Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...19202122232425...28
Dolů
Téma: chci přestat pít
*
#51815
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Šantal napsal:
Ahoj všichni
Navážu na téma: "Mně ta abstinence přijde najednou tak snadná a samozřejmá, že mě to až děsí.". Tak to jsem měla minulý týden - jak je vše snadné. A pak najednou neklid, nutkání. a vygradovalo to v pátek tím, že jsem měla celý den chuť jít se známými do hospody. Úplné zatmění, zkrat. Fuj. Celý den jako na nože, nestoustředěnost,nervozita, podrážděnost. Dopadlo to sice dobře, ale dosud už přetrvává pocit nedůvěry v sebe, ten klid je pryč. Dnes se mi teda ulevilo: byli jsme již déle na víkend zvaní na oslavu 45 narozenin. Dřív jsem připouštěla, že bych třeba jela (spousta známých, kytary atd) a zvládla to bez chlastu. Teď jsem vzhledem k okolnostem s konečnou platností řekla, že NE!!! Úleva veliká Ani mě nezajímalo, co na to manžel. On to ale přijal a pochopil bez velkého vysvětlování. Je možné, že tohle byl ten strašák, ten spouštěč, ten nahlodávač. Vzpomněla jsem si na Sochaře, jak odmítl riskantní pobyt a na jeho následnou úlevu. Tak snad to bude zase dobré a přijde ta jistota, radost z abstinence... Klid. Cítila jsem se bídně, když přišlo to ohrožení, měla jsem strach. Takže pokora a vážit si toho A co vy ostatní???


Ano, znám tyto časté stavy... to přejde..
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51816
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Karolína napsal:
Ahojky, taky se hlásím. Moc Vám přeju, jak Vám to jde. Já se nemůžu odrazit. I když si tu všechno čtu, i když čtu svoje příspěvky, kdy jsem se rozhodovala a rozhodla, i když je to úplně jasný, že pít flašku vína za večer je moc, i když těch prvních 14 dní bylo taky tak snadné, než jsem si dovolila "odměnu" o víkendu. Od té doby si slibuji, že příší týden konečně už. A příjde pondělí večer a jede mi v hlavě, že vlastně pohoda, že se nic neděje. Nejtěžší je to utnout a vydržet a nezapomenout na to, že člověk tak snadno sjede zpátky a je tak těžký zase najet.

Sebeobelhávání je první průvodní jev. Prostě těmto myšlenkám nevěnujte pozornost a najednou zjistíte, že už nepijete 5 let..
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51817
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Richard A napsal:
Karolína napsal:
Ahojky, taky se hlásím. Moc Vám přeju, jak Vám to jde. Já se nemůžu odrazit. I když si tu všechno čtu, i když čtu svoje příspěvky, kdy jsem se rozhodovala a rozhodla, i když je to úplně jasný, že pít flašku vína za večer je moc, i když těch prvních 14 dní bylo taky tak snadné, než jsem si dovolila "odměnu" o víkendu. Od té doby si slibuji, že příší týden konečně už. A příjde pondělí večer a jede mi v hlavě, že vlastně pohoda, že se nic neděje. Nejtěžší je to utnout a vydržet a nezapomenout na to, že člověk tak snadno sjede zpátky a je tak těžký zase najet.

Sebeobelhávání je první průvodní jev. Prostě těmto myšlenkám nevěnujte pozornost a najednou zjistíte, že už nepijete 5 let..


Sebebeolhávání je největší překážka v boji s alkoholizmem. Úplně nejhorší je sebeklam typu DOKÁŽU PÍT KONTROLOVANĚ
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51819
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Twist Kart napsal:
Richard A napsal:
Karolína napsal:
Ahojky, taky se hlásím. Moc Vám přeju, jak Vám to jde. Já se nemůžu odrazit. I když si tu všechno čtu, i když čtu svoje příspěvky, kdy jsem se rozhodovala a rozhodla, i když je to úplně jasný, že pít flašku vína za večer je moc, i když těch prvních 14 dní bylo taky tak snadné, než jsem si dovolila "odměnu" o víkendu. Od té doby si slibuji, že příší týden konečně už. A příjde pondělí večer a jede mi v hlavě, že vlastně pohoda, že se nic neděje. Nejtěžší je to utnout a vydržet a nezapomenout na to, že člověk tak snadno sjede zpátky a je tak těžký zase najet.

Sebeobelhávání je první průvodní jev. Prostě těmto myšlenkám nevěnujte pozornost a najednou zjistíte, že už nepijete 5 let..


Sebebeolhávání je největší překážka v boji s alkoholizmem. Úplně nejhorší je sebeklam typu DOKÁŽU PÍT KONTROLOVANĚ


Kontrolovaně dokáže požívat alkohol většina konzumentů krom alkoholiků
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51820
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Richard A napsal:
Twist Kart napsal:
Richard A napsal:
Karolína napsal:
Ahojky, taky se hlásím. Moc Vám přeju, jak Vám to jde. Já se nemůžu odrazit. I když si tu všechno čtu, i když čtu svoje příspěvky, kdy jsem se rozhodovala a rozhodla, i když je to úplně jasný, že pít flašku vína za večer je moc, i když těch prvních 14 dní bylo taky tak snadné, než jsem si dovolila "odměnu" o víkendu. Od té doby si slibuji, že příší týden konečně už. A příjde pondělí večer a jede mi v hlavě, že vlastně pohoda, že se nic neděje. Nejtěžší je to utnout a vydržet a nezapomenout na to, že člověk tak snadno sjede zpátky a je tak těžký zase najet.

Sebeobelhávání je první průvodní jev. Prostě těmto myšlenkám nevěnujte pozornost a najednou zjistíte, že už nepijete 5 let..


Sebebeolhávání je největší překážka v boji s alkoholizmem. Úplně nejhorší je sebeklam typu DOKÁŽU PÍT KONTROLOVANĚ


Kontrolovaně dokáže požívat alkohol většina konzumentů krom alkoholiků


Jasně, kdo není alkoholik dokáže pít kontrolovaně. Přiznám se, že jim to závidím, ale nezbývá, než se smířit s tím, že já už do téhle skupiny nikdy patřit nebudu.
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51821
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
......................

Sebeobelhávání je první průvodní jev. Prostě těmto myšlenkám nevěnujte pozornost a najednou zjistíte, že už nepijete 5 let..[/quote]

Sebebeolhávání je největší překážka v boji s alkoholizmem. Úplně nejhorší je sebeklam typu DOKÁŽU PÍT KONTROLOVANĚ[/quote]

Kontrolovaně dokáže požívat alkohol většina konzumentů krom alkoholiků [/quote]

Jasně, kdo není alkoholik dokáže pít kontrolovaně. Přiznám se, že jim to závidím, ale nezbývá, než se smířit s tím, že já už do téhle skupiny nikdy patřit nebudu.[/quote]

Jsem na tom stejně, ale mě to je jedno, naopak jsem rád...
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51822
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahoj Šantal jak tě tu rok čtu, mám pocit, že to máš hodně spojené s hospodou a společenským setkáváním. Stejně tak jako já musela překonat pít doma na gauči a to i presto, že doma trávím spoustu času, tak Ty musíš překoná ten zvyk v hospodě a na těchto akcích s kytarou pít. Jinak budeš moct pocit, že o něco prichazis a mít frustraci z vyloucenosti a jednou čas tě to nažene zpátky. Prostě se musíš naučit nepit tam!!! Poskládat si to takhle v hlavě. Prostě změnit tenhle zvyk. Vzít si sebou několik druhů dobrého nealko pití, ucucavat si ho tam, a radovat se z té sřizlivosti. Říct si, že jsou chudáci, a jak jsou hloupy a jak jim bude blbě. A co si rvou do těla. Prostě musíš být silná. Jak dlouho se dokážeš takhle izolovane schovávat. Pokud vím, tak to nikdy dlouho nevydrzelo. Promiň, nemyslím to zle, ale musíš změnit přístup k alkoholu a vybudovat v sobě tu sílu. Jinak se budeš stále plácat ve smutku bez známých lidi, co si někde zpívají u táboráku
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51823
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahoj Agi, díky za reakci. Oslavám a podobným akcícm se teď skutečně vyhýbám, asi mi ani nijak nechybí, tahle ale chlastací bude 100% a nechci to poňoukat, jsem pak z této společnosti jen nervózní a chovám se nepřirozeně, i hlava mě rozbolí apod. Asi mi nevadí to zatím prostě ignorovat, časem se uvidí. Ale díky . Máte mě zaškatulkovanou akce, konzerty, párty atd, ale ono to už tak dýl není,tento rok a hlavně léto proběhlo bez fesťáků a konzertů a ohňů tohoto typu a nechybělo mi to, už taky asi stárnu. Asi mě zase zdrbnete, ale jen jsem se původně chtěla podělit o ty reakce mozku, že z pohodičky je najednou nejistota...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51825
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Richard A, píšeš:
..."Jasně, kdo není alkoholik dokáže pít kontrolovaně. Přiznám se, že jim to závidím, ale nezbývá, než se smířit s tím, že já už do téhle skupiny nikdy patřit nebudu."
..."Jsem na tom stejně, ale mě to je jedno, naopak jsem rád"...

Páni,

celkom slušne si, tu - v tomto vlákne, vzájomne kopírujete a tapetujete citáty až sa Vám konečne podarilo objaviť aj teplú vodu = zásady hygieny alkoholika a jeho suchého domu.

Skutočný prínos, však, pre akútne trpiacich alkoholikov, akosi ustupuje do pozadia...

(...až sa stráca a (z)mizne úplne.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51846
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
roztomile napsané, ale odpovídám na konkrétní příspěvek tím, že použiji (občas zkrácenou) citaci. Pokud Vám to vadí doporučuji se mých odpovědí nevšímat a rázem se Vám udělá lépe. Je to stejné jako s alkoholem - když někomu vadí, že hodně pije ať prostě přestane...já to tak udělal a po 20 letém chlastání a hulení cigaret mám klid, protože se alkoholu a všeho kolem něj nevšímám ...
Máte ještě nějakou nutkavou potřebu se do mne strefit? Pokud ano, neváhejte, vezměte luk a šíp, namiřte a střílejte. Do mne se naštěstí nemůžete nikdy strefit
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...19202122232425...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter