Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...104105106107108109110...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#55520
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
Ivet1977 napsal:
Já sem na to sama a to je těžší boj.

na jednu stranu to ma clovek co je sam opravdu tezsi. Ale na druhou stranu to prinasi i vyhody.

Ne kazdy partner je schopen (nebo spis ochoten) pochopit co to je byt alkoholik a jak tezke je se zavislosti zbavit - takovy partner pak alkoholikovi nejak nepomuze nebo naopak funguje jako demotivujici faktor.

Hodne alkoholiku zjisti ze pokud chteji byt a zustat strizlivi tak musi ve svem zivote udelat zmeny. V prioritach, planovani, traveni volneho casu apod. - pokud jsi sama tak Ti nic nebrani si obratit zivot naruby pokud to bude potreba .

No a nakonec je tady problem dlouhodobeho piti - proste a jednoduse clovek ktery pije napriklad 10 let nebo vic a zavislost se stala jeho nedilnou soucasti se jednoho krasneho dne dokaze zavislosti postavit a podari se mu trvale abstinovat. A najednou zjisti ze to co vyslo ven z alkoholoveho pekla uz neni tak uplne on. Jiste, je lepsi, je silnejsi ale uz je "jiny". Coz pro partnersky vztah muze byt problem - kdyz najednou zjistis ze je vedle Tebe s trochou nadsazky cizi clovek .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55522
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
A jak si vasne predstavujeme tu podporu okoli, rodiny? Ptam se, protoze to sam nevim.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55525
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
Je důležité si uvědomit že na to jsme sami a podporu nevyžadovat! Je nesmysl že mi v tom někdo blízký může pomoct. Je to naše nemoc a náš problém a my se s ní musíme naučit žít a fungovat normálně. vždycky na tu nemoc jsme sami!
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55527
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
á musím opravdu nesouhlasit.Rozhodnutí s tím něco udělat je opravdu jenom na nás, ale podpora okolí at je to partner, rodina atd. pomáhá.Já třeba pochopila problém mého pití a řeším ho. Ví o tom moje rodina a jakmile problém neřeším, hned mi řeknou šup šup a do toho.Zpočátku mě to pomáhá, ale postupem bych to chtěla zvládnout u sama.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55528
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
MichaleB, manzel mi slibil podporu.
Jsem rada, vdecna ze me neodsoudil, ale ja taky vubec nevim co mam od neho odcekavat.
Zatim jsme se dohodli, ze nebude domu nosit alkohol, svoje vina se schova ve svy trucovne a o vikendu budeme podnikat vylety. A nasel mi nejaky detektivky, vecer se mi napinava telka libi. Alespon nemyslim na piti.
Ale co dal? Nevim
Jak budeme resit dovolenou? Byla v planu Morava
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55531
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
A jeje, já jsem z Moravy a zcela tvé obavy chápu.Nenapadá mě nic jiného, než se zabavit a totálně unavit jinak než ve sklípku.Anebo změnit destinaci.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55533
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
Já třeba manželovi řekla, že už jeho pití je problém, že chápu, že je nepříjemný se o tom bavit a poslala jsem mu odkazy na různý články a testy tady na alkoholikovi.
Řekla sem mu, že ho podpořím jak bude chtít - ať si řekne, jestli o tom chce mluvit, jak se cítí, nebo třeba nechce,tak o tom mluvit nebudeme... Že taky nebudu vůbec pít, doma nic nebude, změníme ty naše stereotypy, který k tomu vedou, polehavat o víkendu u telky, že budeme chodit víc ven, že prostě udělám, co bude chtít,abyc mu pomohla.
On to bere tak, že nad ním chci mít navrch, abych ho mohla dusit... Jemu asi není pomoci. Zase slíbil, že to omezí, ale nejde mu to, hlavně ON PŘECE NEMÁ PROBLÉM...
Takhle já si představuju podporu, ale manžel o ní nestojí a já se psychicky připravuju na odchod
Kapradina
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55534
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
Me ta podpora pak evokuje pocit zodpovednosti za podporu vuci dane osobe a tim padem mi pak z toho vychazi, ze nepiju kvuli dane osobe, ne kvuli sobe a to pak nutne vede k nerodorozumeni, konfliktum a opetovnemu piti, dalsimu zklamani, horske pachuti po skonceni vztahu a odchod partnera/partnerky.
Proto mi prijd nejjednodussi a nejrychlejsi se v tom vymachat sam, sam si pomoct, sam jsem se do toho dostal, sam se z toho zase muzu dostat, kdyz jsem schopenj si ve 4h rano dojet pro lahvace na benzinku.

A ta podpora poskytuje i zazemi a pokud jsem mel zazemi, furt jsem se snazil si chlastat "po taji" a tak nejak plnit, co se ocekava. Spravne, nefungovalo to dlouho, hrdlo flasek se zvrhlo a jelo se da ve starych kolejich, az dosla trpelivost vsem okolo.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/05/2019 13:20 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55535
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
No ale t je přesně oono. On si napřed musí uvědomit, že má problém a pak pomoc ocení. Pokud si to neuvědomí, bude kolem sebe pořád kopat. Já jsem třeba vždy věděla, že je to problém, protože jsem to viděla v rodině.Nikdy by mě nenapadlo říci, že to roblém není, protože to byl už od začátku, ale plácala jsem se v tom.Pokud si to opravdu alkoholik neuvědomí a nepřizná, tak s tím ani skvělá podpora okolí nic nenadělá.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55536
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 11 měsíce  
Tak určitě souhlasím s tím, že to má člověk dělat pro sebe a že ten podporující partner nesmí být umožňovačem. A ano, asi je účinnější padnout na tu hubu. Já jsem pořád nesebrala dost sil odejít, ale aspoň jsem mu to přestala ulehcovat.
Kapradina
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...104105106107108109110...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter