Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...39
Dolů
Téma: piju,ale strašně moc nechci
#32753
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ufff tak jsem to docetl, a nezbyva mi nez konstatovat ze ti vsichni maji pravdu a dodavat tu neco navic mi hlava bohuzel jiz nevyplodi, snad pozdeji drzte se vsichni a pomahejme si, mam vas vsechny rad.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32758
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ahoj Novotná, tak popravdě: dopoledne jsem se opravdu držela, po obědě jsme šli s manželem na procházku do lesa a od začátku nás známí bombardovali telefonáty s pozváním "na jedno". Na první zastávce jsem si dala limču, manžel 2 pivka. Pak se to tam začalo rozjíždět a nás zase lákali jiní známí na společnou procházku s cílem hospoda. Tam jsem už neodolala - byla akce pivní pondělí a jakékoliv pivo vyšlo na 15,-Kč. Dala jsem si dvě . Odtud se šlo další procházkou, cíl opět hospoda. Tam jsem si dala jedno a limču. Tak. Nevydržela jsem, ale je potřeba říct, že oproti svým "spoluprocházníkům" jsem na tom byla nejlíp a docela koukali, jindy jsem totiž pivař jak hrom, tentokrát to vyšlo vlastně na 3 za celé odpoledne/večer. Takže trošku úspěch. ty lidi jako kdyby měli nějaké čidlo - jak chci přestat, ozývají se, volají a píšou, zvou i tací, co se jinak neozvou jak je rok dlouhej. No je po svátkách, takže se to snad bude dát líp ukočírovat. Takže Novotná, u mě je to opět den první...bohužel.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32759
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ahoj všem, tak jsem se taky přihlásila, abych mohla něco napsat.

pro Šantalka.
Když nechceš pít, tak prostě řekni, že máš špatné krevní testy. Je to jednodušší než vysvětlovat, že chceš přestat. Protože spousta dobráků ti bude namlouvat, že ty přece nemáš problém s pitím, to by oni poznali a další nesmysly. A dělají to proto, aby si sami nepřipadali jako alkoholici, když tam budeš sedět s limonádou a oni popíjet pivo.

Já teda žiji s alkoholikem (nebo spíš vedle něj, to je přesnější) a opravdu oni mají hlavně problém si vůbec připustit, že mají problém.
Taky už jsem jednu dobu docela dost pila, ale asi mám buď silnou vůli nebo dobré geny, protože jsem prostě přestala jen tím, že jsem si to připustila a řekla si a dost (tak pomohl mi i můj syn, který mi řekl, že to přece vůbec nepotřebuji k životu a já si uvědomila, že má pravdu)
Fakt je, že první dny jsem na víno často myslela, ale pak se to prostě přehoupne do stavu, kdy už opravdu alkohol nepotřebuješ, začneš si uvědomovat, že svět je o moc hezčí bez něj. Začneš si vážit sama sebe. Nejen proto, že jsi přestala pít, ale proto, že si uvědomíš každý čistý nádech a výdech. Budeš se více usmívat, méně hodnotit a posuzovat ostatní. Postupně ty hospodské kamarády nahradíš jinými, kteří mají třeba sportovní či umělecké koníčky. Protože ve střízlivém stavu zjistíš, že když se oni opijí, pořád dokola melou stejné věci, které už jsi slyšela tisíckrát a celý ten jejich život je jen od jedné flašky k druhé. Nedávají ti nové podněty.
Renáta
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32760
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ahoj Šantalko,nic se neděje,začni dneska. Ale to opravdu uz nesmis nic. Oni se prestanou divit ze nepijes. Proste ted nesmis chodit tam kde mas moznost pit. Drzim peste
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32770
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ahojda, tak 1. den mám za sebou, ale to mi nedělá problém, já v týdnu a pokud se nic neděje (konzerty, výlety, atd) nepiju vůbec, takže to zase taková výhra není. Uvidíme víkend A co vy??
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32772
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Šantalka napsal:
Ahojda, tak 1. den mám za sebou, ale to mi nedělá problém, já v týdnu a pokud se nic neděje (konzerty, výlety, atd) nepiju vůbec, takže to zase taková výhra není. Uvidíme víkend A co vy??

Urob si celkovú *osobnú aj osobnostnú inventúru*.
(AA-čkári ju práve preberajú v TP - navštív najbližšiu skupinu AA a dozvieš sa viac.)

Skús sponzora - sprievodcu krokmi.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32775
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ano souhlasim, sama to budes mit velmi tezke ( skoro nemozne ). Spoj se s AA a uvidis ze to pujde lepe. Ale uz mas prvni den a to je velmi dulezite, jen tak dale. Odhodlani a silu vytrvat nebot to stoji za to.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32776
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Když u nás AA nejsou
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32777
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
16 den jsem abstinentem. Vcera to ale bylo priserne,byla jem jak tygr v kleci. Měla jsem strasnou chuť-kdy to nutkani napit se proboha přejde? Strašně jsem vcera bojovala...
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32778
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Novotná, gratuluju jsi dobrá No ve m,ě se to pak vžycky zlomí, jakože proč si valstěn nedat, vše smazáno, uleví se mi, opustí mě ten "tlak" a hurá na pivo a furt dokola... Vím, o čem mluvíš, a Ty jsi odolala, buď na sebe pyšná a já jsem na Tebe taky :-)Na sebe zatím ne, to já vždy 5 dní vydržím v pohodě a pak..... víkend.... průser...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...39
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter