Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...91929394959697...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#49911
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
Pijak napsal:
Doufám, že mi rozumíš. Neodporuji ti, jen tvrdím, že to záleží dost na faktorech, které jsou mimo vůli jedince.

Uplne Ti rozumim. Uz vic nez rok resim neprijemne rodinne problemy, do toho se objevily nejake trable zdravotni (nastesti ne nasledky chlastu), zmatky v praci a kazdy den si moc dobre uvedomuju jak tezky je snazit se byt v pohode a klidu kdyz se to na cloveka vali ze vsech stran. A presne jak pises, muzes se snazit sebevic a uhodi veci jeste mnohem horsi.

Myslel jsem to ale tak ze pokud chlastam tak ze se zavislost stala problemem tak se muzu snazit jako blazen o budovani lepsiho zivota ale s nejvetsi pravdepodobnosti stejne selzu .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49912
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
Gennosuke: To chápu, s chlastem je to naprosto bez šance.. To už jsem zjistil taky

Allie: Ano, je to subjektivní, přesto ty velké problémy drtí většinu, třeba když dítě onemocní, když příjdou záplavy jsou smutní chudí i bohatí.. Malokdo je v pohodě..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 08/08/2018 14:51 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49913
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
Asi je to o tom pohledu na svět. Taky nejsem zrovna pozitivní člověk. Když mi bylo 18, prisla jsem o velmi blizkeho cloveka a málem jsem to nerozchodila, akorát muj pokus o sebevraždu byl chabý. Když jsem me semlelo jedno obrovského životní zklamání, prochlastala jsem šest let... Takže nejsem zrovna příklad pozitivního myšlení, ale nějak se to učím, jak říká Werich "když už člověk je, tak má hledět aby byl"
Vždycky si vzpomenu na svoji babicku, pochovala mladeho bratra,malickeho syna, manžela na prahu důchodu, dva vnuci spáchali sebevraždu, bylo těch tragédií hodne a přesto si uchovava optimismus, jak to dela nevím, jasně, taky by se mohla uchlastat, ale ona ne.... Myslím, že kdysi hodne lidem v těžkých chvilich pomáhala víra v Boha, takove to Bůh mě zkouší, ví co dělá nebo tak něco (nejsem věřící ) ale tak mi to přijde. Možná nemame ke komu vzhlizet, možná se neumíme hodit do klidu a přemýšlet o tom, co je dulezite, těžko říct. ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49956
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj,
dalo mi ted zabrat vzpomenout si na heslo k prihlaseni zadarilo se Timto vsechny zdravim Moje abstinence z prosince 2017 skoncila trvala pres pul roku, nepisu tady zde pze mam krizi, depky nebo se placam na dne, ale jen tak Ted uz konecne po letech mohu posoudit jake to je byt delsi dobu strizlivy porovnani s chlastem. A vysledek asi neni ten co by kazdy zde chtel slyset-je to nuda! Ja nevim jak to popsat, ta strizlivost ma hodne do sebe-cista mysl, rezim, vira v sebe apod, ale neni to bohuzel pro me-ten zivot je tak predvidatelny, nudny a opakujici-se stereotyp denno denne....tak ja zit nemohu a ano uspokojuje me sport, rodina, vylety, ale take potrebuji jednou za cas vypnout, sednout si s kamarady dat si pivko a poklabosit, uvolnit se, zasmat...jsem alkoholik/nejsem je mi to skatulkovani uz jedno, uz to neresim-piju tak, ze absolutne odmitam tvrdy alkoho-nechutna mi ani nevim proc jsem ho kdy pil, dam si 2-3 pivka at nepreklenu miru, kdy jsem soudny a mam alkohol pod kobtrolou, kdyby se mi stalo ze si vypiji vic-neovladam se vypiju galon cehokoliv a mam dalsi den brutalni kocovinu, okno, deprese-jeste se mi to nestalo ALE urcite to prijde-to je temer jiste, ale bohuzel kdyz opravdu zhodnotim nepiti a piti mam jasno, radeji si zajdu jednou za 2 tydny a dam si pivo S MIROU nez denne psat na alkoweb a denodenne bojovat s myslenkami, ze se nesmim napit-je to individualni, procital jsem vlakna a kdybych se citil jako Stef napr. jednal bych stejne a sel se lecit, ale nejsem hladinkar, jde spis o to uvolneni, voraz,.... zase se ozvu treba za pul roku napisu, ze jsem v hajzlu a ze ziju v omylu snad ne..
Kdo vi....ahoj a drzte se!! vsem krasny zbytek prazdnin byt pomerne horkych :/
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49958
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
V lete ma byt vedro a v zime zima. To tak je. Asi tak jako ze po opici prijde kocovina. Chtel, nechtel slyset. Kazdy jsme zidpovedno za svuj zivot Kdyz ti to vyhovuje, jak to mas, tak proc v tom nepokracovat?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49961
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj Michale B. je tvoje cesta.Já bych tu svou střízlivost ,nevyměnila za pití í když občasné.Mi ta střízlivost nepřipadá nudná,mi je s ní dobře. Protože teď můžu co chci, nudné mi pripadalo to věčné točeni se v kruhu a nemohoucnost vystoupit z toho.Každé pití u alkoholika skončí vždy v jeho otroctví.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49962
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
To mělo být pro Michala.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49963
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
Michal B,
to souhlasím, ale počasí se zbláznilo tyto vedra jsou až moc na to, že se nacházíme v mírném pásmu a v zimě sníh nikde jen mráz maximálně...ano vyhovuje

Maris,
teď to mám takto snad se to nezmění a u každého je to asi opravdu individuální... Vlastně myslím si, že největší problém je v tom, že si člověk tak zvykl od mládí na alkohol=zábava, že se pak ta zábava těžko nahrazuje bez něj, což vypovídá o tom, že nejsem konzument, ale piják jelikož si to pivo dám kvůli účinku, naštěstí si to alespoň uvědomuju...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49965
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
Michal:
Drzim Ti palce aby Ti to vydrzelo! Je spousta lidi kteri cely svuj zivot proziji jako spokojeni uzivatele alkoholu aniz by spadli do zavislosti. A pokud se Ti opravdu bude darit drzet to dlouhodobe pod kontrolou tak proc ne?
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49966
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj Michale, spolu jsme tu byli počátkem roku, každý se svými názory a každý se svojí cestou. Dnes máme společné to, že jsme si nemohli vzpomenout na přihlašující údaje. Mně se podařilo překonat počáteční potíže a žiju si svůj klidný život bez chlastu (bude to osm měsíců). Možná se může někomu zdát nudný, ale mě vyhovuje a budu se snažit si ho zachovat. Tvojí cestou jít nemůžu i kdybych chtěla. Držím Ti palce, ať se Ti daří si udržet kontrolu, já ji už nemám.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...91929394959697...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter