Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: neporadim si sam so sebou
#36514
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Dee, ale ved to vobec nevadi, aspon sme o nieco mudrejsi, ved nahodou super priklad Ja to isto nemyslel nijak zle
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36700
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Ahojte vsetci,

tak co ako sa dnes mate ?

neviem, ze kde mam pisat, ci do tejto konverzacie, ci do spolocnej

Uz to bude tyzden, co som siel naposledy "von", prelezal som ho v posteli, jedol zapalilo sa mi hrdlo, zrejme kvoli znizenej imunite, po poslednom zatahu ..., dnes konecne nemam teplotu, varim si poriadny kuraci vyvar tak ten dalsi nech je krajsi

Co ake mate plany na Piatok Vy ?

Tyzden je fajn, ale chcel zit bez pitia, lenze niesom ani na zaciatku, dobre viem ake to je ked pride bazenie. 1 therapiu mam mat v stredu, tesim sa

V utorok, mam stretko s 1 chalanom ohladom novej prace, chce ist na pivo, tak pre zaciatok poviem, ze kvoli liekom nemozem, ale asi pojdem potom s pravdov von, ze nemozem pit alkohol, lebo mi robi velmizle na zdravie, a budem mat pokoj vsak ?

Co sa tyka bazenia,Vy mate nejake fajn veci, ktorymi sa da s tym uspesne bojovat ? ci musim si najst uplne vlastne ? Mam pred tym respekt, lebo viem ze 1000x som podlahol a letel na pivo ako sarkan.
Lenze uz chcem zit bez toho, ak by to nahodou prislo, co isto pride a mam pred tym respekt a strach, ze ci mate nieco co zarucene funguje

Tak zatial ahojte, majte sa a drzte sa
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36701
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Štef
zdravím
Taky zrovna plánuji víkend.
Mame větši narozeninovou oslavu, na celý den, takže bude grilovačka.
Navíc má vyjít počasí, sluníčko...
Píšeš dobře,volné vlákno je Ti samozřejmě taky plně k dispozici.
Přeji všem krásný zbytek dne a taky hezký víkend.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/09/2016 15:29 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36706
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Ahoj Stefo. Na liečení nám odporúčali pre začiatok mať vopred pripravené nejakú výhovorku, prečo nemôžem vypiť. Vopred preto, aby si tým nebol zaskočený a nemusel narýchlo niečo vymýšľať. Mali sme tam aj tému úvahy "Ako budem odmietať alkohol". Či budeš mať pokoj to neviem, pretože niektorí vedia byť neodbytný. Treba, keď ťa bude niekto núkať, byť neoblomný. Nedať sa prehovoriť. Časom si zvyknú, že nepiješ. Najjednoduchšie by bolo povedať Nie, nechcem a trvať na tom a nezdôvodňovať to(asertivita). Ale myslím, že pre začiatok tá výhovorka nie je na škodu, ale trvať na nej.
Čo sa týka baženia. Ja sa vyhýbam krčmám(tam som pil-riziko pre mňa). Ak už musím na nejakú firemnú akciu, tak som si to v práci zariadil tak, že som vopred povedal, že nepijem. Oni to vedia a nikto ma už ani nenúka. Zvykli sa na to. Alebo ma ani nevolajú. Veď čo už s abstinentom tam, kde sa ide piť. Vyhýbam sa aj smädu(prvá vec, čo ma kedysi napadla, bolo pivo od smädu). Teraz so sebou nosím vodu. A ak aj mám craving, tak u mňa fungujú dve riešenia. Naliať sa vodou a hlavne odviesť pozornosť, myšlienky od napitia sa. Čítam si, hrám hry na nete, zacvičím si(kúpil som si pár činiek).
Ale skús si nájsť aj niečo na nete. Daj si do vyhľadávača craving,baženie a vyhodí Ti toho veľa. Ak si to nezapamätáš, napíš si to a kedykoľvek prečítaj. Prajem Ti nech sa Ti darí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36708
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Ale najviac informácií, ako zvládať alkohol, získaš na A-kluboch alebo AA. Oni to majú odžité. To sú najväčší odborníci.
Na klube sa niečo spýtaš a hneď dostaneš odpoveď. Nechápeš, vysvetlia Ti. Hneď. To je výhoda klubov. Tu niečo napíšeš a na odpoveď musíš čakať. Chýba tu okamžitá spätná reakcia. A ani sa napísať všetko nedá.
Nedá sa tu napísať niečo, čo Ti niekto na klube povie len napríklad za 5 minút.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36714
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Stef,
Krtko dobre poradil, souhlasím a faktem je, že někteří lidi dokáží být neodbytní při nabízení.
Za sebe v první dny abstinence jsem nikam nešla, jsem byla ráda, že vůbec jsem...
To, že je člověk alkoholik stejně není tajnost, provalí se to při akcích, jenomže nektěří lidi jsou škodolibí a když vidí, že už odmítáš pití , tak o to více Ti nabízí.

Jako, ženská jsem to odmítala,že držím dietu, sportuji a podobobně, tak alkohol nechci, nebo ty léky, budu ještě dneska řídit auto....
Taky jsem, ze začátku, když už bylo lépe říkala různé důvody odmítání, ale nakonec se mi osvědčilo nic nevysvětlovat a říct: Ne, já nechci, děkuji.A třeba i důrazně a opakovat.

Je to moje věc a nejsem povinna to každému vysvětlovat, takže jsem se vyprdla na zdůvodňování a už říkám jenom toto, tak jak to je. Proč? No , nechci, co na to není k pochopení)))
To bažení si musíš srovnat v hlavě sám. Vycítit spouštěče, každý to má víceméně individuálně.
Já do hospody nechodila ani v době pití, ale kdybych chodila, tak bych se ji vyhla, minimálně v začátcích.
Uvidíš vše se časem urovná, mě už to ani nepřijde, že chystáme dnes oslavu.

Prostě to tak je, že si nepřipiji alkoholem, vždyť svět se bez mého ťukance nezboří, -citace JA, no a já se i bez toho přípitku skvěle obejdu.

Chce to čas a modelovat svoji abstinenci
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/09/2016 10:05 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36716
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Ještě bych ráda doplnila jednu věc co jsem praktikovala v začátcích.
V době, kdy to bažení bylo o dost silnější v tom začátku a měla být nějaká rodinná oslava, kde prostě musí člověk ze slušnosti jít a kde jsem se ja v minulosti vždycky předvedla s pitím, tak jsem si po té oslavě naplánovala třeba bazén, kino, různě.
Je to čistě individuální rada a ne každému se hodí, ale mě to pomohlo.
Na něco se pak těšíte.
Jednoduše v těch začátcích, mě to vyhovalo. Ten den končil jinak, hezky. Modelovala jsem)))
Předtím , když jsem pila, tak by to dopadlo, tak, že bych se tam předvedla, druhý den doléčovačka pokračováním vyprovošťovaků ...
Takhle ten den již nekončil, popřála jsem a šla dělat to co mě více baví. Plánovat, hledat a zkoušet i nové věci.
Štef,
když opravdu vytrváš a budeš hledat co Tě více baví a spouštěče a i odbornou pomoc, vše zmobilizuješ na svoji abstinenci, tak se Ti vše časem upraví .
Netvrdím, že budeš jenom happy, život přináší problémy, ty jsou a budou, ale budeš je lépe zvládat.
Jen jsem Tě chtěla povzbudit a časem jestli vytrváš, tak to pro Tebe taky už bude pouze jednoduchý koment, jak jsem Ti ho napsala prvně, , že dneska máme tu grilovačku ( a to zde alkohol bude).A nic více neřešíš. Prostě nastane vyrovnavost, které předcházelo uznání, že jsem alkoholik a cesta pokory.
Drž se!
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/09/2016 10:32 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36723
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Souhlasím s tím, že zezačátku je to odmítání fakt docela těžký.
Přestal jsem pít a ty nervy asi tak první dva měsíce byly obrovský. Určitě dlouhej dojezd všech těch alkopsychóz, kocovin, nervů, atd. ..
Pamatuju, jak jsem se připravoval třeba na jeden pohovor kvůli práci asi týden.
Pořád jsem si představoval, jak ten zákazník, co zadával práci-známý s kterým jsem předtím x krát popili, šáhne do tý svý knihovničky v kanceláři a po domluvě s mrkáním a smíchem vytáhne tu svou láhev Jacka Danielse, co tam vždycky měl a na kterou jsme se po domluvě vždy vrhali.
No a pak vzhůru na pivo.
Zasr rituál!
Já si to zkoušel tuhle scénku odmítnutí v jeho kanclu dokonce před zrcadlem, psycho.
No a pak to šlo vlastně docela snadno.
Mám ALERGII. Prostě mám alergii na alkohol, povídám mu.
Hahaha! To nemyslíš vážně ...
Ba jo, skálopevně sem trval na svým.
Mám ALERGII. Dlouho jsem to nevěděl, ale je to jasný. Mám alergii na alkohol, bohužel!
A v duchu se usmívám a říkám si, Di do pr...kamaráde.
Tak prousmívám ještě pár minut a je to.

Úplně mi to připomnělo, jak jsem se, jako malej děsně bál skočit z jednoho skokaňáku do vody. Bratranec a další starší kluci si mi smáli. Pak jsem se jednou odhodlal a skočil. A pak už to šlo a bylo to snadný.

Dnes už vím, proč jsem měl takovou trému z prvních odmítnutí a proč to bylo tak těžký.
Prostě sem násilím měnil svou alkoholickou osobnost. Změna psychiky vo sto procent. Nebo o pořádnej kus.
Jinak to ale nejde.

A souhlasim s tím, co tu kdysi napsal Genno. Zpočátku těžký, teď mi tyhle situace už příjdou jako maličkosti.
A někdy se už při odmítání potutleně uvnitř usmívám.
Co vy vo tom víte, vo tom chlastu, vy nabízeči, NIC.
Když sou to pro vás takový zábavný vodičky, tak si je klidně lemtejte.
Mě to nezajímá.
-----
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/09/2016 11:37 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36726
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Mě pri minulem "posezeni" tak nastvaliva ranili (umyslne) mi nejblizsi. vcetne me nejkamaradky,(taky,alkac), ze je pro me ted lehky je poslat do pr. A ani nic nevysvetlovat. Byli opili a v alkovejmyslech se dotkli moji rodiny a meho manzelstvi (udajne skoronevěry atd).2 dny jsem byla smutna, resila to. A ackloliv to nebyla ani pravda (nakonec nikdo nic za strizliva nepotvrdil, ani si to nepamatovali), bylo zbytecne dusno. A pak jsem si rekla: Dost!, ja tyhle lidi fakt nepotrebuju. A desne se mi ulevilo. Nebudu jim NIC vysvetlovat.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36729
Re: neporadim si sam so sebou Před 7 rok, 7 měsíce  
Prominte preklepy. Telefon chytrej, ja trdlo
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter