tesim se na vase nazory a pripominky.
Upozornuji ze vim ze nemam vyhráno.
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32699
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Gratulacia, divim sa jak dokazete odolavat kamaratkam.
Jano
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...39
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter