Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička
#16957
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 10 rok, 2 měsíce  
Dobrý den
Nebudu psát co má dělat,ale napíši vám co pomohlo mne.
Měl jsem problém s alkoholem od 16.let do 40.let.Pracoval jsem,chodil do práce ,chodil za dětmi a tak nějak fungoval .Byl jsem stále bez peněz,protože alkohol a cigarety něco stojí,2x 3x do týdne ,měsíc a nezbývalo na ostatní věci.Vůbec jsem si plně neuvědomoval,že mám problém,vždyť pili i ostatní.Moje rodina to trpěla.Pád na psychické dno přišlo v roce 1998 a já odešl na léčení .Je to 16 let ,co se již neopíjím a ani nepiji alkohol,nekouřím,nehraji o peníze.16 let se učím žít bez alkoholu,cigaret,geamblerství.Musel jsem přestat chodit za kamarády do hospod,dnes mne to již nevadí,ale na začátku mého nového života ,jsem asi během těch 16.let 5krát se opil ,je to málo ,ale také hodně.Nikdy jsem se nerozpil ,protože jsem již znal pocity ,když se neopíjím ,bylo mne vždy velice dobře.Musím stále vyplňovat prázdné místo v mém mozku,těle,v buňkách ,kde byla závislost ,zvik a nahradit jej nějakými zdravími aktivami.Potřebuji stále mít kolem sebe lidi,mluvit,něco vymýšlet,plánovat.Nejhorší jsou večery,neboť jsem byl zviklý chodit večer do hospody za kamarády a tam se vždy opít,neboť jsem nikdy za těch 24 let,nedokázal jít jen na dvě,či tři piva,vždy jsem se opil,to byla a je moje nemoc,opít se a čekat na euforii z alkoholu a chtít se dostat dál a dál.To mne chtělo doslova zabít.
Takže jsem 16 let dá se říci v pohodě ,ale musím mít náhradu za moje závislosti,aby jsem se cítil dobře.Jistě se to vyplatí jak z ekonomického ,tak z psychického a fyzického principu.Nechci bydlet na ubytovně,žebrat o peníze,bydlet na ulici a řešit 24 hodin absťáky,depky a podobně.
Je to proces,chodím na AA již 16 let.Protože tam jsou lidé se stejným problémem,nikdo mne nenutí vůbec do ničeho a já nenutím je.V tom vidím svobodu se umět rozhodnout a odpovědnost za svůj život.
Co mne přinesla léčebna?Izolovala mne od alkoholu a mohl jsem poznat ,jak chutná delší čas bez alkoholu,moc se mne to líbilo,tak jsem u toho zůstal.Ale musel jsem se já sám za sebe rozhodnout.Vždy je to jen moje volba!
Nic není nikdy ztraceno,máme jen jeden život a proč jej protrpět ,když můžeme být i spokojeni a šťastni.
16 let jsem nenavštívil doktora ,což jsem dříve dělal hodně,kvůli psychice a mém podlomeném zdraví.Bylo to šílené a peklo na zemi.Jdu dál a žiji tak,jak mne bylo někým určeno!
Vladimir
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17985
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 10 rok  
Proc nezavedete povinnou registraci? Tohle a dalsi prihlouple vykriky by tim odpadly
David

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17986
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 10 rok  
souhlas !
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18305
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 10 rok  
Máme to mrchu nejméně v 9sekcích.Co s tím?Vidíš,libo,trpěla jsi strachem,že díky několika lidem se toto forum rozpadne.Díky lidem ne.To zařídil duch,který tu vládne.No,proti automatu je bezmocný.Stejně jako my jsme bezmocní nad chlastem.Snad Dr.Mlčoch zřídí jiné stránky.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18308
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 10 rok  
Je to stejné, bláboly nebo nesmysly.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18717
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 9 rok, 11 měsíce  
Zdravím všechny! Nevim proč pišete blaboly...Jsem tu nedavno třeba mi něco uniklo. Ale myslim si, že tema docela aktualní. Malokdo s tych maminek však ma odvahu si to přiznat. Jsem jedna z takovych maminek s malym ditetem co pije. Nepiji prez den, ani denně, ale docela pravidelně. A pokažde kdýž někam jdeme na jedno či dvě pivka ja se musim opít a dat si tak 4-5piv. Jednou tydne až dvakrat. Vim že mam problem. Mam to s poloviny dědične. Prostě mam chut na ten chlast. Jakmile se napiju trochu, tak se musim pak opit. Mužu abstinovat pak par tydnu a nepit vůbec, pak chut na alkohol mě zmuže a stejně se opiju, možna meně nebo stejně jak jsem psala. Mam male dite. Domacnost i přiležitostni prace zvladam v pohodě. To je šilene na mateřské. Nikdy jsem tolik moc před tim nepíla. Pokud se mi nekdo ozve sem, nejaka maminka se stejnym problemem, pošlu pak meila, mužem spolu komunikovát a podporovat se navzajem.
Hezky den přeji a odolavejte svym slabostem!
taky alkoholik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18909
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 9 rok, 10 měsíce  
No,tak to pročítám a hledám radu a akorát mlátím hlavou do zdi......Jako tu všichni píšou: v těhotenství a v kojení jsem samozřejmě nepila.....No,nejsem alkoholik,mám problém s nárazovým pitím - bohužel....Ale to přišlo již v době kojení - v těhu né,jelikož bylo rizikové/asi pitím v prvním měsíci/to bych si k tomu ani nečichla.Je mi ze sebe zle,ale aspoň to přiznám,naštěstí i maličké dítě má pud sebezáchovy,a "mléko s procentem" nechce.Jinak všem samozřejmě držím palce ať to zvládnou.Já mám dvě děti,a nechci aby mě viděli pít - starší už to vnímá,i když nejsem "na plech".Vlastně nepiji - denně,týdně,měsíčně......,ale jak začnu,tak čím víc piji,tím větší mám žízeň....Bojuji s tím nárazovým pitím cca 12 let a nevím jestli lze dobojovat,v zimě se pije doma,v létě na zahrádce.společenské pití je vůbec největší hnus.Po druhém pivu už mám chuť "chlastat".A těžko se to pak koriguje i když člověk vstává s pocitem že už nikdy.....a když tak jedno,či dvě sklenky.....Povinnosti a péči zvládám,když je nejhůř,urovnám ráno hladinu - málo kdy,ale i to se stane.Nechápu proč,proč když "normálně pít nemusím",nemám potřebu chlastat každý den,ani týdně ani měsíčně,ale jak to přijde je konec,při tom správném promile přichází agrese,na partnera,při kocovině podrážděnost na děti a deprese....a pak zas pár dní,týdnů měsíců klidu.....fakt se cítím jak v začarovaném kruhu.Asi "vím" proč to tak je,nebo lépe umím si to odúvodnit,ale nejsem schopná s tím něco dělat.
dorka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18911
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 9 rok, 10 měsíce  
Dorko,Tvuj prispevek jsem docetla,ale nenasla v nem "otazku"...Pokud Ti jde o tehu a kojeni...mam 3 deti a v tehotenstvi ani v kojeni jsem opravdu nepila ani nekourila.Ale nic si nevycitej.Muj posledni porodnik (velice znamy,kteteho jsem byla nucena vyhledat kvuli problemum) me kdysi rekl,ze trocha vina opravdu neuskodi:-) a uz jsem se vzdy tesila,az budu moci.A co se tyce narazoveho a neovladatelneho piti,ne pravidelneho,jsem na tom stejne.I s tou "agresi".Jen bez ranniho srovnani hladinky,to neznam.Znam i velice dukladnou peci o sve deti a domacnost.Uspechy v praci.A predstav si,ze pri tom vsem znam i deprese po opiti se (o to horsi,ze je mam tezke v diagnoze!),pri tom vsem znam sve stavy,ktere muj byvaly manzel uz nezvladl a navic se mu to i velice "hodilo do kramu",znam hodne ostudy,kterou jsem,pod vlivem" udelala (neudelala bych,kdyby na mne byvaly nekaslal),ztratu prace,pak rozvod,o ktetem jsem sla financne hodne dolu,pritele,ktety me pripravil o penize,prochlastany ridicak...Nepolozila jsi otazku,ale asi tusim,jaka je...jsem alkoholik?Nelibi se mi,co delam,chci s tim prestat a citit se lepe...jak?Mam pravdu?Jen nevim,co ti na to rici.Trochu se v tom poznavam,proto take odepisuji a mam takovy pocit,ze kdyz nejak razne neprestanes,bude hur!Mluvis o detech,me deti me jednou "zachranily" od sebevrazdy,me deti si uvedomovaly,ze neco neni v poradmu.Mas cas,jeste mas deti male,jeste muzes neco "zastavit",abys pak neposlouchala,jak jsi jim znicila cast detstvi...A zustane ti i manzel,rodina,jistota...Poloz si otazku,co tedy vladtne chces...A pak jednej...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18912
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 9 rok, 10 měsíce  
Dorka ví, že je zle.Nemá tu klapku, jak se dostane k pití, je jako utržená, pije a pije, ale to my také, my alkoholici.Měla by fakt začít něco dělat.Nepsala jsi se sem už kdysi?Nebo se pletu?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18913
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 9 rok, 10 měsíce  
Jsem na tom stejne,
andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter