Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...5253545556575859
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#52314
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 5 měsíce  
Děkuji za odpověď.. Jasný, že je fajn pro nás na začátku to sdílení ostatních .. Jen jsem si říkala, že třeba chápu, že Včelar nebo Sochař psali aktivně, když to bylo pro ně "živé" téma.. Teď už jen občas nakouknou a málokdy něco napíšou. To s tím porodem byl příměr toho, že když si budu jistá že jde něco mimo mě, tak to prostě vůbec nesleduji. Proto mě ten tvůj předchozí příspěvek tak trochu "zarazil" . Ta radikálnost, ta jistota . Stejně tak jako vyjádření k tuším Richard A?? aby vypadl..v jiném vlakně, (zda je to nemoc) . Nebo tak něco.. nechci už to hledat.. Ale to je fuk. O nic nejde... V každém případě jsi borec, že to dáváš..
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52315
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 5 měsíce  
Já jsem tu aktivně ucastna proto, že mám KAŽDODENNÍ strach z recidivy. Což tys právě psala, že z recidivy strach nemáš.. Ale už toho nechme... O nic nejde.. Fakt je to slovickareni.
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52316
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 4 měsíce  
Agi,to by tu nesměl psát ani Ja když 10 let nepije.A nemyslím si ,že to jde mimo mě .Žádný alkoholik není z toho venku ani za 20 let.To co jsem napsala je můj momentální pocit.Nepíšu proto,abych se chlubila není čím.Nevyhledávam konflikty a nepoučuji.Píšu o sobě. A nenapadlo by mě někomu dávat rady ať tu nepíše.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52317
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 4 měsíce  
Agi a nepsala jsem Richard A že má vypadnout,ale vy-cpat.na jeho příspěvek o ne-moci.Sarkasmus ,chápeš?Sranda.Neber to vše tak vážně.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52318
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 4 měsíce  
Maris napsal:
Strach z recidivy nemám.

Drzim palce at to vydrzi. U me tohle "nadseni" (nevim jak presne to popsat) kdy sel chlast uplne mimo me a euforicky jsem se radoval ze strizlivyho zivota vydrzelo cca rok a ctvrt nebo rok a pul. Tezko rict co se stalo pak - jestli zacala ubijet vsednost beznyho zivota nebo se euforie vycerpala ale zacaly se objevovat krizovy situace. Zatim vsechno uspesne zvladnuto, v nejblizsi dobe zadne selhani necekam a jede se normalne dal. Nezastavuju se u regalu s chlastem a neresim dilemata kopit/nekoupit, alkoholove stavy mi nechybi a z vune vina nebo destilatu se mi stale zveda zaludek - az sem vsechno v naprostem poradku. Ale obcas se mi hlavou prozenou divny myslenky ktery tam driv nebyly... ta svine zavislost to i po dvou a pul letech porad zkousi se nabourat do systemu .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52321
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 4 měsíce  
Gennosuke, je to ta nejjednodussi cesta, jak se dostat ke stesti. Mozek to vi a co by se namahal necim jinym, kdyz zna zkratku
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52325
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 4 měsíce  
Gennosuke ,ano mám chvílemi euforii ,ze střízlivosti ;vím ,že recidiva přijít může,ale proč mít dennodenně strach ,že přijde? Možná jo možná ne.Chuť ani myšlenky na alko nemám.A jsem vděčná za každé střízlivé ráno.To je jako bych se bála,že zítra umřu.A to je taky možné. Neřeším.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52382
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 4 měsíce  
Ja napsal:
Richard A; píšeš:
"Ne-moc je když nemáte moc"...
Richarde,

"Tvojí NE-mocí JE, že závislostem NE-moc, nýbrž vůbec NE-rozumíš"...


(Jsi se závislým již narodil?)


(Kolik lidiček se "asi" rodí závislých na živote?)
..."Všichni?"


Jako vždy jste argumentačně opět mimo a absolutně nechápete hloubku myšlenky mých slov.
Co se závislostí týče Vám připomínám, že jsem si 20 letou alkoholovou cestu ze života odstranil sám a to například i proto, že jsem k tzv. závislosti přistupoval tak, že jsem jí nepovažoval za nemoc, jak mi většina včetně erudovaných lékařů předhazovala, ale za mnou úmyslně způsobený stav, za který jsem odpovědný jen já a ne nějaká nemoc, protože já tu moc tento stav změnit měl. Stejně jako jsem měl tu moc se do stavu těžkého alkoholismu dostat jsem pochopil, že mám tu samou moc závislost ukončit bez lékařů a léků, protože lékař je spíš lekař u kterého se hned leknete kolik ne-mocí máte, pak jdete do lekárny kde se zase leknete kolik leků je v lekárně atp . Feťák nebo alkáč si většinou svůj stav způsobí sám tak je jen na něm aby stav změnil. Pokud ho bude furt někdo lekat, anebo litovat a pomáhat a poslouchat ty jeho plačtivé kydy, nikdy se ze sebou způsobené závislosti nedostane a všechno ostatní je irelevantní.

Podívejte se kolem sebe a počtěte si příspěvky (tedy krom těch Vašich které jsou plné zde nepotřebných posměšků) a možná pochopíte, o čem píši. Místní alkáči sem jdou pro rady, možná tu čekají nějakou podporu a Vy tu srážíte kohokoliv, kdo napíše něco, co Váš mozek nepobere. Než tu začnete plivat a kopat uvědomte si, že odrazujete mnoho lidí co hledají cestu. Vy jim do ní svými hloupými žvásty hned u startu vstoupíte a namísto podpory je odradíte.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52383
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 4 měsíce  
Maris napsal:
Richard A, běž se vy cpát.

Vaší žádosti bohužel nemohu vyhovět. Přeji příjemné modlení, ale věřte, že ani to nepomáhá .. a nikdy nepomáhalo
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52384
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 4 měsíce  
Agi napsal:
Musím napsat, že s Richard A souhlasím. Závislost je o vůli. O osobnosti, možná pochroumané, o síle. Nemoc když máš, tak ji vůlí většinou nepřepereš. Alkoholismus ano. To že to někdo dal, z pochopitelných důvodu do kategorie nemocí s tím nesouvisí. Škoda... Pak by stačilo zobnout prášek, a

Zvláštní. Váš úhel pohledu je zajímavý. Já vždy tvrdím, že závislost (tedy ne její proces ale ukončení) není o vůli, ale ve Vašem vyjádření a přirovnání je mnoho pravdy. Myslím, že tento Váš přístup je velmi prospěšný a ostatním Váš úhel pohledu vřele doporučuji.
Děkuji za Vaše slova Agi. Ať se Vám dobře daří.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...5253545556575859
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter