Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...86
Dolů
Téma: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu
**
#34160
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Zdenku, držím palce. Nevím teď přesně, ale tys psal, že už jsi v léčebně byl a pak se hned rozpil? To je naprd... Já bych asi být tebou šla spíš do antabusu, jako pojistku.
Dneska jsem se postupně smířila s představou abstinence. To je poprvé v životě. Pití ve společnosti, tři pět piv, nebo dvě sklenky vína, to mě stejně nebaví. Akorát "chytím slinu" a jsem rozmrzelá, že už se jde domů a tam musím mít stejně flašku, abych se dopila a v pohodě usnula. Takže to je nanic, to radši nealko hned.
Jen si úplně tolik nevěřím to dát naprosto sama, ale to si musím srovnat v hlavě s nějakým psychologem, v nějaký léčebně to do mě asi nevtlučou. No šanci jim dám, když tam musím, třeba to na mě udělá dojem a budu to tam brát vážně, ale zařídím si spíš ambulantní léčení, už před nástupem a to bude stěžejní. Léčebna je jen podmínka přítele, které se chytli rodiče. Pro tu skutečnou léčbu se zítra někam objednám ambulantně.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34161
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Angie - pokusím se Ti trochu odpovědět - neumím to moc popisovat. Když jsem na rok přestala pít (bez léčebny),měla jsem taky takové pocity. ze začátku úplný skorodepky. Doteď byla většina mého života řízena pitím (i když většinou o samotě) .. a najednou bylo prázdno. Sice žádný kocoviny a absťáky, ale taky žádný prima odpoledne a večery, kdy jsem byla "king" a "úžasně super". Říkala jsem si taky.. co budu proboha zbytek života dělat? Jak se dá takhle obyčejně, nudně, žít? Koníčky, práce, dovolený .. všechno "bez"? Vůbec se mi ani dlouho nechtělo hledat jiný zájmy. Ale věř tomu, dá se to. Chce to ale čas. Strašně dlouho mi trvalo,než jsem úplně "najela" na režim s ignorací chlastu a vlastě ignorací bývalýho stylu života,sic to není žádný Las Vegas, ale to není ničí život Časem tě začnou těšit a moc bavit i obyčejný aktivity nebo zážitky. Ale nenalijí ti to během pár týdnů do hlavy v léčebně. Jen tě možná naučí přemýšlet jinak,ale jen, pokud budeš sama moc!! chtít. Proč je asi tak malá úspěšnost léčby alkoholiků - z fyzických příznaků je tam dostanou, srovnají psychiku jak jen můžou - ale pak už je to na každém z nás. Koukej na mne - po roce jsem si myslela, že se můžu aspoň na dovolené trošičku napít.. mno. Třeba Ladislav taky - po tolika měsících a šílenejch zkušenostech, ke kterým já ještě nedospěla - relaps. Proto je asi tak strašně třeba doléčování,AA,psycholog .. je to cesta na celý život, a jaká bude, záleží na tobě. Ne na tom, co bude v léčebně Třeba taková Kira, Stopka, Včelař (šílený), Sochař - dřív i Helena a další - dokázali to. Tak se drž. Všechny tyhle počáteční depky přejdou, jen si to člověk musí furt opakovat a pamatovat si,že placka vodky to vyřeší tak na tři hodiny (u mne) Hodně štěstí
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34164
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
JanoK, moc děkuju. Věřím, že se to zlepší, ale právě, to do mě v léčebně nenalijou. Pro mě léčebna nemá žádný smysl. Zítra zkusím obvolat pár čísel, kde by mě mohli vzít ambulantně. Plus najdu nejbližší AA a třeba už zítra bych se tam stavila.

Jak píšeš, že placka ti dala pohodu na 3 hodiny - tos pak usnula nebo fungovala dál? Protože já nesnáším právě to střízlivění, po těch 3 hodinách by mi bylo strašně a musela bych vypít něco dalšího a tak dál, než bych se z toho vyspala. Proto nepiju ráda ani třeba pivo k obědu.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34168
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Angie .. já tu placku většinou pila k večeru, takže jsem se pak najedla a odpadla. Někdy jsem ještě vyrazila pro další někam do nonstopu - no a ono 4 dl vodky.. ráno buď výhled na celodenní psycho,nebo dokrmování .. to jsem pak byla schopna dát za celej den ty placky tři. Byla jsem hladinkář .. prostě buď furt vodka,nebo blbě. Mno.. a ten život je pak fakt o ničem jiným, než pobíháním po trafikách a nonstopech, a přesném dávkování, pokud ještě musím pracovat a i jinak fungovat. Myslím, že odvykání je horší, než u kvartálů .. absťák určitě. Když tělo a mozek má denně drogu, velmi těžko se smiřuje s odstavením. A pak ta abstinenční "nuda" nepřijde tak hrozná Ale koukám, že už uhýbáš.. léčebna nee, stačí psychlog? Podle toho,co jsi popisovala, nemyslím si to. Opakuju, pokud máš možnost na pár měsíců opustit současný život bez ztráty práce apod., neváhej. Já tu možnost neměla a nemám. Možná bych pak byla už jinde, jinak, šťastnější a spokojenější.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34170
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Angie promin, ale to, ze pro Tebe lecebna nema zadny smysl... je docela troufalost, ty nazory menis bleskurychle a taky mam pocit, ze couvas. Bojis se, to chapu, ale nezatracuj to, jsou tam taky odbornici, kteri Ti pomuzou, jako pri dolecovani atd. A uz nad tim zkus moc nepremyslet, at Te nebapadaki kraviny Tezko muzu radit, ja vim, myslim to dobre. Je to asi tezky, ale zkus to pozitivne, jako start Noveho Lepsiho Zivota. Tohle bude zacatek. Zkus si ho "užít" tak, aby Te pekne odpinknul. Budes teda moct psat?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34171
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Zdravím,
Jana K píše dokázala....ale Jani ty jsi to taky dokázala, protože všichni jsme na stejné lajně, celej život, nikdy se nedá říct ... dokázala...Můj čas je pouze chvilka, je to nic, ale úsilí ho nastavit se rovná i tvému úsilí. Takže já nic nedokázala, jenom jsme zde a prokázala stejné úsilí jako Ty.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34173
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Angie, připadá mi, že nejsi přesvědčená o změně, kterou chceš prodělat. Vlastně si možná ani nejsi jistá že se měnit chceš.

Já loni padl na své dno. Pochopil jsem co je to pokora. Hltal jsem veškeré informace, které se týkali mého alkoholového problému. Zabořil se do tohoto fora a hlavně jsem cítil a cítím, že tak už fakt ne.

Jsem krátce abstinentem. Baví mě to. Ano, opravdu si to užívám a pracuji na tom, aby to bylo ještě lepší. Po psychické stránce jsem byl úplně v háji. Dneska? Totálně na výši. Vím, že vše jde řešit. Ale musí se chtít. A vím, že když budu chtít, že dokážu všechno.

Mám takový pocit, že ty jsi si ještě na své dno nesáhla. Přeju Ti, abys nemusela procházet tím co já. To co jsem si zažil já je pro mě neuvěřitelná zkušenost, ale pokouším se varovat ostatní, aby takto nemuseli dopadnout. Používám k tomu surové, upřímné a pravdivé vyprávění mého příběhu.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34175
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Angie cituji-proto nepiji ráda ani pivo k obědu...Angie ja ho pila pak už ráda i v probuzení večer a posléze taky brzo ráno...
Angie cituji-na ty stavy se brzo zapomíná...ano zapomíná a zapomínáš i Ty, každý z nás....
Angie,
nemyslím to ve zlém, ,ale ty jdeš na léčemí ne kvůli sobě? Pročti si vše dozadu a vyjde Ti to...ale i přesto, že nemáš pomyslně možná "odpitej ten svůj rybník" vyjádřuji Ti podporu a jdi to zkusit.
Přeji všem hezký večer
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34176
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Myslim, ze Angie otrnulo a vlastne ma pocit, ze se nic zas tak.menit nemusi. To znam Ja pak koncim blbe, cim dal hur. I ted, kdyz o tom pisu, mam zas knedlik v krku a blbej pocit. Jde o zdravi
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34182
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Všichni:
Já vím, měním názory rychle. Takové nervy jako poslední týden jsem ještě nezažila, šrotuje mi to celý den už 7. den. Prošla jsem si šíleným strachem z léčebny, odmítáním abstinence, pak jsem se pomalu přestala panicky bát zdravotních výsledků a naposledy dneska jsem poprvé v životě přijala, že bych přestala pít nadobro. Opravdu poprvé. A spíš než se nechat zavřít bych mnohem radši začala naplno žít tenhle život s novým náhledem. Léčebnu nezatracuju úplně, i když teď ji vnímám jako brzdu. Smířila jsem se s tím, že tam nějaký čas vydržím. Celou dobu určitě ne. Jen vím, že mi to nedá absolutně nic. Budu tam říkat pravdu - že jsem hodně pila, chtěla pít s mírou, nešlo to, tak jsem se rozhodla abstinovat a za tím si stojím. To samé, co řeknu nějakému psychologovi. Jestli můj pobyt tam uklidní přítele a rodiče, zatnu zuby a nějakou dobu to přežiju. Ale budu se těšit ven, až budu moct začít fakt žít ten život pro který jsem se dneska rozhodla. A přijde mi to nefér vůči někomu, kdo by tam skutečně chtěl.
Zítra zkusím co nejrychleji se objednat ambulantně k nějakému psychologovi a ještě před nástupem bych si klidně sama nechala někde udělat ty testy - ty jak jsem se tak strašně bála. A zajdu na AA (pokud mají zítra jen číst z té knihy, tak až pozítří).

Pocit, že se nic nemusí měnit, nemám. Připustit úplnou abstinenci, jako fakt a součást života a ne jako jeho konec, to je sakra velká změna. I to, že se chci někam objednat - doteď jsem to taky jen odmítala.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...86
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter