Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...28
Dolů
Téma: chci přestat pít
*
#49922
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahoj Lenko,
děkuji za přivítání . Já si také říkám, že nejsem závislá na aloholu, ale na té večerní chvilce klidu, když všichni zalezou do pelíšků . To víno mi pomáhá rychleji uvolnit a rekapitulovat myšlenky. Blbý je, že nedokážu, alespoň teď v létě, jít dřív spát. Čumím třeba do půlnoci z okna a u toho jedu červený střik. Už jsem několikrát pauzírovala, právě ten měsíc, aby se tělo trochu detoxikovalo. Ale vždy se mi do toho hrozně nechce. Ale jak dám první večer, je to pak snadný. Vžy se k tomu vrátím. Výčitky nemám, ale děti už to komentujou, že já mám každý den víno, tak oni můžou mít každý den chipsy . Schovávat si to nebudu, vždy argumentuju, že něják to s jejich pubertou přežít musím a prášky na nervy brát odmítám. Nekouřím, nejím čokoládu a jedině to víno si obhajuju.Ale v cajku to není, cítím to.
Abstinující, držte se, ty změny tlaků a to vedro, jsou fakt náročné.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49923
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Agi, Lenko, vydržte, je před frontou. Prudka změna počasu v lidech vyvolává nervozitu a "nasranost". Jsou lidi, kteří jsou na to citlivější. Hodně to jde vidět na důchodcích nebo šoférech. A vy jste teď taky citlivější, jde to zvládnout. Hodně vody a třeba si zajít zaplavat
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49924
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Allie napsal:
Agi, Lenko, vydržte, je před frontou. Prudka změna počasu v lidech vyvolává nervozitu a "nasranost". Jsou lidi, kteří jsou na to citlivější. "Hodně to jde vidět na důchodcích" nebo šoférech. A vy jste teď taky citlivější, jde to zvládnout. Hodně vody a třeba si zajít zaplavat
Allie,

"platí tento Tvoj výrok aj o invalidných dôchodcoch/(ID)?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49925
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Dejme tomu, že chci přestat pít. Já se ptám co bude po tom? Piju už tak dlouho, že si neumím představit život bez alkoholu. Budu určitě muset mít suchou domácnost. To chápu, protože když tu něco je, tak to vychlastám. Jenže já to budu jak se znám furt odkládat a říkat si, že si ještě dneska dám a zejtra se stane zázrak. Mám tu nacpaný lednice pivem. Ono piju od 18ti a neumím si třeba představit, že bych četl knížku a bavilo mě to. Mám i další diagnózy, které nezmíním. Jen mi řekněte co mám dělat, když nechci pít. Vždyť se mi budou třást ruce, budu mít strach, nebudu spát, ale hlavně ta nuda obyčejnýho existování, toho se bojím nejvíc. Vždyť život je vlastně jedna velká nuda.
Notor
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49926
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Jestli chceš fakt přestat, měl bys jít někam na léčbu, nebo na AA.. Sám to nedáš, jak tě tu tak čtu. Budeš mít větší problémy. Nuda z nich bude ten menší.. . Zabavit se dá slušně i bez chlastu za nějaký čas..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 09/08/2018 17:45 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49927
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Notor/ik,

"máš to skutočne zložité, keď sa Ti *invencia a kreativita* zredukovala do krígľa piva"...

Ale možno aj Teba raz život prekvapí a poriadne nakopne (do rozkroku?)...

Kto vie?  
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49928
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Notor,divné,mě nepřijde ani, že by jsi tu psal nejak pod vlivem.Jinak viz výše,léčba,a podobně,tenhle koníček je smrtící.Věřím, že si nedovedeš život bez toho představit,je to nejtěžší věc na světě, divím se, že to dáváš v práci a tak..co blízcí,rodiče,v kom máš oporu? Já vubec neřeším "už nikdy nebudu moct pít"...Zajimej se o ten jeden den,dneska,začni se věnovat něčemu, odměňuj se za to,zakousni se,dej si závazek pět měsíců, užasneš..budeš jiny,lepsi clovek,sežeň si psycholožku,někam choď..dá se to,ta svoboda pak stojí za to.. Spánek, myšlení,vše se spraví, máš na to,jen ty,nikdo jiný, zvládneš to
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49929
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Lenko, venuj se sexu, to na nejaky cas zafunguke M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49933
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
MichalB napsal:
Ad Kudzu - to jsem zkousel, uzival. Nevim, nakolik to byl placebo efekt a nakolik funkcnost, ale chut na alkohol to u mne snizovalo. Dal jsem to vyzkouset i ex manzelce, ktera v te dobe pila tak max 1dcl vina vecer u knizky a pry to u ni chut na alkohol/vino taktez potlacilo.
Silencro na predpis u mne taktez fungovalo dobre.

Vlastne dobry a funkcn model u mne bylo:
silencro, navstevy a konzultace u psychiatra a pravidelne navstevy AA (2x-3x tydne). Fngovalo to dobre 3 mesice. Ale .. bohuzel pro me, nepil ne kvuli sobe, ale kvuli tomu,z e jsem chtel "zachranit/obnovit" vztah s exmanzelkou. Neuvedomoval jsem si, ze ona o to nestoji a ze me ddavno hodila pres palubu. Nebyt slepy, naivni nebo cokoli jineho - mohl jsem si (mozna) usetrit dalsi propity rok. Kdyby coby .. Ted uz je jedno co bylo, ale dulezite je, co je ted - nepiju 2 roky (bez mesic a pul) a nekourim mesic a pul - a to jen a jen kvuli sobe.


Zajímavé!! Je vidět, že máte v hlavě pořádek. Moc gratuluji!!!
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49934
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 7 měsíce  
Notor napsal:
Dejme tomu, že chci přestat pít. Já se ptám co bude po tom? Piju už tak dlouho, že si neumím představit život bez alkoholu. Budu určitě muset mít suchou domácnost. To chápu, protože když tu něco je, tak to vychlastám. Jenže já to budu jak se znám furt odkládat a říkat si, že si ještě dneska dám a zejtra se stane zázrak. Mám tu nacpaný lednice pivem. Ono piju od 18ti a neumím si třeba představit, že bych četl knížku a bavilo mě to. Mám i další diagnózy, které nezmíním. Jen mi řekněte co mám dělat, když nechci pít. Vždyť se mi budou třást ruce, budu mít strach, nebudu spát, ale hlavně ta nuda obyčejnýho existování, toho se bojím nejvíc. Vždyť život je vlastně jedna velká nuda.

Predevsim nejste rozhodnuty, cili to je nejzakladnejsi a vlastne jedine pravidlo. Zivot rozhodne neni nuda. Tento nazor mate ďiky tezkemu alkoholismu, ale to neni problem zmenit. Verte mi, ze zmenu lze pomerne v klidu uskutecnit, jen je treba chtit, prestat poslouchat toho uboheho alkoholika ve vas, treba na papir si napsat jlady a zápory vaseho byti a pak proste prestat. Jde to. Ja to zmaknul.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter