Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...56789101112
Dolů
Téma: Je možné to zvládnout sám?
#42130
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Tomáš napsal:
Ale jestli neco, tak mne to vlastne vsechno pomohlo udelat ze mbe lepsi verzi sama sebe a vyvijim se stale dal.

Amen...

Presne takto to ted vnimam ja sam. Asi bylo opravdu potreba abych si hrabnul na dno a presvedcil jsem se ze konec je uz jen nekde tam kousek prede mnou. Zacinam 9. mesic a i po takove dobe se stava ze me prekvapi jak skvele najednou nektere veci funguji a jak moc fajn je konecne zase zit a mit sam sebe pod kontrolou. A kazdy den se ptam co jsem to byl za totalniho kretena a jak jsem sakra mohl delat to co jsem delal.

Drzim palce at se Ti dari! Nebude to snadny, ta svine tam v hlave neni mrtva a muzes si byt jisty ze jakmile uciti sanci tak vyrazi do utoku. Potichu a zakerne. Ale tak jak to popisujes se zda ze jsi na hodne dobry ceste to vyhrat.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42143
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Michale, mohla bych se zeptat? Co jsi vše musel pozměnit v hlavě a v životě.
Ráda bych byla za každou radu, jelikož jsem nikdy nic nevzala važněji než to. Přestat pit a změnit svůj život.
Ještě jsem se nezmínila o tom, že jsem se rozešla ze všemi přáteli co jsem s nima pila a věřím, že najdu nové ty co nepijí a žijí také a možná šťastněji než já s pitím.
Udělala jsem velkou čaru za svým životem. Nerada bych s někým probírala můj starý život a chci ho vymazat.
Renáta
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42144
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Renato,
bohuzel pro me, jsem nezmenil tu zasadni vec (laxni pristup k odpovednosti v nekterych vecech(to pocka, to zaplatim zitra)), ale zvolil jsem pravidelnost v dennim rezimu, nebo jak to nazvat. Chodt spat ve stejnou dobu, to same se vstavanim. Zacal jsem opet sportovat (2x tydne 1.5h). Chodim na uzavrenou A skupinu + individualni terapii 1x tydne - program cca na 1 rok. # vecery v tydnu mam tedy vyplnene. Nasel jsem si nove zname, kteri nepiji. Resp. kdyz jsem rekl, ze jsem prestal pit, rekli, ze v me pritomnosti pit nebudou a ze vlastne neni spatny napad nepit.

Ale menit mam stale co
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42145
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Renáto, já bych se na minulost vybodl. Já to taky tak udělal. Minulost už jsme posrali. S tím se nic nenadělá. Ale s čím můžeš hnout je budoucnost. Budoucnost měníš každý přítomný okamžik tím, že jsi střízlivá.
Vesměs všichni kolem tebe ví, nebo tušíš, že chlastáš. Od takového člověka se moc nečeká.
Můžeš už jen překvapit. I já se chopil této myšlenky. Nedělám si iluze co si o mě lidé mysleli. Ale byl jsem překvapenej, jak relativně rychle se dávaj do kupy vztahy a vazby s lidma na kterých Tobě záleží a kterým záleží na Tobě.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42147
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Děkuji.
Renáta
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42148
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Renáta..máš guráž..rozmýšlaš a to je sexy..pre mňa. Závislosť je svinstvo...extrament v duši. Preto je problém sa vylieciť. No dá sa to..no budeme navždy iný...to pochopí len závislý.moja matka to nechápe..fakt..ona bazíruje..že mám slabú vôlu...aj tak je najlepšia mama na svete
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42149
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Zdeni. To jsem si myslela i já, že nemám pevnou vůli a jsem slaboch. Stálé pauzy a mít pití pod kontrolou. Mi párkrát vyšlo, ale ne pikaždý a koukala jsem na druhý, že jim to jde. Nikdy jsem si nepřiznala, že jsem alkoholik, ale slabá bez vůle a disciplíny a proto si neumím poručit. Nepila jsem i 6měsícu. Pak jsem to chvíli kontrolovala, ale opět bez kontroly a sváděla jsem to na můj psychický stav. Až teď jsem si to přiznala, že alkoholik jsem a psychcké problémy mám také. Je to s věcí, který jsem si způsobila sama a opakovala to stejný dokola.
Tek se nic změnit nemohlo. Samo se nic nezmění. Proto si zajdu k odborníkům a změním psychiatričku, která mi dá jen léky a to je vše a že pít nemám a zvládnu to, ale nedochazí ji, že já už nic nezvladám. Byla jsem na dně uplně a najednou jsem řekla dost. To jsem dříve neuměla to slovo dost. Jen musím přestat asoň na chvíli. Až teď vím, že slaboch nejsem.Musím to změnit.
Renáta
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42150
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Nikto z nás nie je slaboch. Len treba nájsť odvahu na zmenu života. Je to aj zmena určitých návykov. A práve tá ich zmena nie je ľahká. Tie zlé návyky zmeniť na nové, dobré.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42151
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Reni..máš recht.Mne psychiatrička len dáva lieky..nič viac.a ja potrebujem viac.aby som bol fit.Áno..zmeniť závislosť..to chcem.je to ťažké..ake dá sa to..Kúpil som si zrkadlo..je veľké..ako ja cca.Ak sa napijem,vstúpim tam.ako Alenka v ríši divov .musíme abstinovať..ináč to bude zlé..a moc.bol som na záhrade..mám to rád..aj v zime..snad nezmrznem,pridu arktické mrazy..prej
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42152
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Nikto z nás nie je slaboch. Len treba nájsť odvahu na zmenu života. Je to aj zmena určitých návykov. A práve tá ich zmena nie je ľahká. Tie zlé návyky zmeniť na nové, dobré.
Odvahu postaviť sa zoči-voči vlastnému strachu a obavám - bez predpojatosti.

Najprv je potrebné sa od alkoholu vyvetrať a skonsolidovať i zoceliť nielen fyzicky ale aj psychicky.

Zmena alkoholických zlozvykov a vzťahov na správne a uzdravujúce návyky nasleduje ihneď potom.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...56789101112
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter