Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Zachránit se-lék (Antabus-Brno)
#47614
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Sflower napsal:
Krtko nereaguj na neho. Len nato caka. On sem naozaj nechodi preto aby hladal pomoc alebo niekomu chcel pomoct. A tato stranka sluzi nato. Takze ja ho uspesne ignorujem.

Ignorujete mne, protože nepíši to, co chcete číst. Nebabrám se v myšlenkovém průjmu a nehledám tisíce chytrých pojmů. Jsem úspěšný žijící důkaz mého způsobu odvykání, na to nezapomeňte. Raději si přečtěte pozorně, co píši a přemýšlejte. Kecání o tom, jak chci abstinovat má své meze....pak musí přijít rychlé rozhodnutí a okamžitá akce..
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47615
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Je snad přirozené, že jsem měl hrozné stavy, krvavé průjmy, krev z nosu, nespavost, omdlévání, třes celého těla, halucinace atp... ale pokud těmto malichernostem podlehnete,

Zvládať takéto "malicherné" stavy vlastnými silami by som neodporúčal nikomu. A keď na takéto stavy na Vás nezavolala vaša manželka lekára resp. ste ho nenavštívil sám, svedčí skôr o úbytku zdravého rozumu.


Poviem na rovinu. Vaše slová mi pripomínajú ako slová niekoho z nejakej sekty. Tým nepopieram, že neabstinujete. A že ste to nezvládol sám. Ale nikomu neodporúčam vyhýbať sa lekárom a riešiť to sám. Asi ste ešte nevidel, čo môže s človekom spraviť takýto kolaps organizmu po náhlom vypustení alkoholu. Odporúčam to niekedy vidieť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47616
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Richarde, problém je v niečom inom. Zhodneme sa na tom, že prvoradé je chcieť. A potom aj preto skutočne niečo spraviť.
Nezhodneme sa v inom. Napríklad váš názor na liečebne a lekárov. Či sa Vám to páči alebo nie, je alkoholizmus choroba a to psychická. A dlhodobé používanie alkoholu môže spôsobiť napr. schizofréniu atd. Čiže určitá medikamentózna liečba je v niektorých prípadoch na mieste.
Mne nevadí, že ste to zvládol sám. V tom gratulujem. Síce neverím, že ste sa len tak ráno rozhodol a začalo sa dariť po 20 rokoch pitia a dovtedy to nikdy neskúšal, ale to už je môj problém. Bol by ste totiž svetový unikát.
A dievčatá zaujíma, čo bol ten zlom. Čo všetko ste musel spraviť, aby sa vám zadarilo. Ale nie také všeobecné rečičky. Konkrétne.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47617
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
..je to v zivote vselijaky,ale toto mi pripomina tak mozna americký film,co,nebyla tam jeste nějaká silná láska nebo tak něco ..? jaj...Tohle je možná zlomek pravdy,když nacnu A,sluší se dodat B.
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47618
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Drahoslava napsal:
No ahojte, já bych třeba ráda věděla jak to pan Richard měl mezi tím. Už jsem mu dotaz psala. Víme, že řádně chlastal a víme, že řádně abstinuje. Ale mě by zajímalo, co bylo mezi tím, jak se mu to v hlavě seplo, jestli ze dne na den samo o sobě si tělo řeklo dost, nebo ho dotlačily okolnosti, jestli se mu zadařilo hned nebo musel udělat nějaké opatření ... Ale vlastně to říkal: rozhodnutí, makat, vydržet, náhradní činnosti atd. Hlavně se držet toho rozhodnutí. Stejně by mě zajímalo, jak k tomu dospěl. Já jsem rozhodnutí měla x- krát opravdu velké, ale vždy přišla nějaká akce nebo stres a podlehla jsem.


Dobrý den, paní Drahoslavo. Co bylo mezi tím? No 20 let chlastání a první malá pauza na vojně. I když jen malá, protože i na vojně se pilo jak o život. Po vojně jsem začal chlastat jako ďas a ubral jsem jen když jsem se rozhodl založit rodinu. To jsem měl menší pauzu, sportoval jsem, moc nepil a skoro nekouřil, abych do svých dětí nenanesl to svinstvo. A pak to zase začalo ... rodina mne nabádala k rozumu..marně.. furt jsem se jen vymlouval, hledal tisíc důvodů proč si na pivo zajít a nechtěl jsem slyšet pravdu (jako někteří zde). Pak prostě přišlo rozhodnutí, protože jsem nebyl spokojený se stavem, kdy mne tato droga ovládala a já jsem sám sebe viděl jako naprostého ubožáka a trapného sebeobelhávajícího se hňupa. A zbytek už víte..
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47619
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
Je snad přirozené, že jsem měl hrozné stavy, krvavé průjmy, krev z nosu, nespavost, omdlévání, třes celého těla, halucinace atp... ale pokud těmto malichernostem podlehnete,

Zvládať takéto "malicherné" stavy vlastnými silami by som neodporúčal nikomu. A keď na takéto stavy na Vás nezavolala vaša manželka lekára resp. ste ho nenavštívil sám, svedčí skôr o úbytku zdravého rozumu.


Poviem na rovinu. Vaše slová mi pripomínajú ako slová niekoho z nejakej sekty. Tým nepopieram, že neabstinujete. A že ste to nezvládol sám. Ale nikomu neodporúčam vyhýbať sa lekárom a riešiť to sám. Asi ste ešte nevidel, čo môže s človekom spraviť takýto kolaps organizmu po náhlom vypustení alkoholu. Odporúčam to niekedy vidieť.


Kolapsy jsem měl 4...
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47620
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
Richarde, problém je v niečom inom. Zhodneme sa na tom, že prvoradé je chcieť. A potom aj preto skutočne niečo spraviť.
Nezhodneme sa v inom. Napríklad váš názor na liečebne a lekárov. Či sa Vám to páči alebo nie, je alkoholizmus choroba a to psychická. A dlhodobé používanie alkoholu môže spôsobiť napr. schizofréniu atd. Čiže určitá medikamentózna liečba je v niektorých prípadoch na mieste.
Mne nevadí, že ste to zvládol sám. V tom gratulujem. Síce neverím, že ste sa len tak ráno rozhodol a začalo sa dariť po 20 rokoch pitia a dovtedy to nikdy neskúšal, ale to už je môj problém. Bol by ste totiž svetový unikát.
A dievčatá zaujíma, čo bol ten zlom. Čo všetko ste musel spraviť, aby sa vám zadarilo. Ale nie také všeobecné rečičky. Konkrétne.


Alkoholismus je nemoc, to ano. Doslova. Ne - moc. Zavislák nemá tu moc, protože jí (většinou) dobrovolně utopil v lahvi.
Nemusíte věřit v mé skoro spontánní rozhodnutí, Vaše důvěra pro mě není důležitá, ale beru v potaz Váš uhel pohledu a názor.
Myslím, že děvčatům jsem vysvětlil vše dokonale.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47621
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
zdenek.dry napsal:
..je to v zivote vselijaky,ale toto mi pripomina tak mozna americký film,co,nebyla tam jeste nějaká silná láska nebo tak něco ..? jaj...Tohle je možná zlomek pravdy,když nacnu A,sluší se dodat B.

Ano byla. Hluboká láska ke mě samotnému a mé rodině a dětem. Proč se mají dívat na mě jak se ničím a proč já se mám dívat na sebe jak se ničím? Ano...velká láska...moc velká.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47622
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
1. To my chcete povedať, že ste skolaboval doma a manželka čakala kým sa preberiete? To snáď nie...
2. Zdenek to vystihol. Kdesi v tom príbehu chýba to B k tomu A.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47625
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
1. To my chcete povedať, že ste skolaboval doma a manželka čakala kým sa preberiete? To snáď nie...
2. Zdenek to vystihol. Kdesi v tom príbehu chýba to B k tomu A.



Jednou jsem zkolaboval při řízení auta. Měl jsem asi 10 vteřin na to zastavit a vypadnout z auta na vzduch. Být větší mráz asi bych dopadl špatně. Podruhé jsem zkolaboval asi 3 týdny poté na procházce v lese a pak naštěstí doma. Stav bych popsal něco jako stav mladého bojovníka, kterého šaman pomocí drog uvádí "na druhou stranu" aby viděl co je smrt a pak ho tahá zpět. Možná trochu úsměvné, ale mě nenapadá přesnější popsání. Jenže ta cesta byla trochu šílenější než se zdá. Bylo to asi to nejšílenější, co jsem v životě zažil. Díky těmto stavům jsem se přesvědčil a utvrdil o smyslu života, o jeho jedinečnosti a důležitosti nežít minulostí nebo nějak plánovat budoucnost, ale žít přítomností a užívat si jí maximálním způsobem.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter