Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...910111213141516
Dolů
Téma: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem?
*
#43161
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
no právě a to je pak asi velký problém. v dnešní době...když jsem tak přemýšlela - jdeš do hospody s přáteli, oni pijí a ty jsi ten blbec, který si nedá ani pivo..a oni neví, proč. nepochlubíš se...rodina slaví a ty si nic nedáš...samé pokušení..samé výmluvy...na každé oslavě jsi pak za divného, když si nic nedáš. z tohoto pohledu je to pro léčícího se dost těžké. ale to neznamená, že to omlouvám.
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43162
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
vztah ale přece není o vděčnosti...víš, já bych asi ani vděčnost nechtěla...ty víš, že jsem ti pomohla, já to vím taky. stačí jedno díky. a začít znova..
i když je to hodně těžké, já ti věřit, že to vydržíš, nedělat narážky, začít postupně získávat zpátky úctu k tobě? důvěru...
píšete, že je to nemoc...je tedy možná léčba, ale i recidiva... ty to víš, já to vím... těžké pro obě strany
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43163
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
vztah je o všem,bez úcty a vděčnosti ,lásky a starosti o druhého není pro mě vztahem,jen Ti přeju abys za pár let nelitovala ,žes mu dala šanci.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43164
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
třeba přijede a bude chtít se změnit,přestat pít kvůli sobě a třeba to vyjde.třeba mu to bylo dostatečnou lekcí,kdo ví.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43165
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Katka,
Ako rozpoznáš, či ide iba zlyhanie, alebo je to všetko späť - nijako, do hlavy druhého človeka nevidíš a už vôbec nie alkoholika - čaká ťa život v neistote a strachu.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43166
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Katko osobně si myslím, že kdyby se fakt rozhodl, že s tím chce bojovat, že to poznáš. Třebas ne hned, ale po pár měsících ano. Pokud ne, bude si hledat cestičky jak Tě zase očůrat. To může začít třebas jedním, dvěma pivama tak, abys to nepoznala. Jenže v tom zas bude ta podezřívavost a ty na to stejně přijdeš.
Ono je to strašně složitý. Já v okamžik, kdy jsem se rozhodl, že když to nejde s chlastem, že to bude muset jít bez chlastu jsem měl tři měsíce pauzu. Pak jsem se zase ve vypjaté situaci sáhl po flašce a tejden jí cucal. Ale celou dobu jsem věděl, že dělám něco, co nechci a věděl jsem, že nikam to ani nepovede. Jenže ten fuckoff efekt na všechny problémy je u chlastu nepřekonatelnej. Zase jsem přestal a zase jsem se při další vypjaté situace chopil flašky. Ale přesně jsem si pamatoval ten pocit. Už ani hlava ten chlast nechtěla. Ale já to do sebe stejně nalil a prokalil jsem čtyři dny. Ani jsem se tenkrát nijak extrémně nezlískal do bezvědomí, ale celou dobu jsem myslel na to, že to fakt nechci. Pak jsem tu flašku s odporem zahodil. Ze strachu, že když to budu protahovat, že přijde trest v podobě absťáků a od tý doby mám vyloženě odpor k chlastu. Dodnes se mi při představě, že bych měl chlastat zvedá kufr. Opravdu. Vážím si tohoto stavu. Je to třináct měsíců. Otočil jsem život naruby, vrhl se na plnění svých snů. Jen ta koule u nohy tu pořád je.

Někdo, kdo tu byl v léčebně tu psal, že tam se o relapsech mluví dokonce jako o potřebné zkušenosti při abstinování. Možná je to to, jak jsem ti teď popisoval. Člověk se i přes touhu abstinovat musí ožrat, aby se utvrdil, že v tom dál jet nechce.

Je to opravdu strašně složitý. Ale docela si dovolím tvrdit, že kdyby se vnitřně rozhodl s tím seknout, že to poznáš. To pak přejde bych řekl až v skoro abstinenční mánii.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43167
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
ano to máš pravdu, ale přece mi nemůže být pořád vděčný za jednu věc..
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43168
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Katko, ad dlouhodobe plany:
Presne jak pises.
U me by kazdy takovy nepovedeny plan mohl skoncit opetovnym pitim a take skoncil, jak jsem psal. Mel jsem plan - nepit a ze kdyz nebudu pit, s manzelkou se k sobe vratime. Stacila vetsi hadka - rekl jsem si: to nema cenu, nechce se mnou byt. Sup a tri mesice abstinence zahozeny a jedeeeem. Rok v lihu.
Zlomil bych si napr. nohu a nemohl na dovolenou odjet - tak k cemu ta abstinence byla, kdyz nemuzu dodrzet plan a odjet na dovolenou - flaska a jeduuu.

Proste dnes nepiju a zitra uvidim.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43169
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
snad tedy nebudu slepá..hluchá a opravdu bych to poznala. v tom lepším případě.
mám dotaz, dáš si třeba jedno pivo? nebo prostě vůbec?
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43170
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Ani pivo. Jestli je alkoholik, jako, že je, tak jedno pivo je cesta ke druhýmu. Existuje na to citát, nebo rčeí. Jedno pivo je potom strašně moc a dvacet piv strašně málo. To pivo je to, co překoná to tabu a je jen otázka času, kdy si dá to druhý a pak to jede. Ale znám člověka, kterej s alkoholismem též má zkušenosti a pivo pije. Ale nikdy si nedá víc než dvě. Ale to je prostě zase svéráz a žádnej doktor Ti to nedoporučí.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...910111213141516
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter