Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2425262728293031
Dolů
Téma: Jak dál, když selžete...
*
#42812
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Jsem to nedopsal cele - mysleno tak, at si necha napsat nemocenskou od obvodniho lekare nebo osetrovani clena rodiny.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42813
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Ja nevravím, že je to vždy problém. Naposledy to môj zamestnávateľ prijal vcelku dobre. Nevyrazili ma. Dodnes nechápem prečo, ale som rád.
Michal. Viem, že často to tak robia. Alebo si zoberú radšej pár dní dovolenky v práci.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42814
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Rozumný tvor, teda aj zamestnávateľ, by mal akceptovať ústretovosť aj úprimnosť zamestnancov - aj abstinujúcich alkoholikov v remisii...

Mal som šťastie práve na takéhoto šéfa!

Otvorenosť a úprimnosť alebo radšej odchod z kratšej cesty??? Moja voľba, zodpovednosť aj môj výber!

Inak by som klamal aj sám-sebe a v prvom rade iba seba!

Aj úzdrava zo závislosti kráča ruku v ruke s otvorenou úprimnosťou, nielen voči sebe, ale najmä voči okoliu.

Kto celý život "prepil/(aj prežil)" klamstvách, ten nechápe a zrejme ani nikdy nepochopí, tzn. , že ani sám nevytriezvie, pretože mu uniká samotná podstata takéhoto javu aj komplexná úzdrava (zo závislosti).
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42815
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Zuzana napsal:
Do baru, do 20 minut a po dvou pivech naprosto ready! To je to tak strašný?

Strasny? Bude hur, MNOHEM hur pokud to nezastavis! Ty abstakove priznaky budou silnejsi a silnejsi. Bude Ti zle z chlastu i ze sebe samotny ale budes dal pit jenom proto aby jsi unikla abstaku. S chlastem to bude zly, bez chlastu jeste horsi, zacarovany kruh ze ktereho neni cesta ven.

Jedine reseni je si "naplanovat" strizliveni (a abstak) na cas kdy nemusis do prace nebo nemas jine povinnosti (napr. vikend) a prekonat to. Jde to, neboj. No a az se dostanes z nejhorsiho (prvni dva dny) tak zacit pracovat na tom aby jsi strizliva vydrzela. Pokud jsi se dopracovala az k abstakum tak Ti zbyva jen cesta absolutni abstinence nebo uchlastani se - kontrolovane piti uz s nejvetsi pravdepodobnosti fungovat nebude a i minimalni davka alkoholu Te po dlouhem obdobi strizlivosti srazi zpet.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42816
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Ja napsal:
Mal som šťastie práve na takéhoto šéfa!

Mel jsi velke stesti. Ono se na jednu stranu neni zamestnavatelum co divit. Jsou pracovni pozice kde muze zavisly clovek zpusobit obrovske skody (pro sveho zamestnavatele napr. likvidacni). A bohuzel co se alkoholu tyce tak uspesnost lecby a pravdepodobnost recidivy je takova jaka je. Tezko se zlobit na zamestnavatele ze se proste a jednoduse boji to risknout .

Mam-li byt 100% uprimny tak byt ja na miste meho zamestnavatele behem poslednich cca dvou let meho piti tak to bude nemilosrdny vyhazov pod jakoukoliv pouzitelnou zaminkou .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42817
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Gennosuke napsal:
Ja napsal:
Mal som šťastie práve na takéhoto šéfa!

Mel jsi velke stesti. Ono se na jednu stranu neni zamestnavatelum co divit. Jsou pracovni pozice kde muze zavisly clovek zpusobit obrovske skody (pro sveho zamestnavatele napr. likvidacni). A bohuzel co se alkoholu tyce tak uspesnost lecby a pravdepodobnost recidivy je takova jaka je. Tezko se zlobit na zamestnavatele ze se proste a jednoduse boji to risknout .

Mam-li byt 100% uprimny tak byt ja na miste meho zamestnavatele behem poslednich cca dvou let meho piti tak to bude nemilosrdny vyhazov pod jakoukoliv pouzitelnou zaminkou .

Gennosuke,

a aké škody ešte len dokáže spôsobiť utajený zavislák (sabotér alebo diverzant), ktorý sa "zodpovedne" maskuje a využíva všakovaké "mimikry", ktoré ponúka 21. storočie a vynaliezavý duch človeka?


Je rozumné sa skrývať a hoci i nevedomky škodiť alebo otvorene priznať svoj defekt/handycap?
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42837
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Ahojte, hlásím, že je za mnou úspěšný čtvrtý den bez kapičky... Musím se přiznat, že mi k tomu pomohly zdr.problémy (nejspíš žaludeční vředy - bolest břicha po jídle a zvracela jsem i krev)... jsem tak vyděšená, že tentokrát musím vydržet! Manžel o všem ví a podporuje mě.
Jen mě udivuje jedna věc... pořád čtu na fóru o absťáku, že je nejhorších prvních pár dnů... a já poslední dva roky pila denně a posledních pár týdnů či měsíců dokonce láhev (o víkendu i více) vodky denně ... a krom jedné propocené noci (to jsem se potihla stejně když jsem byla v lihu) nic...? jak je to možné? nebo mám ještě něco čekat?...
JanaG
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42838
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Delirko statisticky pry vychazi na 3 - 5 den abstinence. Nevolnost je reakce tela na nepritomnost alkoholu - abstak.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42839
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
JanaG napsal:
a krom jedné propocené noci (to jsem se potihla stejně když jsem byla v lihu) nic...? jak je to možné? nebo mám ještě něco čekat?...

Nemusis na tom byt jeste tak zle aby jsi mela klasicke abstaky. A nebo patris mezi ty stastne a Tvuj organizmus zatim zvlada se s tim vyporadat bez neprijemnych vedlejsich problemu.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42840
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Ahoj všem, tak konečně se mi podařilo přihlásit mám za sebou návštěvu psychiatrie, Atarax na úzkost, Zoloft, který jsem dřív brala na panickou poruchu a Selincro na snížení spotřeby chlastu, ten bude až v úterý, tady v lékárně ho nemají, musela jsem si objednat... Podle Mudr nejsem až taková alkoholička, jen jsem více úzkostná. Máte někdo s těmito léky? Hlavně ten Atarax, na ten spoléhám při abstaku...
Pistácie
Expert Boarder
Příspěvky: 106
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2425262728293031
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter