Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...146
Dolů
Téma: Nesnáším to, ale nedokážu přestat
*
#3619
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Zdravím Vás Sisi.
Jak jste na tom s alkoholem teď?
Pijete dále nebo úspěšně přebíjíte tu touhu se napít?
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3620
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Někdo je jen vetší pijan, přestane bez cizí pomoci, ale ten, kdo má alkoholismus zděděný,geny, nedokáže bez odborné pomoci přestat pít.Tohle je už dávno prověřené.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3621
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Dobrý den Petře a moc děkuji za odpověď. Teď jsem na tom tak, že se to snažím hodně omezovat, ale úplně přestat se mi zatím bohužel nepodařilo. Ale snažím se alespoň více vyhledávat společnost a dělat něco užitečného a nejenom po večerech vysedávat doma u skleničky. Teď jsem třeba 3 dny nepila, ale první noc jsem vůbec nemohla spát. Na alkohol jsem chuť neměla, ale prostě jsem nemohla zabrat a zírala jsem do stropu. Ještě jedna věc mě na sobě štve. U mě je alkohol spouštěčem chuti na cigaretu, takže já když piji, tak i hodně kouřím. A to je pekelná kombinace. V běžný den totiž vůbec nekouřím a pak najednou pro organismus taková pecka. Jsem ze sebe už unavená a vyčítám si to, jak primitivně hazarduju se zdravím.
Sisi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3622
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Pokud jste na alkohol chuť neměla a ani jej nevyhledávala, tak ještě nejste úplně ztracený případ.
Zkuste vydržet déle než 3 dny, uvidíte jak na tom budete.
S nespavostí se netrapte.Je lépe nespat a být střízlivý než usínat s 2 promilemi v krvi.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3623
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Ale jsem ztracený případ, 3 dny jsem nepila a včera jsem si dala opět sedmičku. Nejhorší na tom je, že mi to víno strašně chutná. Jsem z rodiny, kde se víno běžně pije, vyrůstala jsem mezi milovníky vína a je pro mě strašně těžké si říct, že dost a už nikdy. Asi si říkáte, že jsem slaboch bez pevné vůle a máte pravdu. Jenže také fakt, že bydlím sama, tomu moc nepřispívá. Nikdo to o mě neví, samozřejmě rodina ví, že mám víno ráda, ale nikdo neví, že si takhle popíjím o samotě. V práci to také zatím nikdo neví, snažím se pracovat na 100%, akorát to bohužel vyžaduje mnohem větší úsilí.Sama vím, že když nepiji, tak mi jde práce mnohem líp od ruky a člověk je celkově pohotovější. Strašně bych si přála umět pít kontrolovaně, ale to u nás bohužel nejde. Jsem alkoholik jako každý jiný, on není ve finále vůbec rozdíl, jestli pijeme drahý víno nebo krabičák. Jiný alkohol mě vůbec neláká...ale jak říkám, je jedno, co pijeme.
Sisi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3624
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Sisi,
Z Vašeho dopisu cítím, že nejste 100% odhodlaná chtít přestat pít.
Musíte si opravdu říct, že už Vás ten alkohol ubíjí, že bez něj nevydržíte, že se Vám hnusí a chcete přestat.Mně víno také strašně moc chutná - žiju ve vinařské oblasti - takže víno bylo mým denním chlebem.
Vše je bohužel na úkor něčeho.
Buď si budete denně vychutnávat vynikající sedmičku červené Frankovky a bude Vám nádherně, nebo si řeknete, že ta sedmička Vám stejně nakonec nemůže dát nikdy to, co opravdu potřebujete a co je v životě nejdůležitější.Bez vína Vám bude lépe, věřte mi.Vím o čem mluvím.Denně jsem uměl vypít i litr.
Nebuďte na sebe tak hodná !!!
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3625
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Zdravím Vás Sisi.
Tak jak čtu co o sobě píšete,tak jsme si opravdu dost podobné a určité podobnosti máte i s Petrem.Jak jste psala,že Vás jiný alkohol než víno neláká,tak přesně tak jsem to měla já.Doma na baru nám stojí vodka a slivovice a mě to nic neříká.A ani teď,když vím že pití mám zakázané si na to ani nevzpomenu.Ale jak tu píší zkušenější,může přijít krize a já třeba ty lahve poběžím zakopat na zahradu.Ale zatím strašně moc chci,chci a chci být čistá a střízlivá.Až teď zjišťuji po pár dnech nepití,že se umím stále smát a že se těším na další den.A ne proto že se těším letět do obchodu pro další flašku,ale právě proto že jsem je konečně přestala kupovat.A z lednice na mě nečučí lahev,ale krabičák.Samozřejmě džusu.Takže jestli jste se rozhodla,bojujte tu s námi.My všichni tu víme jak je to těžké,ale těžší je to vzdát a dostat se do toho největšího pekla.Zdravím Vás a přeji hodně síly Bludička.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3626
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Petře, naprosto s vámi souhlasím. Akorát v jedné věci ne, hodná na sebe nejsem.... ale vím, jak jste to myslel. Mohu se zeptat, jak dlouho teď abstinujete? A kdy a jak nastal ten rozhodující krok, že jste to začal vážně řešit a úplně přestal? Máte rodinu? U mě je trošku problém v tom, že jsem sama a tak je ta motivace trochu menší, ale není to určitě omluva. Samozřejmě, že to člověk musí dělat kvůli sobě především....moc děkuji za to, že si se mnou povídáte. Vlastně jste první člověk, komu jsem se s tím svěřila.
Sisi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3627
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Zdravím Petře.
Doufám,že jednou opravdu budu zakládat ten archiv a budu po Vás chtít tuto radu a né radu jak ten archiv vypít.
A díky,že mě v tom boji nenecháte samotnou.A jak jsem se dočetla asi budeme tři co se pokouší o možné či nemožné(myslím Sisi).To ukáže čas.
Mějte se Bludička.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3628
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Moc děkuji Bludičko, opravdu si myslím, že může toto forum hodně pomoct. Ta vzájemná podpora je úplně úžasná. Jak na to koukám, mohli bych jenom z nás založit spolek, nebýt samozřejmě každý z jiného kouta republiky bojovat chci, už jen proto, že studuji ještě při práci dálkově školu a je to náročné a člověk na to musí mít čistou hlavu. Teď jsem sice zkoušky udělala, ale spíš to bylo o štěstí. Musím na sobě zapracovat. Mohu se zeptat, jak se ti dařilo pít, když jsi nebyla doma sama? Co na to manžel, on to toleroval? Já si právě říkám, že asi taky piju, protože jsem sama a že kdyby tam se mnou někdo byl, tak se budu více krotit. Děkuji.
Sisi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...146
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter