Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...47484950515253...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#53286
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Me to spis pripomina me deti.
Oblikni si cepici a salu.
Ja nevim, ked to mam.
Tak si to najdi.
Kdyz ja neumim hledat.
Kdyz budes stat na miste, tak to rozhodne nenajdes.
...
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53287
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stefe ty už uvažuješ o tom, zda se to dá přechlastat. Tady je něco opravdu špatně . Jinak Lucko, vždyť o tom, jak nahradit chlast a vyplnit čas smysluplně (běh atd) tu už skoro týden Stef s ostatními píše. Ta nadsázka byla jasná.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53288
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef,

...citujemŤa:

"viem, že to neviem zmeniť."

...stvoril si si túto *mantru/slučku*, ktorú si Tvoje podvedomie/nevedomie dookola prehráva...

Vymeň/pretvor túto mantru aj celé svoje negativistické myslenie a nauč sa formulovať pozitívne myšlienky, ktoré Ťa vyvedú z tejto pasce!

(...literatúry je o tom dostatok)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53289
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef,je fakt ,že jsem ti dávala tak tyden než se nepiješ, ale tys to zkrátil na 5 dní.Mi se zda ,že ty vůbec nejsi ochoten přestat pít,ty pít chceš anebo at to někdo nějak udělá at pít přestaneš.V léčebně jsi měl dost času přemýšlet.Vim,že je to těžké, ale podle mě bys měl uvažovat o další a delší léčbě,třeba v jiné PAL.
Nechceš ten život přece takhle prochlastat. Porad hledas vymluvy,selincro přepít, energii máš jen na chlast ,běh ti nepomáhá, psycholog též ne .Anebo jedině východisko chlastem furt až ti odejdou játra a jde tě čekat jen bolestivá smrt.Nebo demence a zavreny v ústavu.Nebo plno jiných hnusných možnosti.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53290
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
uprimne pochybujem, ze by sa nieco zmenilo za ten dalsi tyzden a zrazu to zmenil co mi nejde tolko rokov. Takze logicka dedukcia, ze ked si od pondelka nasadim ten liek, ze budem i tak mat potrebu zrejme pit, kedze to nebrzdi tie moje cravingove magorenie.
S tymi vymluvami, to sa nechcem opakovat, uz to je asi aj jedno ako si to kto nazve, vysledok je rovnaky, ako by ma to neskutocne bavilo do toho padat, proste je jasne ze to mu neviem odolavat.
A este k tej smrti, uz ked si tak kazim zivot, ale myslim si ze zomrie clovek tak ci tak na hocico z toho co si popisala skor ci neskor namiesto 40 ako stary zaprdeny 90tnik niekde v ustave taktiez.
Proste cim sa viacej snazim tym mi to ide horsie, kaslem na to. Budem stale len robit co viem.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 17/01/2019 17:04 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53291
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Budem stale len robit co viem.

No tak piť evidentne nevieš.
Ale ak ťa to poteší, ani ja.

"...ako neviem co na tom lieceni prevratne by sa malo udiat, ziadna abrakadabra co by nebola i vonku..."

Evidentne si nepochopil, o čom je liečenie závislosti.

"...ja len robim co viem a co neviem tak proste neviem. nasrat..."

Väčšina ľudí keď niečo nevie, sa to učí. Neserú na to.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 17/01/2019 17:25 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53292
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
A teraz by ma zaujímal, ako vlastne piješ. Nie prečo.
Napríklad:
-ideš do krčmy a piješ sám
-piješ v bare sám
-piješ v krčme s kamarátmi
-alebo ako ja kedysi, že najprv sám a keď zistili, že mám peniaze, tak s "kamarátmi"
Proste ma zaujíma kde piješ. Bar, krčma? Sám alebo s kamarátmi? Ale nie tak všeobecne. Ale napíš priamo, ako to prebehlo napríklad včera. Alebo si to napíš. Možno prídeš na to, čo ťa tam ťahá. Či partia, ten život tam alebo len čisto alkohol. Či len si ísť tam zdôvodňuješ, že chceš vypiť. Pretože ak by si sa chcel len opiť, tak si môžeš kúpiť aj chlast domov. Ako to kedysi písal Zdeno.
Alebo tam chceš byť, ale bez alkoholu to nevieš? A keďže piť tiež nevieš, tak to dopadne zle?
Zaujíma ma, či ti chýba viac alkohol alebo ta atmosfera tam.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53293
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Já Stefa chápu. Abstinence asi není pro každého. Mně se nedaří vydržet absťáky, tak taky piju. Do léčebny mě nikdo nedostane.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53295
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Dobieham zameškané...

Allie,
"Jakože teď musím přestat žít a na pět minut vtahovat kouř" - presne toto mám na fajčení asi najradšej. Taký maličký únik, len na chvíľku, bez okamžitých následkov.

Lucie,
"pořád pro organismus lepší občas-nárazově, než denně" - toto nie je celkom pravda, pozeral som na túto tému dokument BBC "Is Binge Drinking Really That Bad?" a nárazové pitie je zdravotne v niečom ešte horšie (to som robil ja), telo dostane strašný šok a dlho sa z neho spamätáva... a potom znovu.

stef,
v dobrom, nečakaj že ti tabletka typu Selincro automaticky preprogramuje mozog aj proti tvojej vôli, je to len pomôcka a môžes na ňu piť bez obáv koľko chceš, ak chceš (na rozdiel od antabusu). A veľa úspešných abstinentov hovorí, že na liečení až po nejakých šiestich týždňoch zrazu začali chápať o čo ide. Takže, pre začiatok nebuď zbytočne sám na seba nahnevaný, čas porozumieť čo sa vlastne deje ešte máš. Zatiaľ.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53296
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Krtek, tak vcera rano som mal pocit, ze to zvladnem a pojdem vecer zabehat, ze sa chcem snazit.
Okolo obeda zacali myslienky, pak sa mi to drzalo stale v hlave a ja som sa snazil na to nemysliet, ale ono sa to vnaralo stale. Po case uz som akoby stratil psychicku silu a este sa snazil na to nemysliet a tak potom trvani ako tie myslienky silneli, vlastne mi doslo ze by som aj chcel ist do toho baru si ist vypit a zabavit sa a uz som nemal silu tomu oponovat, uz sa mi ani nechcelo a tak som sa rozhodol ze oki tak pojdem.
Bud idem sam, alebo dam niekomu vedet, tam sa stale niekto najde, pijem v rockovom bare, je to take oblubene miesto kvoli hudbe, i ked niekedy ma tam nejaki ludia nemusia, ale uz to tak neriesim, dakedy pijavam i sam za barom a inokedy kecam s ludmi.
Vcera som zavolal 1 znamu, a dal som si pivo a zapalil ku tomu. A citil ako mam potrebu si ten alkohol dat. Myslim, ze to mam prepojene jednak, ze pit ma sameho doma nebavi az tak ale ak by som musel tak asi by som siel i inde pit, ale nebol by som tak spokojny, no na ten bar sa akoby tesim. Pak som pil piva za sebou a kecal a neriesil to az nad ranom som mal celkom nakupene a siel domov. Inac sa neviem prinutit z tamede odist, ani sami z tamede nechce.
No a pak rano mam pocity co za nezmyselny zivot ja zijem, ako mi to brani na sebe pracovat a tym padom vyzeram blbo, izolujem sa od ludi, kolegovia ma volali na bowling, to ma nebavi tak som nesiel a tiez nechcem chodit lebo sa snazim eliminovat pitie, ale pak i tak podlahnem. Takze ma tam laka ta atmosfera aj toho baru, inde b yma to tak nebavilo. A uz som skusal par x aj tam pit mineralku alebo nealko, ale to je namaha a rano mi i tak bolo blbo z cigariet a to je to ze sa chcem uvolnit a zabavit nic neriesit, a nie obmedzovat. No ale pak to ma svoju dan ze. Taze asi tak nejako to mam.
teraz sa zasa chcem nejako obmedzovat, ale uz zasa mam chrobaka v hlave, lebo majitel povedal, ze v strtok mam prist zahrat, a ja sa snazim nikomu neozvat, ale ten chrobak tam je a este aj ked to selincro budem mat, tak moja hlava to bude brat akoby no to ma zabrzdi a pojdem a nevypijem vela, neviem asi spokojny nebudem, ale tomusim sam skusit ako to bude.

Tak teraz napr som uspokojeny, a jasne nespokojny, ze ako to vobec ja zijem nezmyselne. A strach z buducnosti.
Takze do baru by som ani nesiel keby ma volali, to mi vydrzi par dni a pak pridu tie psychicke chute a vtedy uz nemam ani energiu ani chut ist proti sebe, ak to aj zvladnem tak par dni prekonam a nakoniec sa i tak vzdam.

Niekedy uplne mi je hrozne nespokojne, ak si zakazujem pri cravingu, alebo pridem domov a nechcem nechcem a o par hodin sa na to vykaslem a idem do toho baru aj o 11 vecer, ako minule.
No a na lieceni som maval bazenia, tiez stavy ze do prcic, ze ja tu som teraz by som sa chcel tak zabavit, ze sakra a nemozem. Ta viem ze by mi to uz nic nedalo, nema mi tam co dat co vazne. Ja musim nejak poriesit ten dovod, ja neviem je to fakt tak silne niekedy sa vladzem snazit viac niekedy zas nie
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 17/01/2019 19:18 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...47484950515253...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter