Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...5354555657585960
Dolů
Téma: Jsem alkoholik a nevím co dál
**
#46167
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Dobré ráno,jsou situace kdy se neudržíme a podlehneme iluzi ,že se nám s lahví uleví,na malou chvíli
to tak je ,po vystřízlivění zjistime,že se nic nezměnilo a ješte k tomu přibyl pocit našeho osobního selhání.
V naší rodině taky rakovina zabíjela a další člen bojuje.Odešla maminka ,pak teta.Rosničko nenaděláš nic ,jen se časem s tím smířit.Ale jsi tu za sebe .Tak držím pěsti.
Drahoslavo .Ty už bojuješ í za děti,celý můj život provází vzpomínky na dětství s otčímem alkoholikem.hádky,útěky před ním i v noci,mlácení,rozbíjení nábytku ,oken,zapalování,věšení se atd.Ti co prožívali dětství s rodiči alkoholiky ví o čem píšu a neseme si to v sobě celý život.
Škoda,že tvůj manžel to nevidí jako ty a nesnaží se svým potomkům připravit krásně dětstvi.Udělej vše pro to ,aby Tvé děti byly ušetreny už tohoto,vnímají to vic než si myslíš. Í za cenu odchodu od manžela ,zřejmě se ti bude abstinovat daleko líp ,stresovat se Tě přivede zpět k láhvi.Drž se.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46168
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Zdravím
Je mi 29 let a už delší dobu mám problém s pitím,vlastně piju od svých 16ti let..Dřív to bylo pravidelně každý pátek nebo sobotu s klukama do hospody,takže to pro mě nebylo nic hrozného na pár kousků,ale postupně se dávky zvyšovali..vše vlatně začalo na jaře, kdy jsem se rozešel s přítelkyní jsem začal pít pravidelně každý den 5 a více piv,do práce jsem chodil unavenej a vše mi přestalo bavit za necelý měsíc už to bylo 8 piv a i jsem ztratil kvůli pití práci, začaly mi i stavy úzkosti kdy mi po obědě nebo během dne začalo bušit srdce,stavy bezmocnosti,unavenost, třes rukou. V práci jsem dostal odstupný a dá se říct, že celý léto jsem propil,uvažuji o léčbě ale nedokážu si představit pár měsíců v léčebně, poslední měsíc když mám někam jít,tak se celej rozklepu a myslím až bude večer a mohu si dát pivo at se citím líp a uklidním se..na druhou stranu tam i vlastně chci, nebo něco ze sebou dělat a změnit, nevím jestli to sám zvládnu v tomto stavu si přítelkyni nenajdu, parkrát jsem se pokoušel abstinovat, vydržel jsem to max 2-3 dny a pak jsem se opil ještě víc. Bydlím sám v baraků jen se psem, a asi má na tom podíl i nuda a samota..poslední měsíc komunikuji jen přes fb s kamarádama..
Michal Novák
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46169
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Mně taky na léčení nikdo nedostane a ambulantní léčení pro mě není, na to už jsem moc "pokročilej" alkoholik. V blázinci jsem už byl a vracet se tam nechci.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46170
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Nuda a samota, to znám, mám to taky tak, tak aspoň s tou sklenkou je večer veselejší.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46173
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Michal. A od nás čakáš čo? Zázračnú radu? Keď už sa doma nudíš, čítaj si príspevky. Máš tu toho dosť. Hlavne niečo so sebou rob. Skús si najsť nejaky klub abstinentov. Možno pomôže pre začiatok.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46174
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahojte, rosnicka nie si sama Aj ja som to mala uz mesiac a posmykla som. Mali sme doma velku party a neustala som to. Ale chyby clovek robi. Jedno viem ale isto. Chcem bojovat dalej a aj budem! Neberem to za velke zlyhanie ale berem to,ze viem,ze stale v tom nechcem pokracovat a bolo mi 100krat lepsie bez chlastu. Chyba= krok dalej v sebe samej. Ppkracujem a nepijem. Bol to preslap a ja viem,ze nabuduce sa mi podari prekonat pokusenie. Dakujem vserkym za podporu a drzim palce vytrvalcom a aj posmyknutim. Verim,ze raz to zvladneme lavou zadnou ako nas krtek
Tamara
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46175
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Tamarka, Krtek sa pošmykol strašne veľa krát. Teraz sa mi už nejakým zázrakom nešmýka. Zmieril som sa s tým, že alkohol nie je pre mňa a už s ním nebojujem. S ním sa nedá vyhrať, je silnejší než ja. Zvykol som si bez neho. Každý máme lepšie aj horšie dni. Ale aj keď mám ten horší, viem že príde po ňom lepší. S alkoholom by bol každý len horší. Zmieril som sa nie len alkoholom, ale hlavne sám so sebou. So svojou introvertnou povahou. To bol dôvod mojich začiatkov pitia. Rozvezoval mi jazyk. Takto, ako je to teraz, je mi fajn a nemienim na tom nič meniť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46176
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Zdravím všechny na fóru, dneškem 25 dní střízlivosti. První týden - tedy asi čtvrtý den mi to připadalo, jako by to bylo už půl roku. Dnes je to takové přirozenější. Nevím jak to popsat. O víkendu minule jsem přežila manželskou krizi bez toho, abych se uklidnila chlastem. Teď o víkendu tedy 22-23 den mě přepadly hrozné splíny a úzkosti. Ale ani pomyšlení na chlast, to ne, spíš splíny jako co bude dál se mnou a s manželem, kam že to povede atd.
Chci pokračovat, zatím tedy u mě dobrý.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46182
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 5 měsíce  
Michale, vstup na léčbu je dobrovolný a můžeš kdykoliv odejít, není to vězení. Já mám za sebou léčeb několik a tluču se do hlavy, že jsem po té první selhala. Všechno mohlo být méně tragické. Ale co ti chci říct: pila jsem hodně, ale po rozchodu s přítelem jsem začala pít denně lahev až dvě vína. Bylo mi neustále špatně, v práci absťáky, nic mě nezajímalo, nebavilo, nedbala jsem o vzhled, vztahy se kazily, prostě celkově sešup. Bydlím taky sama, jen s kočkou. I když jsem léčbu pořád odkládala, hádala se s rodinou, nakonec jsem souhlasila. A pak si vyčítala, že jsem nešla dřív. Nebudeš tomu věřit, ale po počátečním hrozném období (odvykací stavy, psychika v háji) jsem tam byla šťastná. Najednou mi nebylo stále fyzicky zle, jako bych ožila, byli tam fajn lidé, legrace, léčba se dala - pokud sneseš trochu té buzerace ohledně úklidu, dochvilnosti apod. - v pohodě zvládnout a hodně mi dala. Často to pro mě jako pro těžkého introverta bylo těžké, ale zvládla jsem to. Byla jsem v Jihlavě, asi nejlepší léčebna z těch, co jsem absolvovala. Takový kompromis mezi léčebnou, kde jen uklízíš a makáš na pracovkách a psychlogické léčbě se moc nevěnují a mezi léčebnou opravdu drsnou a nepříjemnou, kde se snaží vzít ti sebevědomí a zadupat tě do země a chovají se k tobě, že by si od tebe pes kůrku nevzal. Já ti radím, neváhej, stejně tam skončíš, a lépe dřív než později. Jestli vydržíš "abstinovat" max tři dny, sám už to nezvládneš.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46224
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Krtek, ako clovek pride na sam seba? Ako zisti,ze alkohol nemoze prijimat a vyrovnat sa s tym na cely zivot? Ako si k tomu dospel a co ti pomohlo na to prist?
Tamara
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...5354555657585960
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter