Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2122232425262728
Dolů
Téma: chci přestat pít
*
#51886
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
Richard A napsal:
protože zastávám názor, že drogově závislý jedinec (tedy i alkoholik) žádného lékaře nepotřebuje, naopak.

Bez urazky ale toto je strasne hloupa a naivni predstava. Vite co se deje s organismem (zejmena s mozkem) alkoholika pri abstaku? Videl jste nekdy delirium?

Konzultace stavu s lekarem je velice dulezita vec - minimalne od stavu kdy zacnou abstaky. Lekar je schopen posoudit stav a hlavne muze nasadit vhodnou medikaci. Pise se rok 2018 - uz neni nutne trpiciho svazat a strcit mu klacek do ust aby si nerozkousal jazyk . Kapitola sama pro sebe jsou konzultace s psychiatrem protoze spousta alkoholiku jsou po strance psychiky beznadejne zamotana klubicka nervu.

To ze jste svuj problem zvladnul bez lekare je obdivuhodne. Ja jsem se take dokazal vyhrabat z dlouhodobe sedmicky vodky denne zpatky na svetlo bez doktora - ale uplne a na rovinu priznavam ze jeden jediny duvod byl zk****** zdravotni system v tomto state kdy by pro me priznani tezkeho alkoholismu znamenalo karierni smrt. Naprosto totiz nepochybuji o tom ze moznost lekarske pomoci by cely ten pruchod peklem usnadnila...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51888
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
Ad zdravotnictvi - v jakem slova smyslu? Psychiatr, psychlog, lekari - maji povinnost hladit diagnozu zavislost na alkoholu do zamestnani? Nebo na insp. dopravy? Nebo v jakem smyslu by diagnoza ve zdr. dokumenty mohla ovlivnit pracovni zivot?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51889
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
MichalB napsal:
Ad zdravotnictvi - v jakem slova smyslu? Psychiatr, psychlog, lekari - maji povinnost hladit diagnozu zavislost na alkoholu do zamestnani?

Moznost odebrani RP a moznost odebrani ZP se tady uz probirala mockrat ale to by me az tak netrapilo. Pro me osobne je zasadni problem ze lecba je hrazena pojistovnou a u drtive vetsiny lekaru (hlavne pokud maji predepisovat leky) neni moznost se domluvit jinak (mimo sezeni s psychiatrem vicemene). Tim padem vznika zaznam ktery moji osobu spojuje se zavislosti.

Mnohem radeji bych byl pro model jako je napriklad v USA kdy je mozne lecbu provadet volitelne naprosto anonymne - samozrejme bez prispevku pojistovny.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51890
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
TA moznost tu je - mimo pojostovnu a lelarske zaznamy.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51892
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
MichalB napsal:
TA moznost tu je - mimo pojostovnu a lelarske zaznamy.

To jako jak? Dá se třeba sehnat antabus mimo pojišťovnu a lékažské záznamy?
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51895
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
MichalB napsal:
TA moznost tu je - mimo pojostovnu a lelarske zaznamy.

Tak to je pro me uplne nove info. Kdyz jsem byl opravdu v hajzlu a snazil jsem se o kontrolu - podzim 2015 / jaro 2016 - tak jsem po necem takovem dost patral. Sezeni s psychiatrem s platbou "na ruku" zadny problem, ruzne pochybne "terapie" a "poradenstvi" taky zadny problem. Ale provest zdravotni vysetreni napriklad za ucelem nasazeni antabusu a moznost tento legalne zakoupit? Ani omylem .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51914
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
Gennosuke napsal:
MichalB napsal:
TA moznost tu je - mimo pojostovnu a lelarske zaznamy.

Tak to je pro me uplne nove info. Kdyz jsem byl opravdu v hajzlu a snazil jsem se o kontrolu - podzim 2015 / jaro 2016 - tak jsem po necem takovem dost patral. Sezeni s psychiatrem s platbou "na ruku" zadny problem, ruzne pochybne "terapie" a "poradenstvi" taky zadny problem. Ale provest zdravotni vysetreni napriklad za ucelem nasazeni antabusu a moznost tento legalne zakoupit? Ani omylem .


Já myslím, že tohle v Česku neexistuje. Když antabus, tak přes pojišťovnu a tudíž žádná anonymita, takže visí ve vzduchu i ztráta řidičáku.
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51924
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
ja tomu mozna porad ne zcela rozumim.
Vysetreni - odber krve - muze udelat praktik, resp. pozadak laborku o vysetreni. Porad nikde nevidim zminku o zavislosti. A antabus je placeny mimo pojistovnu, ne?

jinak napr. monikaplocova.cz/
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51937
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
Antabus je na předpis, tudíž je automaticky i v lékařské dokumentaci. Jestli je nebo není hrazen pojišťovnou nevím (dá se to zjistit na stránkách SUKLu).
Praktik ho může předepsat na žádost adiktologa (adiktolog nemusí být lékař).
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51938
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 4 měsíce  
Antabus je na předpis a platí pacient.Stojí 900 kč a vyjde to na půl roku.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2122232425262728
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter