Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...60
Dolů
Téma: Jsem alkoholik a nevím co dál
**
#644
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Pro Vlastu Vaňouse, dovolím si tu přezdívku zkrátit na VV, jestli se nezlobíš či nezlobíte. V prvé řadě bych trochu brzdil, nebo mě vyplašíš.
ICQ mám u svého profilu: 161-971-767, ale raději bych se držel tohoto fóra, není to tady zase až tak složité a aspoň budou mít ostatní uživatelé / pacienti možnost se něco dozvědět, stejně jako my od nich.

Je mi 32 let, příští týden 33, doporučuji přečíst si všechny moje předchozí příspěvky již od začátku tohoto vlákna, dost věcí jsem tam napsal. Jinak nejsem vůbec společenský, píšete o rodině, dětech, manželce, švagrovi, já jsem z trochu jiného "těsta". Dříve jsem bydlel v letech 1995 až 2000 samostatně na vš kolejích v Brně, kde jsem prožil nejhezčí chvíle svého života, a to i bez alkoholu. Pak to bylo různé, ale měl jsem už tehdy psych. problémy, dost mi pomohla moje současná přítelkyně. Celé se to zlomilo tak cca před 2 lety, přesně nevím - začaly osobní, pracovní, finanční a další problémy atd. Dnes opět bydlím u svých téměř 70-letých rodičů, připadám si tu jako v DD. Kvůli alk. excesům mě přítelkyně cca před měsícem opustila. Sice spolu komunikujeme, ale z její strany není cítit prakticky žádný zájem ani podpora. To i na tomhle fóru tu z Vás ze všech cítím obrovskou snahu mi poradit, pomoci, posílat kontakty, telefonní čísla, reference na různé léčebny, AT poradny. Odvézt mě také má kdo, fakt se o mě nebojte Kdyby to bylo nutné, jistě bych vás požádal.

Co se týče pití - je to stejné jako u Tebe, člověk začíná jako běžný konzument a končí jako těžký alkoholik. Schovávačky, lži, utrácení peněz, no a na chalupě, kde jsme vlastně s přítelkyní čas bydleli, tam se z voňavé chaloupky stal během roku jakýsi "lihovar". Od Tebe se liším tím, že jsem nikdy nepil pivo, jen víno - kupované nebo vlastnoručně vyrobené a vodku si ředím s ovocnými šťávami či limonádami tak, že se to dlouho nedalo poznat. To je dobrý nápad, ne? "Schovat vodku do limonády?" Vlastně tys to schovával do toho piva. No to je jedno. Všude je to asi stejné.....
Jinak jsem z okresu Náchod, Královéhradecký kraj.
Radim
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 161-971-767 Pohlaví: Muž Místo: Hronov Narozeniny: 03/16
Poslední úprava: 11/03/2010 14:07 Provedl: Radim.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#645
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj všichni,Radime, Ivliku, Květo,Hani.....Zase jsem tu týden nebyla a zírám,jak to tady šlape . Teď co abstinuju nějak nemám čas .Včera plavání,kino ( film Katka,hodně drsné), hlídání dětí kamarádkám,ale nebudu tady prudit svými aktivitami.Jen jsm chtěla napsat Radimovi,aby se neděsil.Byla jsem pokaždé v jiné léčebně a musím říct,že každá je jiná.
Jak přístupem lékařů,tak režimem.Už jsem tady psala,že mě osobně pomohly Horní Beřkovice,kde jsem paradoxně léčbu nedokončila, a potom Bohnice.Nejlepší detox je v Plzni ve FN (jiný znám jen z vyprávění,ale prý nic moc).
Jinak jsem si léčbu zopakovala 5x,než mi všechno "docvaklo".
Irena
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeňsko Narozeniny: 03/04
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#646
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Irenko ráda tě zas čtu.Máš hodně aktivit to je super ne?Někdy člověku trvá než mu docvakne já musela 2*.Léčebna opravdu není děsivá,jen začátky jsou těžší než si člověk zvykne na určitý režim a o tom to je.Ptáš se Radime proč ambulantní léčba je mín učinnější,je to právě kvůli režimu a určitý zodpovědnosti k sobě a to ti v AT nedají.V léčebně na tebe mají víc času,můžeš tam právě při psaní těch "hrozných" deníků a referátů o sobě přemýšlet a budeš se divit,dozvýš se o sobě věcí na kterých pak můžeš pracovat.Jsem moc ráda,že se s námi dobře cítíš a věř, že ti hodně přejem zdárné uzdravení a to jak z chřipky,tak z F10.Pro VV:nevím zda byla otázka směřovaná na mě/v které lečebně jsi byla?/.Ale odpovím:2* v Bohnicích,takže nemůžu srovnávat s ostatníma léčebnama,ale je mi to jedno,pro mě je důležitý výsledek a můžu ti říct,vlastně napsat,že podobnost je jak s Nechanicí/emi/,tak se Sternberkem.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#647
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Jo a ještě jsem chtěla pozdravit Květušku,Hanku,Ivana atd...
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#648
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Irenko, Ivliko a Hani,
tak jsem již docestovala do svého příbytku - všude dobře doma nejlépe.
Irenko, dokument o Katce jsem viděla první díl v televizi, ale je to už delší dobu, dost jsem to prožívala, protože v tu dobu expedimentoval můj syn. V televizi hovořili, že se natočil druhý díl a že bude v kinech. Takže už jsi ho viděla. Prý se jí narodilo děťátko a opět nevydržela. Ty drogy jsou fakt hrozný.

Ještě, že tu jste vy a jste fakt skvělí. Myslím tím i pány, kteří sem od založení fóra přispívali a přispívají: pan Alfons, Zdenek, Ivan, Vlasta Vanous a další.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 11/03/2010 19:08 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#649
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj čtu všechny příspěvky i od holek a na konec sleduji ne jen tady že my alkoholici jsme všecí stejní a opravdu ti chcem pomoci!Četl jsem tvůj článe a koukám že se ti taky hodně věcí nelíbí jak se k tobě zachovala přítelkyně atd. Ale jsi poměrně mladý kluk tak se schop ne a ukaž každýmu že jsi chlap!Zajímalo by mě jak tě vnímá okolí ale já to vím skrátka že jsi alkoholik a k ničemu že?Ale víš jak je položíš? Že půjdeš na léčení a budeš se snažit . Já ti můžu napsat čím déle jsem pil tak o mkě pomali nikdo neopřel ani kolo tak to je!A strácel jsem kamarády a býval bych stratil i práci.Skrátka tak to je zeptej se i jiných co jsou tu !Ještě jsem ti asi nenapsal jak jsem se na léčení dostal.V sobotu jsem opět pařila seděl jsem v dílně a přišla manželka a říká mě měl by jsi s tím pitím něco dělat já opět svou hlavu na ostro jsem ji řekl budu s tím něco dělat až já budu chtít ty jmě do toho nebudeš povídat.Tak manželka odešla a já pil dál a myslím že jsem si byl koupit ještě vlašku a sedím a popíjím a na jednou se ve mě něco stalo už jsem tedy popravdě měl dost a začal jsem nad sebou přemýšlet.Tak jsem si říkal co dál tak to nejde před 3 lety dvakrát řidičák pryč stálo to asi 10 000 což já rád řídím to bylo něco hrozného pro mě potom rodiné problémy což znamená s manželkou s dětma s mou mámou atd.A nakonec mě už nebylo nějak dobře co po psych stránce tak fyz stránce začínalo nějaké pocení třes atd no skrátka narovinu aj jsem přemýšlel o sebevraždě normálně vymaštěnej .No a tak jsem si zavolal manželku do dílny a říkám a dost ted jsem se rozhodl a jedu se léčit.A manželka mě řekla stejně zase cukneš už jsem to totiž udělal kolikrát.Tak jsem ji řekl zavolej švagrovi jestli mě odveze no a za chvilku přijel švagr se sestrou a říkají ty zase vypadáš byl jsem na šrot ale vše sií pamatuji . No a myšlenky byli takové opět cuknu ale zase tak to nejde no honilo se mě hlavou hodně věcí hlavně že to tak nejde to je to pití tak na průser.Tak ten den jsem všem řekl že tedy pojedu jestli mě tam odvezou tak že jo.A abych napsal pravdu tak potom si nic už nepamatuji.V neděli byl doma nějaký divný klid já střízlivěl u televize manželka o léčebně nic neříkala já byl taky radši potichu nic jsem radši nepřipomínal .V pondělí jsem šel normálně do práce a práce stála za prdlajs pořád jsem přemýšlel co dál věděl jsem že do léčebny budu muset at ted nebo později sám si nepomůžu.Odpoledne jsem přijel s práce opět jako pu´tka jsem moc nemluvil a koukám v obyváku připraveny pantofle a nějaké věci už jsem trošku tušil co se děje tak se ptám manželky co to je?A ona mě odpověděla mluvila jsem s p.doktorkou Miklovičovou se Šternberka a ve středu mezi osmou a desátou nástup na léčení a musíš mít sebou rozbor krve tak jsem jel v úterý ráno na krev a odpoledne pro výsledky to už jsem ani v práci nebyl byl to dost fofr.A abych ti řekl pravdu chtěl jsem taky cuknout ale řekl jsem si nebudu se sebe dělat sračku co by si švagr a všecí myslely.A tak v úterý večer to bylo vše jasné že tedy jedu . No tu noc jsem nespal nervy v háji ale nakonec jsem se přemohl skrátka jsem jim ukázal že nejsem jenom slibotechna ale chlap!U nás na vesnici o tom nikdo nevěděl že jsem jel .Manželka jela potom dát neschopenku na firmu a říkala šéfovi co se děje . Potom mě volala a říkala že šéf povídal že je to supr že mě drží palce atd.To bylo pro mě velké potěšení to bych od šéfa nečekal.A manželka když jsme si volali tak říká ten tě pozdravuje a ten ti drží palce a víš to bylo pro mě potěšení něco takoví zvláštní když jsem pil tak po mě ani pes neštěkl.Já už nevím jak bych ti to napsal aby jsi se rozhodl ale chtěl bych aby všecí co pijí měli pocit co já skrátka je život o něčem jiným.Ještě jsem ti nenapsal když jsem tam nastoupil tak asiza týdeen tam dovezli pacienta který měl delírku a museli mu píchat alkohol a pomali snižovat jinak by to nepřežil a takovích jsme tam měli hodně a o ty jsme se starali to byli tak zvané služby na příjmu. Myslím že by jsis to taky rozm,yslel či jít nebo nejít můžu ti napsat hrozný pohled no hrozný.A tak jsem mohl dopadnout i já ještě chvilku a bylo to.A jinak ti píšu na rovinu Šternberk je to procházka růžovím sadem!!!!!!!!!! Tak se zatím měj a pozdravuji všechny co sem chodí!
VLASTA.VANOUS

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#650
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Díky za podrobný rozbor, ale nechte mě plís vydýchnout, takový kopec informací nemohu zpracovat tak bleskově, až si to trochu proberu, tak se k tomu vyjádřím a třeba se i podle toho zařídím. V každém případě díky pane VV za perfektní rozbor situace. Zapomněl jste ještě asi uvést jak je to s pacienty z jiných krajů a jak je dlouhá čekací doba a také zda je nutné kontaktovat místní AT ambulanci, což bych rád tak jako tak. Zatím se mějte. Radim.
Radim
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 161-971-767 Pohlaví: Muž Místo: Hronov Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#651
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
JEŠTĚ TEDY ODPOVÍDÁM NA DOTAZ JAK JE TO S PACIENTY Z JINÝCH KRAJŮ.STAČÍ ZAVOLAT PŘÍMO TAM A ONI TI ŘEKNOU MYSLÍM ŽE TAM NENÍ ŽÁDNÝ PROBLÉM PO MĚ CHTĚLY JENOM VÝSLEDKY ROZBORU KRVE A DO TŘECH DNŮ JSEM NASTOPIL . ZÁLEŽÍ JESTLI TAM JE VOLNO. TAK SE DRŽ A PŘEMÝŠLEJ A KDYŽ TAK NĚKDY PÍSNI VÍCE RAD TI DÁT NEMŮŽU A Z TED ZÁLEŽÍ NA TOBĚ AHOJ!
VLASTA.VANOUS

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#652
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Díky VV za vše, včera jsem tam napsal vedoucímu lékaři Oddělení č. 7 (závislosti), panu MUDr. Jiřímu Martinů, ihned dnes ráno mi odpověděl - prý by bylo vhodné, kdybych jim tam zaslal zprávu o průběhu dosavadní léčby od psychiatra (jelikož tam jsou i jiné problémy nežli jen ty závislosti) a dále mě požádal o moje tel. číslo, byl jsem tedy mile překvapen rychlostí i vstřícností.

Zatímco z Nechanic mi žádná odpověď od nikoho nepřišla ani po 14 dnech nebo snad i déle !! Ačkoliv jsem je tam několikrát kontaktoval, vše složité, nemotivující atd. Tam to bude asi vážně spíše "kriminál" nežli léčebna. Dost to nechápu, přitom je to detašované pracoviště Fakultní nemocnice v HK...

Prošel jsem si i webové stránky PL Šternberk, vše vypadá docela srozumitelně, jasně, tam mi to opravdu spíše připadá (pochopitelně na první pohled a dojem) více jako řekněme lázně nežli nějaký ústav pro nejhorší zločince.

Jo a něco pro zasmání, co mě fakt pobavilo
"Co si s sebou rozhodně neberte:"
- nic, co by vyvolávalo bažení, např. pivní tácky, trička a předměty propagující alkohol nebo drogy...
Tak mě napadá, že bych si s sebou vzal celou sbírku pivních tácků, které sbíral děda od mládí až do svých cca 90-ti let, dále všechna CD skupiny Kabát.
Radim
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 161-971-767 Pohlaví: Muž Místo: Hronov Narozeniny: 03/16
Poslední úprava: 12/03/2010 10:48 Provedl: Radim.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#653
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Já ti jako nechci radit špatně ale tam proti Nechanicím to je do opravdy super já kdybych ještě jednou tomu propadl tak už vím kam jít jedině Šternberk taky nám tam říkali jenom jednou skuste čuchnout k alkoholu hned volejte sem a domluvíme se na nástupu nenechte to dojít tak daleko jako poprvé a mají pravdu.Že si ještě tak vspomínám byli na našem odddělení také pacienti kteří měli i psich. problémy tak byli chvilku na jiném pavilonu a až se spravili tak přešli k nám .To to vše je v jednom areálu.A dokonce jsme chodili my s 21 umývat nádobí na tyto pavilony to chodíš na 3b a 9a a na15 to je taky supr aspon se nenudíš to já rád chodil taky tam můžeš na počítače atd no skrátka supr a MUDR MARTINŮ JE PRIMAŘ MIKLOVIČOVÁ DOKTORKA ZÁKUTANSKÝ DOKTOR PAK TAM JE MAGISTRA KREJČÍ PODOTKNU MLADÁ HOLKA ASI 27 A DOKTOR KOLDA NO SKRÁTKA VYNIKAJÍCÍ PERSONÁL TAK DEJ VĚDĚT JAK CO JU!
VLASTA.VANOUS

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...60
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter