Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...39
Dolů
Téma: piju,ale strašně moc nechci
#32794
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ahoj všem: dnes 199. den bez ganblu a cigaret


Chce to zmenit postoj ke sve nemoci - od rezignace, odevzdani se, vymluv, lhani - k aktivite a nadeji


Najdete svou viru, alkohol je silny souper ale vzdavat se lacino neni reseni.
Nekdo na to prijde drive, nekdo pozdeji, neexistuje vymluva, ze s tim nejde bojovat. Jestli to nekdo nezvlada sam, nechejte se na 11 tydnu hospitalizovat v PL, dostanete informace i peci a pak uz je na kazdem, jak se svoji sanci na novy zivot nalozi.

Preji vsem hodne sily , hodne vule, hodne stesti pri hledani sve viry a klidny pohled do zrcadla v ocekavani odpovedi na otazku " kdo jsem?"
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32795
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Padl tu dotaz, Co je antabus? Ok, je přede mnou na stole. Antabus, 50 šumivých tablet, Disulfiramum.
Když jsem před časem našel tohle Fórum, vyklepaný a v šílené, úzkostné kocovině a s ovšem skálopevným přesvědčením /pokolikáté už-neodhadnu/, že seknu s pitím, měl jsem tu štěstí na dva inteligentní a rázné dveřníky. JA napsal: "Vymodeluj si svou vlastní střízlivost" a Petr dodal, že rok s antabusem celkem v klidu abstinoval.
Antabus je berlička, pomůcka, obojek. Když se po něm napiješ, bude ti hodně špatně. Traduje se, že to s tebou může seknout, někdo může prý i zemřít.
Zároveň jsou prý alkáči, kteří antabus přepili, Per tu napsal, že "stačila" láhev vodky. Děkuju, zkoušet to nebudu.
A. je na recept, já ho mám od kamarádky, doktorky. Ani to nijak nedoporučuju, jen vím, že mě to pomáhá.
Dvakrát týdně se tím zazdím a už po tom pití prostě nešáhnu. Znám ty lákadla tady tolikrát popisovaná, procházky, hospody, večírky, veselé kámoše a veselé kámošky, představy poklidu s láhví, pivem, ou jé, znám to, jako vy všichni.
A co bude za rok, za dva, pche ... nevíme dne ani hodiny. Tenhle den, tuhle hodinu si nedám a hotovo.
Stejně jsem jako piják asi často toužil po klidu, po uklidnění, teď ho mám.
Trvalo mi to.
Překročit tu hranici - života s co nejmíň problémy a s pitím - do života bez pití.
Zatím dobrý.
Dobrou!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32796
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ono Antabus neni nic co by lecilo, je to spise Strasak a pro nekoho to muze byt jako vymluva pro odmitnuti ci dokonce motivace a o tom to patrne je. Jinak jsem se dovtipil ze skodi jatrum a slinivce. Pokud vsak pomaha nepit jsou vedlejsi ucinky zanedbatelne. Prepijet antabus? To ho zaprve nemusis vubec brat a za druhe to uz je pak opravdu pro Chocholouska nerknu-li kamikaze bez boje a cti, opravdu toto by mohlo byt v cele hitparady stupidity. Pokud te lide lakaji k piti alkoholu, je treba razne rici NE!. I se treba pohadat, kazde odmitnuti je vlastne male vitezstvi. Mysli na sve zdravi a budoucnost. Ostatni at si treba piji benzin( tim nechci rici byt lhostejny ). Ty jsi TY a nenech se ovlivnovat ( i kdyz vim ze je to tezke ), nebylo by patrne od veci se preorientovat na jiny okruh pratel a hlavne NEUSTUPUJ, nebot dobreho cloveka poznas ze si te bude vazit at pijes ci ne a tve rozhodnuti bude akceptovat bez nejmensich komentaru ( To patrne svedci i o urovni ).
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32799
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Šantalka napsal:
No ja mam vzdycky plan, pak se nekdo ozve. Pak salsi, plus manzel me laka. Kdyz dyl odolavam, v podstate furt nekomu neco vysvetluju, svadela jsem to na ne
moc, ale uz jsem podle nich byla hypichondr... no poresim to nejak. Snad...

Šantalko,
AA si psala, že v okolí nemáš. Manžel Tě láká, někdo zavolá...Nebudeš to mít lehké, jak už někdo psal, toto sama asi neustojíš, souhlasím, a popravdě přikláním se k tomuto názoru. Dobře zkus to, abys to měla ověřené, jestli jo, nebo ne, jestli teda si trváš na tom zkusit to sama. V tom případě navrhuji toto:

Suchý dům máš? Ze začátku, je to priorita, pak individuální. Já jsem pořád v začátcích, takže u mně nutnost. Manžel si alkohol dá, toto bude těžké mít doma suchý dům.
Manžel Ti podbízí pivo píšeš. A mluvila si s ním, že cítíš, že máš problém? To bude opět těžké, když Ti to i nabízí. Partu můžeš regulovat, můžeš tam nejít ze začátku, než budeš stát pevněji. Další problém je, že manželovi budeš muset odolat častěji, takže co s ním promluvit a po pravdě mu to říct?
Asi bude jeho reakce, že ale jedno můžeš.Třeba už si s ním o tom mluvila... Záleží jak mu to řekneš a být připravená na tuto reakci.
Víkendy-naplánuj Ty ze začátku co se bude podnikat a s kým. Urči Ty jak bude probíhat víkend, minimálně ted ze začátku. Někdo zavolá, ale vy už máte jiný program. Zní to lehce, když to takhle píšu a radím Ti toto, ale zdání klame, vůbec to tak lehké není.Tak jak ?Blíží se víkend.
Kolik toho vlastně vypiješ? Musíš druhý den i "dokrmovat"?Máš okna po pití, nebo ne?
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32801
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Manžel: no, to je těžký. On se mnou je rád, fakt si užíváme - sport, kulturu, výlety, všechno s nějakým tím pivkem nebo drinkem, jenže mě to pak nestačí, jdem pokračovat a to už mám okna většinou, on se drží, má to jinak než já. Takže on o problému ví, ale jeho názor je, že nemusím přestat, stačí, když si dám jen pár a pak stop. Jenže to já neumím, to on nechápe, přitom má takové kamarády, ví to o nich a radí jim, ať teda nepijou. U mě si - nevím proč - myslí, že to ovládnu . Suchý dům - to je u mě taky jiný, já doma moc nepiju, spíš vůbec, např. víno máme rozdělané za oknem asi 14 dní a nic to se mnou nedělá. Taktéž kořky, ty máme v báru a ani na ně nemyslím. Piju kafe a s dcerou džusy, nebo vodu s citronem. Já spíš kalím "venku", no a okna pak teda mám, přímo výlohy. Ještě že se vždycky najdou dobráci, kteří mi to odvypráví, pokud možno ještě okořeněné nějakými pikantnostmi, a já nevím jak to bylo, věřím jim, takže mám pak nervy... Každopádně teď ani kápka, 3. den. Víkend je předvýplatovej, takže taky snad ok, to ani nikam nevyrážíme, páč na to ani nemáme. Má ale být hezky, takže nějaké kolo nebo pěší výlet bude, tak snad to dobře dopadne. Jo, a je to sice blbý, ale napadla mne docela dobrá diagnoza k nepití: podrážděný tračník To zní tak, že každej ví prd a léčba je vynechat alkohol. Jo, a je to doživotní většinou
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32803
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
A jak to mas ty? Nebo tady jen "radíš"?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32804
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Šantalko,
já pila nejdřívě občas, ale v celku fest, pak se mi interval zkracoval a nakonec jsem pila denně a do toho pak když byla akce tak jsem šla tzv. pod stůl.
To jak to opisuješ Ty, já bych už doma všecko vyzunkla. Já pak pila sama doma a začla jsem váhové nabírat, nalhávala jsem si, že je to jídlem, jenomže já měla břicho jak pomalu těhotná.Tady jsem se dočetla, že to je zadržování vody z chlastu. Jo mezitím několik neuspěšných pokusů přestat. Manžel můj téměř nepije vůbec. Takže když se otevřela lahvinka, což jsme já zaangažovala, tak si dal snad decku a já zbytek dolila do sebe a na tajno měla schovanou další ..tu jsem upíjela. Nee, stydím se, nechci to už dále rozebírat. Jenom vím, že když ted selžu,tak chci do léčebny a pak dolečovák a AA. Manžel mi taky řekl poprvně, když jsem ještě nepila denně:Tak pij méně...a nakonec jsem pila více...V součastnosti o všem ví, čte si i zde a sem ráda, že akceptuje suchou domácnost,že vidí,že nekecám, že podnikám kroky. Lidi, někteří od kterých bych to nečekala mi fandí,to taky moc motivuje. Každý den bez chlastu přijímám s pokorou, někdy mě v hlavě navrtá něco a našeptává :Bud nas sebe pyšná--a tohle si nepřipustím,páč vím a mám to v živtě xkrát ověřeno,že pýcha předchází pád.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32805
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Tak to máš taky pěkný kus cesty ujitý To je dobře, i to, že manžel ví. Mě strašně tíží představa, že to zase nevydržím a bude se opakovat depka, únava, zklamání, fyzická i psychická nepohoda, už na to nemám. Je mi z toho úzko - furt. Těším se jakoby na budoucnost, až mi bude fajn, s chutí budu cvičit, číst si, uklízet, nepřemýšlet nad "tím", ale nad něčím pohodovým a hezkým. Dřív jsem to uměla, teď jsem vysátá... Dá mi zabrat být milá a pozorná k dceři a k manželovi, v práci ke kolegyním, ale stojí mě to hrozně sil, už bych chtěla cítit nějakou jistotu, že to zvládnu. Díky vám tady (Ty, Novotná, sochař atd)mám aspoň naději, že to dám. Jsem ráda i za to, že to můžu takhle popravdě napsat. To mi ulevuje
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32811
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Šantalko vydržíš,nesmis mě ani sebe zklamat. Odvykani potom bude čím dál tím horší..musíš se zakousnout a nepolevit. Prostě jsme obě chytily zlou nemoc a musíme se z ni dostat! Ja jdu 10. Kvetna na operaci a to je pro me dalsi motivace proc nepit. Chci se totiž po narkoze probudit a to jsem si uvědomila, že chci žít a ne se vědomě zabijet. Četla jsem tu články kde jsou na tom lidi fakt už zle a mybychom se do tohoto stavu dříve či pozdeji dostaly taky. Taky tu pan psal,ze abstinuje patym rokem a uz si dovolí dat i pivko či šampus. My se treba po nekolika letech taky naučíme dat jen trosku pro radost. Ted ale musíme zabojovat! Prosim vydrž!
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32812
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Joo, to chci, bejt v tom s někým, Novotná jsi můj kumpán v nepití, díky za podporu, mě to hrozně pomáhá, asi je to dětinský, ale já to potřebuju :-(Nechci v tom bejt sama. Držím pěst, musíme si věřit.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...39
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter