Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...22232425262728...31
Dolů
Téma: Jak dál, když selžete...
*
#42738
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Taky jsem to nedával poslední dny. Jsem strašně unavený po několikadenním tahu. Takže znovu a lépe ). Jak dáváte ty první dny? Tedy jestli máte nějakou radu?
Ronald
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42739
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Romiano napsal:
Taky jsem to nedával poslední dny. Jsem strašně unavený po několikadenním tahu. Takže znovu a lépe ). Jak dáváte ty první dny? Tedy jestli máte nějakou radu?
Zdravím,
jak které ty první dny, těch několik prvních pokusů skončilo pokračováním v pití.
a bylo to čím dál horší a čím dál větší dávky.dopíjení se.
Pak jsem se doslova musela zatnout, žádné peníze, manžel první dny doma (dovča), pak na telefonu . Já už to tu někde pslala. Několikrát oblečená, vybraná kasička dětema seděla na chodbě doma, že jdu, jenom pro jedno, dve piva...prostě vytvořit si chráněné zázemí doma. Jestli to nejde tak léčebna a taky AA.Kvůli dětem bych přestala tak maximálně na týden, kvůli sobě a pro sebe, to je jiné, to mi zatím funguje. Jsem sobec...stydím se zato, ale je to tak. Kvůli sobě to funguje.
Zatím , zatím se držím. Byla to to třepavka,vidiny, teplo, zima, nebylo co zvracet, neklid. motání.
Potřeba- Doplnění draslíku, ostropestřec, chlorela,hořčík a pít čaje, vodu a mluvila jsem sama ze sebou, že už vlastně takhle dál nemůžu. Krůček po krůčku. Ze začátku nejít sama do obchodu, mít suchou domácnost, teda u mě je potřebná.
Zašla jsem si k mudr, ŘP mi nevzala, testy (krev)udělala, žádná sláva ten výsledek.
Bylo by toho více, ale nechci se pořád opakovat, já už to tu psala xkrát. Najít sebe samou, pak nastane klid a smíření, ale je to drill. Pak první návštěvy, nenálívám já, vylíval se zbytek po dochodu návštěvy...toho je více.Naposledy, mě ale manžel docela i naštval, ,on de facto abstinent donesl domu potajmu šampus , dal ho chladit na terasu, to jsem se pak dozvědela a s tím, že už dle něho dlouho nepiji nám nalil... dle něho dlouho)))dle mě to je hooooodně krátce a je na celý život a hned po sauně naklusal s vychlazením šampusem a s skleničkama, prý oslavíme naši novou saunu....ne nevypila jsem si.
Ani jsem to tu ještě nepsala, ale byla to zkouška, on to tak nebral. On není alkoholik, on to nechápe, nemyslel to zle.
Takhle to mám já, ale je to individuální.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/02/2017 11:15 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42740
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Bude to boj... Opravdu jsem z toho pití celkově už unavený a vyšinutý. Přitom se mě teď docela v životě daří, ale ten alkohol mě zase nadělal paseku na duši. Piju, když se daří i nedaří..
Ronald
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42741
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Romiano napsal:
Bude to boj... Opravdu jsem z toho pití celkově už unavený a vyšinutý. Přitom se mě teď docela v životě daří, ale ten alkohol mě zase nadělal paseku na duši. Piju, když se daří i nedaří..

Únava, na to pouze praktická rada, doplň draslík, dej si chlorelu, ostropestřec, magnézko-ale to je pouze praktická rada, nikoliv řešení alkoholismu jako takového.
Co se týče léky na depku, tak já nic nechtěla, chtěla jsem si to "vyžrat" se vším všudy, nebýt otupělá, ale procítit to tak jak jsem si to nadrobila. Zase individuální , neznám Tě, nejsem mudr, nevím co máš za problémy s depresema, takže to ber pouze jako můj postoj, jak to mám já. Ačkoliv přiznám se v době, kdy mi doma umírala mama na rakovinu, chtěla umřít doma jsem se ládovala Persenem, ale to bylo něco jiného, jiná situace.
Jakou máš mudr a co ji říct, zase moc neporadím, nevím jakou máš profesi, jak by to u Tebe dopadlo.
Zkus i ty AA, já tam zatím nebyla, já mám trošku problém jít mezi lidi osobně co neznám (ale to je můj osobní problém),ale i přesto Ti to to doporučuji i to co sama zatím neznám.
To Ti spíše poradí Ti co s tím zkušenosti mají.
Léčebna, tak tu mám jako plán B, když selhám. Jestli nemáš možnost si vytvořit doma v začátku chráněnené zázemí na vytvoření prvotního detoxu, dohled, kdyby něco, pak je to o to asi možná těžší.
Pak nastanou otázky, až toto bude za Tebou, jak odmítat alkohol, jestli se zprvu vyhnout rizikovým akcím, myslím v začátcích a podobně. To je vše postupně, to je ten krůček , po krůčku.
Držme se! Co jiného dodat, že?
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42742
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Ještě doplním praktickou radu, krevní obraz, jak jseš na tom , nebo jaterní testy, to můžeš požádat mudr i bez nějakého vysvětlování, pro přehled, ať víš jak na tom jseš i po této stránce.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42743
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Romiano, píšeš:
Bude to boj... Opravdu jsem z toho pití celkově už unavený a vyšinutý. Přitom se mě teď docela v životě daří, ale ten alkohol mě zase nadělal paseku na duši. "Piju, když se daří i nedaří"...
Odporúčam:..."daj si od alkoholu pauzu, či sa darí alebo nie!"

Oddýchnu si: hlava, telo i duša.

Stopka Ti ukazuje priamu cestu...

(Rozum máš = vyber si! Zodpovedáš sa predovšetkým sám sebe!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42744
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Beru pár týdnů AD a je pravdou, že jsem na podzim už měl strašné stavy v psychice. Teď beru AD cca 2 měsíce. Není to bůhví jak lepší, ale lepší to je. Oproti říjnu minulého roku. Bohužel se mě zase rozjelo teď pití. Vždycky, když dojde k nějaké kalamitní situaci v mém životě, řeším to alkoholem. Bohužel jsou to několikadenní tahy a potom pár dní si dám pokoj. Vím, že ten alkohol mě vlastně deprese jenom rozjíždí nebo minimálně je to ještě horší. Ale touha po okamžité úlevě je silnější. Vím, že je to ale cesta do pekla.
Doma mohu mít suchou domácnost, bydlím sám a o to je to někdy horší. Trápí mě prostě ta večerní samota. Na televizi mě nebaví se koukat a život upíjím v teple domova.
Takže stačí si prostě nekoupit nic domů )
Ronald
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42745
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Ono, to tak vyzní, že skoro až "jednoduše" stačí si pouze nekoupit nic domů...ale to je jenom kousek toho celku.
To by bylo pak velice jednoduché, ale suchá domácnost je takový ten prvotní základ toho všeho.
Co s časem, že? Jak ho naplnit, když se pilo? To už je na Tobě.
Někteří z nás, i já třeba a to bych o sobě v životě neřekla, že mě bude bavit sport, teda nic extremního, takové lehké fitko, ale i tak))) Já a pohyb)))
A to se mi najednou uvolnilo endorfinů, spokojená, že něco dělám pro sebe. Každý si něco najde co ho baví, nebo bavilo, ale to až potom co si to srovnáš v hlavě, co s časem, který se propíjel...
A to, že přestaneš pít, neznamená, že svět bude najednou růžový a bez problémů, to ne, akorát to s čistou hlavou lépe zvládneš. A ty nádherně rána bez bolehlavu a mít plány .
Taky v první dny , teda spíše až potom detoxu, takže týdny, jak u koho, přijde pak euforie, ta je zrádná. Takže pokora...Potom až po nějaké delší době přijde stereotyp, však nepiji, "jsem dobrý"takže hýčkat si to co si započal, neuhnout z cesty. Nesrovnávat se s jinýma, však já jsem tolik ani nepil, co když vlastně, jsem ani alkoholik nebyl?...To je tenký led.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/02/2017 12:57 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42746
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Romiano napsal:
...Ale touha po okamžité úlevě je silnější.
...Vím, že je to ale cesta do pekla.
...Doma mohu mít suchou domácnost, bydlím sám a o to je to někdy horší. Trápí mě prostě ta večerní samota. Na televizi mě nebaví se koukat a život upíjím v teple domova.
Takže stačí si prostě nekoupit nic domů )

...alkoholik trpí keď pije, aj keď sa spamätáva z opice/kocoviny alebo keď ho prenasleduje syndróm = súbor abstinenčných príznakov.

Nepijem, ale pamätám si ich doposiaľ.

Možno aj preto lebo ich už nechcem prežívať opakovane.

Odporúčam vydržať tento silný nátlak a nápor, hoci aj s AD, ktoré neskôr už nahradí nová - uzdravujúca sa a odolnejšia psychika.

Pomôcť pochopiť aj definovať proces prebiehajúcej úzdravy a konsolidácie psychiky dokážu veľmi šetrne najmä sprievodcovia/sponzori z AA.


Vyhrať sám nad sebou môžeš iba Ty! A časť zo seba potrebuješ aj vhodne investovať => vzdať sa určitých pôžitkov!

Je to obchod so sebou: - "vzdať sa niečoho, aby som získal všetko/život!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42747
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Já vím, že to zní jednoduše. Chtěl jsem to trochu odlehčit. I tím chatem zde mě trochu odlehne.
Asi bych měl udělat osobní inventuru v životě a pečlivě zjistit, co je tím hlavním spouštěčem mého pití. Teď už asi jen závislost, ale co tomu předcházelo...? S naplněním volného času by neměl být úplně problém. Býval jsem docela činorodý a vydržel jsem u nějakého zájmu dlouho. Spíš mě ten alkohol úplně otupil a o nic nemám zájem, nic mě nedokáže chytnout. Ale beru to tak, že je to doprovodný jev toho popíjení. Člověk otupí a těším se jenom na tu láhev, která mu ten svět trochu "zlidští". Ale vím, že je to špatně, jsem otupělý díky chlastu, život je v podstatě často nesmírně barevný...Jenom ten chlast ten život snase spíše do bláta. Ale ze začátku to tak rozhodně nevypadá.
Ronald
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...22232425262728...31
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter