Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...19
Dolů
Téma: vzájemná pomoc
**
#46592
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj všichni,
omlouvám se za pozdější přihlášení, ale akorát jsem dorazila po večeři na pokoj tak jsem se k Vám chtěla přihlásit...
Přítel mně dnes jako "překvapení"vzal na víkend wellnes pobyt.
Trošku mně vlastně mrzí, že mně tady vzal. Chtěl mi udělat radost, ale neuvědomuje si, že přikládá polínko k ohni, když mně tady vzal, ale abstinent, který nerozumí alkoholičce a to je se mnou víc než 10 let....co dodat...
Musím se tedy přiznat, dnes 2 svařáky na svahu a to jsem chtěla úplně přestat...
Přítel myslí, že při sportu sklenka vína, nic neznamená...
Nejhorší na tom je to, že ve mně vyvolal budič...nemyslím, že budu mít možnost z pokoje odejít, ale určitě zase vůbec nedokážu spát...
Bože můj, to budu fakt muset být na věky totálně izolovaná od různých dovolených, vyjížděk a různých restaurací???
Je mi ze mně k pláči, že si jiní lidé užívají vše i bez alkoholu a pro mně tohle vlastně znamená propast, stres, deprese...
Vždyť si neumím už ani užít vlastně pro někoho dalšího krásné "překvapení"....
DOBROU NOC(
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46593
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj Jani,
já si večery bez vina také nedokázala predstavit, ale ono to jde a je to mnohem lepší.Poté, co děti usnou si bud uvařím čaj nebo naliji nějaký oblíbený džus, zalezu do postele a čtu si. Když jsem pila, nebyl na to čas ani chuť a popravdě, když už jsem se do něčeho pustila, druhý den jsem si nepamatovala, co jsem vlastně četla. Děs...neříkám, chuť napít se u mě taky už kolikrát byla, ale jak psala Allie, vzpomenu si vždy na to, jak mi druhý den bylo zle, den který jsem mohla strávit s dětmi,rodinou, jsem protrpela zalezla v posteli...nejradši bych to vše vymazala z paměti, ale není od věci si tyto ošklivé vzpomínky občas v duchu oživit a připomenout si, že alkohol mi nedával absolutně vůbec nic, k posledku bohužel jen bral...
Držím ti palce, zvladnes to. Monika
Monika
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46594
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Dik Moni,
Dneska celý den přočitam tohle forum a docela mi to pomáha,ty děsny rana,kdy si člověk toho moc nepamatuje co vlastně dělal.Zavidim lidem kteří si dají skleničku a jdou spat,to prosťe neumim,jak tu lahev načnu je konec.Jsem rada že jsem mužu napsat,protože s nikým jiným o tom nemluvím,strašně se za to stydím.V pondělí hned nakoupim bylinky,tak uvidíme.
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46595
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Jani: co mě motivovalo? Nejspíš strach o život. Budila jsem se v noci a nemohla se nadechnout, zpocená, odulá jsem stála před zrcadlem a ani jsem nevěděla, kdo jsem, litry ledové vody na ksicht, abych vubec mohla jít do práce, totálně vyčerpaná z tech litrů a litrů každodenního chlastu, vypity mozek, okna, ani jsem nevěděla, kolik jsem předešlý den vylila a co jsem dělala... Dcera, která si o mě pomalu a jistě v 11 letech začala delat názor: zase si opilá? Mami, ty se motáš, mami, našla jsem schované flašky. A toto forum, kam jsem poprvé napsala v den 1 a pak mi bylo blbé selhat, aby si mě zdejší nepodali. :-D tak všechno dohromady, hlavně strach o život a dcera a nevím, jestli už to místo, kde jsem byla, bylo dno nebo už to bylo kousek, ale moc daleko od míst odkud není návratu to dne mého nebylo a tak jsem šťastná, ze jsem se odrazila, i když vyhráno není... Ale za ten rok ty změny jak ve vizáži, postoji k životu a i finančně nebe a dudy, v listopadu jsem přestala pít a v červenci jsem mohla dceři dopřát její vysněné moře a dnes jsme byli poprvé na lyžích, když jsem nám byla konečně schopná pořídit výbavu. Atd atd..
Je to boj, ale jde to. A Angelino, když vytrvas, budou i ty aktivity bez utrpení, ze nemůžeš pít, naopak, já si vše se střízlivosti hlavou najednou užívám o dost lépe, intenzivněji....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46596
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
ahoj. som tu len kratko a nepoznam uplne fungovanie tohto fora. je uplne anonymne, alebo viem zistit na koho prispevok reagujem? teraz myslim na prispevok nado mnou. sme v priblizne rovnakych srackach a mozno by sme si vedeli navzajom pomoct. nepisem to preto, ze prispevok bol zo Slovenska a navyse od zeny. prave naopak. aj keby to bol muz z Ceska, tak by sme si mali navzajom pomahat. vopred vdaka za vysvtelenie.
Milan Melisik
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46597
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Dobré ráno
Irena
Každý den se počítá :)
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46598
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Jmenuju se Irena a jsem alkoholička.
Chci to tu mít na očích a zkusím spolu s Vámi bojovat...
Irena
Každý den se počítá :)
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46599
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Jana napsal:
Ahoj Alli,
Můžu se zeptat, co tě před tim rokem motivovalo ,že jsi přestala pít?Ja si to říkám každý den a odpoledne po prací jdu do obchodu nakoupit a to ke můj konec,když si to vino koupim tak se celou cestu domů tešim až se napiju.Takže jedina šance moje je mic si nekuloupit,tak v pondělí uvidím.

Toto sa stavalo aj mne. Este viac si to pamatam z cias, ked som prestaval fajcit. Siel som z prace okolo trafiky, skalopevne odhodlany, ze si tie cigy nekupim a odrazu sa mi na 30s vypol mozog a uz som mal cigy v ruke. Podobne to bolo aj s vinom, kracam domov z roboty a naraz ma vcucne do vinoteky, a uz som si vykracoval s flaskou v ruksaku.

Tu moze trochu pomoct zmena rezimu, aby sa mozog nemohol prepnut do automatiky - napriklad ist domov inou cestou (to som robil ja, vystupil som z busu o par zastavok skor a siel peso. Sice dost dookola, ale okolo ziadnej vinoteky).

Ovsem, velmi zavisi, ako hlboko sa clovek placa v tej zavislosti. Taketo drobne prekazky pomahaju vtedy, ked ti staci prekonat navalove bazenie, alebo ziskat trochu casu zamysliet sa nad situaciou ako prevencia impulzivneho rozhodnutia, ale ked je schopny clovek ist o polnoci cez pol mesta 45 minut vo fujavici v -10C na jedinu otvorenu pumpu siroko-daleko (takto som raz siel kupovat cigarety (ale uz som mal aj vypite )), tak zmena trasy domov uz samozrejme nebude stacit.

Vsetkym prestavajucim drzim palce, so zlozvykom sa da prestat, len sa neslobodno vzdavat a treba na tom sustavne pracovat!
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46600
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Dievčatá. Treba si uvedomiť, že tá chuť, to baženie, trvá krátko. Napríklad keď idete do obchodu, je najlepšie si napísať, čo chcete kúpiť. Nakúpiť podľa zoznamu a hneď preč. Aj keď idete okolo regálu s vínom, tá myšlienka kúpiť to víno, trvá krátko. Časom si na to zvyknete a víno vás ani nenapadne.
Angelina. Priateľovi treba na rovinu povedať, ako to je. Aby vedel o čo ide. On si možno ani neuvedomuje, že ti robí chute na ďalšie pitie. Nemusíš mu hovoriť, že si alkoholička. Len, že si sa rozhodla vôbec nepiť, lebo ti alkohol robí zle.Bože můj, to budu fakt muset být na věky totálně izolovaná od různých dovolených, vyjížděk a různých restaurací???
Je mi ze mně k pláči, že si jiní lidé užívají vše i bez alkoholu a pro mně tohle vlastně znamená propast, stres, deprese...

Prečo by si sa toho vlastne mala vzdať? Zvykneš si na triezvosť a bude OK.
Milan, ak v príspevku napíšeš meno, teda oslovíš priamo osobu, tak bude jasné na koho reaguješ.
Irenka vitaj.
P.S. Dievčence. Ak vám chýba motivácia prečo nepiť, prečítajte si knihu návštev. Aby raz vaši blízky nemuseli takto o vás v zúfalstve písať a hľadať pomoc, pretože nevedeli ako ďalej.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 07/01/2018 08:26 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46603
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Jana: to znám, dám si přeci jen jednu, dvě skleničky, no a pak jsem pila a pila, dokud jsem nepadla. Neumim pít kontrolovane, pokoušela jsem se o to, ale vždy se to zvrtlo. U mě o mém problémů ví jen partner, také jsem se stydela. Zkus zítra koupit ostropestrec, užívám ho ve formě drti, dále jsem v začátku užívala Magnesium a Bkomplex v tabletach. A večer medunkovy čaj
Monika
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter