Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...68697071727374...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#56356
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
Spisovatel napsal:
Spíš teď jsem rozhodnutý pro delší období sucha a potom konzumovat s určitými pravidly.. (např. ne před prací, ne více dní za sebou, ne tolik abych byl mimo, ...).

Moc Ti preju aby Ti to takto vyslo a dokazal jsi timhle zpusobem dlouhodobe fungovat.

Bohuzel, jakmile se zavislost posune do urcite faze (a ja naprosto netusim jestli v teto fazi jsi nebo se ji blizis, nejspis jeste ne) tak jsou z planu trosky po prvnim napiti. Jedina cesta je pak trvala abstinence.

Z vlastni zkusenosti - take jsem takto planoval. Jeste v dobach kdy byl alkohol pritel a pomocnik a hrozba zavislosti vypadala jako smesny strasak. Nikdy to nevydrzelo nez par mesicu a dopadl jsem tak jak jsem dopadl. Ale jak rikam... bylo by super kdyby jsi to dokazal takhle udrzet...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56357
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
Spisovatel, se vyndej jednou 3 mesice na celej vikend a mas vystarano, ne?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56358
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
Dávám za pravdu Gennosuke, také nevím jaký jsem vlastně alkoholik a v jaké fázi, ale alkoholik jsem, takže to je není podstatné. Také jsem plánoval po čase kontrolované pití, párkrát to jde, člověk se mylně utvrdí v tom, že problém nemá a může takto nadále fungovat a zlehka popíjet... pak to stejně příjde, když poleví koncentrace, stačí si vypít o trošku víc a je tam, kde byl... můj názor je, když se člověk jednou prochlastá do závislosti, nevede již cesta z5 k normální konzumaci alkoholu. Pak má na konečné stanici 2 možnosti...buď v tom pokračovat a zničit se a přijít o všechno nebo abstinovat. Vlak zpět nejede .... mimichodem někdo v kontaktu se Stefem?
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56359
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
MichalB napsal:
Spisovatel, se vyndej jednou 3 mesice na celej vikend a mas vystarano, ne?

Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56361
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
[img/] Michal napsal:
Dávám za pravdu Gennosuke, také nevím jaký jsem vlastně alkoholik a v jaké fázi, ale alkoholik jsem, takže to je není podstatné. Také jsem plánoval po čase kontrolované pití, párkrát to jde, člověk se mylně utvrdí v tom, že problém nemá a může takto nadále fungovat a zlehka popíjet... pak to stejně příjde, když poleví koncentrace, stačí si vypít o trošku víc a je tam, kde byl... můj názor je, když se člověk jednou prochlastá do závislosti, nevede již cesta z5 k normální konzumaci alkoholu. Pak má na konečné stanici 2 možnosti...buď v tom pokračovat a zničit se a přijít o všechno nebo abstinovat. Vlak zpět nejede .... mimichodem někdo v kontaktu se Stefem?

Michale tak je to správně, tesat do kamene!
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56382
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
Genonsuke:
Taky nevím v jaké jsem fázi, ve vyloženě alkoholické závislosti snad ne. Spíš takové to rizikové škodlivé pití nejspíš. Třeba když teď jdu okolo regálů s alkoholem, tak nemám žádné silné pocity, nutkání to dát do košíku. Prostě teď tam je to rozhodnutí, že tyhle dny nemám žádný ospravedlnitelný důvod něco pít a naplánoval jsem, že nebudu. Spíš si v obchodě při pohledu na flašku vína představím tu ranní použitost, řeknu si, že nemám zájem a jdu dál.. paradoxně spíš někdy večer mě přepadají vnitřní polemiky.. že bych si mohl skočit do večerky.. ale naštěstí než mě zradí vůle, tak večerka zavře a je vyřešeno. Ale teda za poslední dobu několikrát sen o alkoholu, jak mi to asi leží v hlavě, to trochu podezřelé je.
Spisovatel
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56392
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
Tak dnes 14 dní.

Erika:
K té tabletce, když ses ptala, můžu něco napsat, ale zase tady z toho nechci dělat drogové fórum, na to by byly jiné stránky. Jde o tabletku "extáze" (hlavní složka MDMA). S tím problém neřeším. To mám v průměru tak jednou za dva měsíce, přísně plánovaně s pár lidmi podobného ražení. Jindy mě ani nenapadne si to vzít. To by byla jenom tak moc velká pecka. Znám to asi 5 let, jednou jsem měl v tom i více než roční pauzu bez nějakých snah. Tohle má malý závislostní potenciál. Hlavně protože to při častějším užití rychle přestává fungovat a jen se násobí negativa. To alkohol člověku funguje víceméně pořád. Určitě to tady nechci nijak propagovat, jen že mě tohle vyhovuje, účinek to má svým způsobem skvělý, zvláštní. A jak říkal Avicenna, každá látka je lék anebo jed - to záleží na množství. Tahle věc je teď dokonce, co jsem četl, už ve fázi klinických studií např. na farmakorezistentní formy posttraumatické stresové poruchy (zážitky z války, znásilnění..), u kterých dosavadní léčba selhala - tak pár terapeutických sezení podpořených touto látkou a přes 90% vyléčeno. Například také pod vlivem tohoto jsem si nezpůsobil nikdy žádný malér, ani žádnou významnou ostudu (jen minimální), navíc to nechává úplně jasnou paměť na vlastní konání. Narozdíl od alkoholu.
Spisovatel
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56393
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
Ahojky ve spolek,
jdu se prásknout, včera se vrátil po 14 dnech manžel z cest a já to totálně nezvládla,už když volal, že jede se mi spustil program posezení na balkoně, kdy manžel pokuřuje a já piju víno.
Celou dobu jsem myslela, že to zvládnu, na první jeho cígo jsem šla na balkon s tonikem. A pak mi přecvaklo, že když zas dnes odjíždí, tak si dám zbytek vína, které bylo doma (já vím, suchá domácnost:((). Měla jsem ho tam týden a když jsem byla sama doma, tak mě to nechávalo v klidu. Byl to asi půllitr. Po prvním napití jsem věděla, že mi to stačit nebude, jak jsem si naivně myslela. Po těch 5 dnech nepití to do mně zahučelo jak nic a šla jsem si do vinotéky pro Proseco, vyžahla jsem celou petku, pila jsem to jak vodu. Šli jsme spát v 5 ráno. Celý den je mi zle, takhle blbě mi snad ještě nebylo. Dobře mi tak.
Manželovi jsem to řekla, že už nechci pít a on, že teda přestane kouřit.
Už několikrát přestal, i na delší dobu, ale stejně, jako působí on na mně, tak působím já na něj, že jak mě slyší, nebo se vrátí z cest, tak už nás vidí na balkoně.
Otevřelo mi to oči, jsem za to vděčná,i když je mi tak blbě. Jdu zkusit něco sníst a začínám znovu.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56394
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
Ahoj Kajo, no pekny. A jak to delate v zimne?
My vcera na lodich, vecer grilovacka, sud chlazenyho a vsude samy panaky. Ze zacatku to celkem slo, ale jak spolecnoc zacala byt bujarejsi a veselejsi, zacinalo mi to prerustat pres hlavu. V jednu chvili jsem ujistila, ze uplne hypnotizovane ziram na to, jak nekdo naliva slivku. Zavelela jsem k ustupu.
Musi se eliminovat spoustece
Tak hlavu vzhuru a smele do toho
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56395
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 9 měsíce  
Spisovateli, ja ti nevim. Pro me je Extaze stejna jako alkohol. Myslim teda stejna ve slova smyslu NAVYKOVA
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...68697071727374...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter