Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#45397
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
Spíš se učíme nepít. že už jsme dospělí a odkalili jsme si svoje.
Dnes rozhodně nula a tzn. jen tak dál. Nevím, jestli můžu zde s vámi pobývat, když absolutní abstinence zatím u nás neprobíhá, pouze opětovně pokoušíme kontrolované pití, respektive, snažíme se stát těmi "normálními" konzumenty, kteří si dají dvě pivka a nepřemůže je touha vypít vše, co ještě můžou. Vím, že se mi tu zasmějete, vždyť i já jsem se tomu smála v úvodním příspěvku, že to už tu bylo. Ale teď jsme zas o nějaký ten rok starší a mám pocit, že jsem i díky tomuto fóru víc porozuměla tomu, co se to v mé hlavě děje a mozek začal víc přemýšlet. Nejvíc mě možná stresovala i mého muže ta představa,že už si nikdy nedáme nic, tak jsme se rozhodli prostě nepít přes den, hlavně ne k práci, ale až úplně po všem, večer. jedno max dvě. Budu se hlásit, jak si vedem. že by jak Angie- za půl roku budu psát, že půl litru vodečky nic není, jen tak na náladičku:-).
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45398
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
Drahoslava: Drzim palce! Nejsem si jisty jestli po zkusenostech ktere mas je to ta nejspravnejsi volba ale to ukaze az cas. A urcite pis .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45399
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
Taky si právě moc jistá nejsem, hlavně u svého chlapa se bojím každý den. Zatím ale vidím, že je takhle spokojený a sám o tom někdy i mluví, že se mu ulevilo. Já jsem ale v napětí, chlast je démon, který číhá. Dobrý sluha, ale špatný pán. Já si jen vychutnávám střízlivost. čas ukáže.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45400
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
Ak sa ti to podarí, budeme ti tíško závidieť . Ja som za to Žilinčanove riešenie. Ja nemám v sebe klapku, takže pre mňa je jednoduchšie vôbec nepiť. Predstava, že mám chuť piť a nemôžem, lebo už som 2 piva vypil, nie je pre mňa. Veď to akurát chytám slinu. To je potom neskutočné trápenie. Oproti tomu je abstinovanie ľahšie. Ja som to aj skúšal tak kontrolovane kedysi dávno. Nosil som s sebou len toľko peňazí, aby to bolo na tie 2 pivá. Vydržalo mi to do výplaty, ktorú dávali na ruku. Dohnal som to všetko....
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45402
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
Před pár lety jsem si říkala, že musím s chlastem ubrat, abych si mohla pochlastávat jako "obyčejní smrtelnici", tj.sem tam oslavička, grilovačka, nějaký narozky, občas hezkej večer, panáček na horách, sklenička k obědu....no, a po těch pár letech už vím, že toto je pasé, já už to nedovedu, dřív nebo později bych zase začala pít ve velkém... Tím jsem si jistá. A díky této jistotě už osm měsíců abstinuju a je mi fajn... Takovej klid, když vím, že tohle je jediná cesta, nemusím nic zkoušet a čekat, jestli vydržím pít trochu, jednodušší je nepit...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45405
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
Proc bychom se meli zasmat? Nekdo "s mirou" pije cely zivot, jini to neumi (vcetne me), tak jim nezbyva nez se upit a nebo nepit

> stresovala představa,že už si nikdy nedáme nic

Na to je prece nejlepsi - dnes nepiji a zitra uvidim.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45406
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
No a dokonce si pamatuju na dobu, kdy ustala taková ta alkonostalgie, jako že už já teda ne.. ani na těch oslavách, narozeninách, atd, jakože někdy.. kdy jsem pochopil, že po četných zapřísaháních je teda dost nemožný si dát jen ty dvě.. že to mě vskutku vůbec, ale vůbec nebaví! takový ty lidi jednopivokobědu a zpátky do práce..to jsem teda nikdy nepochopil, to fakt radši nic.
A najednou tahle představa, že teda NIC ve mě vyvolala naopak obrovskou úlevu.
A mám to vyřešený, mám to z krku, radoval jsem se.
No ale propracování se k tomuhle stavu teda trvalo.
Ale i to dodržování dlouhých, delších pauz je k něčemu. Myslím minimálně měsíce. Může to být nastartování. Mozek si na to žití bez alkoholu snad musí zvykat. Chudáček..
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45410
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
Drahoslava napsal:
.... absolutní abstinence zatím u nás neprobíhá, pouze opětovně pokoušíme kontrolované pití, respektive, snažíme se stát těmi "normálními" konzumenty,...
Ahoj,
tak když se ti to povede tak plus pro vás
V Nešporově knize: "Zůstat střízlivý" je tomu věnovaná celá kapitola - doporučuji prostudovat, má to svoje pravidla, která se musí dodržovat.
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45412
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
MB, ale ja za nesmejem. To bol smajlík, aby sa im to zadarilo, ak sa rozhodli. Ja som to myslel v dobrom. Ruku na srdce, kto z nás by prestal piť, keby mu to nerobilo problémy? Ja teda nie. Mne ako introvertovi alkohol veľa veci uľahčoval. Len som časom prekročil hranicu, kde už môj výber bol radšej nepiť. Sochaři to udržovanie pauz je dobre minimálne pre našu pečeň, ale aj mozočky naše budú rady tým našim bunkám, ktoré si nezničíme.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45413
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 8 měsíce  
Vzhledem k tomu, že kvůli chlastu mám velké dluhy a nyní po 5-ti rumech a 10-pivech začínám vyhrožovat (hodně) bývalé přítelkyni co se se mnou rozešla zvažuji konec..nevidím jiné řešení
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter